Çarşamba, 02 Aralık 2020
İşrak Gazetesi’nin 112. Sayısı Çıktı

İşrak Gazetesi’nin 112. Sayısı Çıktı Öne Çıkarılmış

Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 112. sayısı yayımlandı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında Arap-İsrail normalleşme anlaşmalarına dikkat çekilerek “İsrail ile Normalleşmeye Hazır” manşeti atılmış.

15 günde bir çıkan gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye’ye Karşı Açılan Her Komplonun Kaderi Başarısızlıktır. Haklarımızdan Vazgeçmeyeceğiz ” sürmanşet yerini alıyor.

Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki “Uluslararası Adalet”, Ahmed Mazhar Saadu “Şüpheli Sızma Anlaşması”, Abdurrahman Halife “İsveç’te Kur’an-ı Kerim’i Yakmak! Yeni Bir Irkçı Hareket”, Zekeriya Kurşun “Akdeniz’de Savaş mı Barış mı?”, Yasin Aktay “Bu Karar Mahkemenin Kaşıkçı Katillerine Yardım ve Yataklık Yaptığını Gösterir”, Halime Kökçe “Türkiye’nin Cesaretini Kırmak” makaleleri öne çıkıyor.

Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere yer veriliyor.

Gazeteyi online okumak için tıklayın

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız