Arabic English Turkish
Pazar, 07 Mart 2021
Göç Merkezi Projesinin İlk Toplantısı Yapıldı

Göç Merkezi Projesinin İlk Toplantısı Yapıldı Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı, Gaziantep Büyük Şehir Belediyesi ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü iş birliği ile hayata geçirilecek olan “Göç Merkezi Projesi’nin ilk toplantısı yapıldı.

Bülbülzade Vakfında yapılan toplantıya Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) Başkanı Mehmet Ali Eminoğlu, Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Âdem Er, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. M. Abdullah Aksoy, İl Göç İdaresi Müdürü Fatih Ayna, Bülbülzade Vakfı Suriye Koordinatörü Melih Ay’ın katıldı. Toplantıda projede atılacak adımlar ile toplantı periyotları karara bağlandı. Projenin ikinci toplantısı 23 Ekim Cuma günü yapılacak.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Ortadoğu Medya Akademi Projesi Kursları Başladı

  Yeşil Umut Derneği’nin İçişleri Bakanlığının desteği ile hazırladığı “Ortadoğu Medya Akademi Projesi” kapsamında; Gazetecilik, Metin Yazarlığı, Muhabirlik, Yeni Medya, Fotoğrafçılık ve Kamera Kullanımı kursları başladı. 6 dalda yapılan kurslarda toplam 30 kursiyere bir yıl boyunca ücretsiz eğitim verilecek.

  Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’nin koordinasyonunda yapılan kurslarda Gaziantep Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi İletişim Fakültelerindeki hocalar da derse girecek. Teorik eğitimle başlayan kurslarda daha sonra pratik eğitimlere geçilecek. Bir yılın sonunda sektöre yetişmiş eleman kazandırılarak istihdama katkı sağlanacak.

 • Ortadoğu Medya Akademi Projesi Tanıtıldı

  Yeşil Umut Derneği’nin İçişleri Bakanlığının desteği ile hazırladığı “Ortadoğu Medya Akademi Projesi” düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Proje kapsamında; Gazetecilik, Metin Yazarlığı, Muhabirlik, Yeni Medya, Fotoğrafçılık ve Kamera Kullanımı dallarında 30 kursiyere bir yıl boyunca eğitim verilecek.

  Projenin başlaması dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında proje ile bilgi veren Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu şunları söyledi; “Projemizi altı başlıkta hazırladık. Bunlar; Gazetecilik, Metin Yazarlığı, Muhabirlik, Yeni Medya, Fotoğrafçılık ve Kamera Kullanımı. Bunlardan Fotoğrafçılık ve Kamera Kullanımını biz kendi bünyemizde vereceğiz. Bunun dışındaki kalan eğitimleri de Gaziantep Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi İletişim Fakültesindeki hocalardan destek alarak vereceğiz. Bu projeyi Ortadoğu Medya İletişim Akademisi koordine edecek. Bir yıl sürecek bir proje ve yarın itibariyle eğitimlerimize başlıyoruz. İlk aşamada Fotoğrafçılık ve Kamera Kullanımı eğitimleri vereceğiz. Başlangıçta bütün branşlarda teorik eğitimler verilecek. Sonraki aşamada da pratik eğitimler vereceğiz. Örneğin kameramanlık eğitimi verdikten sonra pratikte kısa film çalışması yapacağız. Verdiğimiz eğitimlerin tamamında sadece teorik kısmıyla kalmayacak bunun pratiklerini yaptırarak kursiyerlerimizin deneyim kazanmalarını sağlayacağız. Yine gazetecilik ile ilgili 5N 1K, haber metninin nasıl hazırlanacağı gibi temel konulara değineceğiz. Yeni medya konusu bizi heyecanlandırıyor. Burada yeni medyanın ne olduğunu, etik bakış açılarını, içeriklerin nasıl üretileceğine değineceğiz. Yeni medya çok geniş bir alan. Bunun içerisine youtube de giriyor sosyal medya da giriyor, web haber siteleri de giriyor. Önümüzdeki bir yıl boyunca kursiyerlerimize eğitimler verip uzmanlaşmasını sağlayacağız” dedi.

 • Kurumsal Kapasiteyi Geliştirme ve Projeli Çalışma

  Vakfımız bünyesinde devam eden projelerle ilgili “Kurumsal Kapasiteyi Geliştirme ve Projeli Çalışma” konulu toplantı gerçekleştirildi.

  Bülbülzade Vakfı Genel Sekreteri Adem Er başkanlığında yapılan toplantıya Anadolu Platformu İstişare Kurulu Üyesi Gazi Kılıçparlar ile vakıf bünyesinde devam eden projelerde görev alan proje sorumluları katıldı. Toplantıda yürütülen projelerden maksimum verim almak için yapılması gerekenlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Arabic English Turkish

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow