Salı, 11 Mayıs 2021
EKE Komisyonunda Görev Değişimi

EKE Komisyonunda Görev Değişimi Öne Çıkarılmış

Arzın imarı neslin inşasını şiar edinen vakfımızın önemli çalışmalarından biri olan Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyon başkanlığını 3 yıldır yürüten Canan Yılmaz görevini Rukiye Kaplan’a devretti.

“Bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek, Ağaç dik on yıl sonrası ise tasarladığın, Ama yüz yıl sonrası ise düşündüğün, bir çocuk eğit”  diyen Çinli Ozan Kuan-Tzu Yu anımsatan görev teslimi sürecinde Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında verilen emeklerle EKE çocuklarımız tarafından dikilen ağaçların meyvesi olan badem ile yeni çıkan İnsanlığın Geleceği ve Sivil Toplum kitabı hediye edildi. Hediyeyi takdim eden vakıf başkanımız Turgay Aldemir emekleri için Canan Yılmaz’a teşekkürlerini iletti.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Farklı Beldelerde Ramazanlar: Tayvan

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu tarafından organize edilen “Farklı Beldelerde Ramazan” programının ikincisi 2 Mayıs Pazar günü gerçekleştirildi.

  Video Konferans yöntemiyle gerçekleştirilen oturumda Tayvan, İbrahim Jao’nun anlatımıyla katılımcılara aktarıldı. Ahsen Esra Yıldırım’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen oturuma yaklaşık çok sayıda öğrenci katıldı. Programda; Tayvan'da Ramazan ve Bayram kültürü, Türkiye’den farklı olarak yapılan katılımcıların da sorularıyla uzun uzadıya konuşuldu.

 • Farklı Beldelerde Ramazanlar: Mısır

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu tarafından organize edilen “Farklı Beldelerde Ramazan Mısır” başlıklı oturum 25 Nisan Pazar günü gerçekleştirildi.

  Video Konferans yöntemiyle gerçekleştirilen oturuma Mısır'dan Omar Ellabban ve Doaa Mousa konuk olarak katıldı. Ahsen Esra Yıldırım’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen oturuma yaklaşık 60 öğrenci katıldı. Programda; Mısır'da Ramazan ve Bayram kültürü, Türkiye’den farklı olarak yapılan etkinlikler ile sunumcuların hazırladığı görseller ve akabinde soru ve cevaplarla uzun uzadıya konuşuldu.

   

 • EKE’den Ramazan Ayına Özel Atölyeler

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu Ramazan ayına özel atölyeler düzenliyor. Ramazan ayı boyunca 4 hafta sürecek atölyeler şöyle; 04-06 yaş ve 07-09 yaş arası çocuklar için Hadis sohbetleri Atölyesi, 04-06 yaş arası çocuklar için Masal Atölyesi, 07-10 yaş arası çocuklar için Adab-ı Muaşeret Atölyesi.

  Atölyeler cumartesi günleri Zoom platformu üzerinden çevrimiçi olarak yapılacak. Kayıt ve iletişim bilgililerini ilgili afişin üzerinden edinebilirsiniz.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow