Pazartesi, 26 Ekim 2020
Anadolu Kültür Merkezleri Şehrimizde de Olmalı

Anadolu Kültür Merkezleri Şehrimizde de Olmalı Öne Çıkarılmış

Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa El Hüseyin ve Mali Sorumlusu Abdulbari Osman’dan oluşan heyet 1 Ekim Perşembe günü vakfımızı ziyaret etti.

Ziyarette vakıf başkanımız Turgay Aldemir ile görüşen heyetle; İl Göç İdaresi ile görüşmeler ve Bülbülzade Vakfı, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Gaziantep Üniversitesi’nin iş birliği ile Azez, Afrin ve Cerablus'ta inşa edilen Anadolu Kültür Merkezleri’nin Gaziantep’te de olması gerektiği konusunda mutabık kalındı ve kültür merkezlerinin mahiyeti hakkında fikir teatisinde bulunuldu.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • El Rahme Derneği’nden Vakfımıza Ziyaret

  Kuveyt Uluslararası El Rahme Derneği Suriye ve Türkiye sorumlusu Velid Ahmed El Suveylim vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarımızla ilgili bilgi aldı.

  Ziyarette vakfımızın Başkanı Turgay Aldemir ile görüşen El Suveylim ile Türkiye ve Suriye’ye dönük eğitim ve insani yardım çalışmaları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Velid Ahmed El Suveylim görüşmenin ardından Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’ni de gezerek çalışmalarla ilgili ilgililerden bilgi aldı.

 • Gaziantep Suriye Topluluğu’ndan Vakfımıza Ziyaret

  Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa El Hüseyin ve beraberindeki heyet 5 Ağustos Çarşamba günü vakfımızı ziyaret etti.

  Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa El Hüseyin, Başkan Yardımcısı Muhammed Adnan Zeybani, Genel Sekreter Muhammed El Şimali, Medya Sorumlusu Nizar El Samadi, Halkla İlişkiler Sorumlusu Muhammed El Eyyup ve Mali Sorumlu Abdulbari Osman’dan oluşan heyet vakıf başkanımız Turgay Aldemir ile görüştü.

  Mustafa El Hüseyin ziyarette yaptığı konuşmada vakıfların vicdanlı insanların buluşma yeri olduğunu belirterek; “Bu insanlar Suriyeli muhacirlere sokak soka, ev ev dolaşarak yardım yaptılar. Biz Gaziantep Suriye Topluluğu olarak ilk olarak sizi ziyaret etmek istedik. Çünkü her alanda Suriyeliler için yaptığınız çalışmalarınıza bizzat şahidiz. Topluluk olarak kanunların bize tanıdığı haklar çerçevesinde Suriyelilerin haklarını her platformda dile getirmek için bulunuyoruz. Bir tüzük oluşturduk. 6 aylık periyotlar halinde dönüşümlü olarak çalışacağız. Hedeflerimizden en önemlisi Türkiye ve Suriye halkları arasında yeni ilişkiler, yeni köprüler kurmaktır. Topluluk olarak Suriye kültürünü yaşatarak tüm insanlığa hizmet etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir de; “Duyduklarım beni ziyadesiyle memnun etti. Suriye meselesiyle 10 yıldır ilgileniyoruz. Bu Suriyelilerin birlikteliği adına son dönemde duyduğum en güzel girişim. Bu kimseye karşı değil sadece Suriyelilerin yaşadığı sorunları çözmeye dair bir girişim. Biz sizleri sahadan tanıyoruz. Her biriniz derdi olan, çabası olan insanlarsınız. Suriyelilerin derdinin ilacı sizin bu birlikteliğinizdir. Biz ayrıldıkça diktatörler güçlenir, emperyalistler ülkemizi daha çok parçalarlar. Biz Suriye’nin tüm halklarının bir olarak, kardeş olarak yaşaması gerektiğine inanırız. Bizim için esas olan şudur; düşmanlarımızla işbirliği yapmayan tüm kesimler bizim kardeşimizdir. İnsanlık olarak bu dünyada farklılıklarımızla barış içinde yaşamamız lazım. Siz Suriye toplumunun sorunlarını çalışın biz her türlü imkânımızla size yardımcı olacağız.  Suriyeliler kendi sorunlarını kendileri çözsünler biz de destek verelim. Suriye içinde kültür merkezleri açtık. Dil kursları, meslek edindirme kursları, fikir atölyeleri kuruyoruz. Ayrıca okullara kütüphane kuruyoruz. Çünkü derdimiz ortak” dedi.

 • FİDDER’den Vakfımıza Ziyaret

  Filistin Dayanışma Derneği (FIDDER) Ankara Temsilcisi Mumin Teyseer, 23 Haziran Salı günü vakfımızı ziyaret etti.

  Ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Başkanı Rabia Aldemir ile görüşen Teyseer ile Gezze’deki son durum, yardımlaşma, sosyal, kültürel alanda yapılacak ortak çalışmalar üzerinde duruldu.

  Ziyaret Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi'nin gezilmesinin ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız