Cuma, 04 Aralık 2020
İşrak Gazetesi’nin 115. Sayısı Çıktı

İşrak Gazetesi’nin 115. Sayısı Çıktı Öne Çıkarılmış

Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 115. sayısı yayımlandı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında Peygamber Efendimize yapılan çirkin saldırılar kapak konusu yapılarak; “Hz. Muhammed (sav) İnsanlık Elçisi” manşeti atılmış.

15 günde bir çıkan gazetenin sürmanşetinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Macron’un Psikolojik ve Zihinsel Tedaviye İhtiyacı Var” demeci yer alıyor.

Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki “Suriye’yi Yakmak”, Ali Muhammed Şerif “Sana Uzanan O Eli Kesmek Zorundayım Ey Habil!”, Aladdin Hüsso “Hüseyin Özhazar’la Yeni Kitabı ile İlgili Röportaj”, Dr. Zekeriya Melahifçi “Azerbaycan: İran Dini İdeolojisinin Hesaplarının Düşüşü”, Zekeriya Kurşun “Suudi Ekonomisinde İntihar Girişimi”,  Yasin Aktay “İslam İşbirliği Teşkilatı’nın İsrail’le Hesabı”, Burhanettin Duran “Erdoğan’dan İbni Haldun’da Modernleşme Eleştirisi” makaleleri öne çıkıyor.

Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere yer veriliyor.

Gazeteyi online okumak ve önceki sayılarına ulaşmak için tıklayın.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İşrak Gazetesi’nin 117. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 117. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında Fırat Kalkanı bölgesinde yeni mezun olan öğrencilere atıf yapılarak; “Fırat Kalkanı Doktorları” manşeti atılmış.

  15 günde bir yayımlanan gazetenin sürmanşetinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yeni Bir Ekonomik Safhaya Başladık ve Kapsamlı Reformlar Yapmayı Hedefliyoruz” demeci yer alıyor.

  Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki “Suriyeli Mültecilerin Dönüş Konferansı”, Ali Muhammed Şerif “Ölümün Lüksü!”, Dr. Mutaz Muhammed Zain “Politika ve Kültür Kuzgunları!”, Zekeriya Kurşun “Suud’dan mektup var”,  Yasin Aktay “Tarz-ı siyaset olarak reformculuk”, Burhanettin Duran “Avrupa’nın huysuz siyasetçisi” makaleleri öne çıkıyor.

  Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere yer veriliyor.

  İşrak Gazetesi’nin 117. sayısını online okumak için tıklayın

 • Kurs Kayıtlarımız Başlıyor

  Ortadoğu Medya İletişim Merkezi tarafından düzenlenen; Gazetecilik, Muhabirlik, Fotoğrafçılık, Metin Yazarlığı, Yeni Medya ve Kamera Kullanımı kurslarına kayıtlar başladı.

  Sınırlı sayıda kursiyerin kabul edileceği kurslara kayıtlar 31 Aralık tarihine kadar devam edecek. Kayıtlar online form ile yapılacak ve süre bitiminin ardından kesin kayıt hakkı kazananlar ilan edilecek. 4 ay sürecek kursların sonunda Ortadoğu Medya İletişim Merkezi tarafından kursiyerlere sertifika verilecek. Ayrıca dört kursiyere part-time çalışma olanağı ve TRT’ye yapılan televizyon programına katılma hakkı verilecek. Başvuru bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  Başvuru Bilgileri:

  - Eğitime 18 Yaş üstü herkes başvurabilecek.

  - Eğitime başvuru yapanlar arasından yapılacak seçme ile ücretsiz 4 aylık sıkı bir kurs verilecek.

  - Kursa katılanlara Ortadoğu Medya İletişim Merkezi adına katılım belgesi verilecek.

  - Kursa katılanlardan dört kişiye part-time ücretli ve yüz yüze eğitime geçme hakkı verilecek

  - Kursa katılanlardan dört kişi TRT’ye yapılan televizyon programında stajyer olarak katılma hakkı verilecek. Roll Caption’da isimlerine yer verilecek.

  - Kursa katılanlardan bir kişinin görsel (Video – Fotoğraf) projesine prodüksiyon desteği verilecek.

  - Kursa katılım sağlayanlar için devamlılık mecburi tutulacak. %15 devamsızlık hakkı tanınacak.

  Kayıt formunu doldurmak için Tıklayın

 • İşrak Gazetesi’nin 116. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 116. sayısı yayımlandı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayımlanan gazetenin bu sayısında Azerbaycan’ın Karabağ’da kazandığı büyük zafere vurgu yapılarak; “Azerbaycan’ın Büyük Zaferi” manşeti atılmış.

  15 günde bir çıkan gazetenin sürmanşetinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye Dünyanın En Güçlü 10 Ekonomisi Arasına Girecek” demeci yer alıyor.

  Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki “Suriye Rejimi ve Normalleşme”, Ahmed Mazhar Saadu “Esad Ailesinin Vatan Hırsızlığının 50. Yıldönümü”, Semir Harrat “Dünyanın 10. Ekonomisi Türkiye!”, Zekeriya Kurşun “Biden’i Sevmeli miyiz?”,  Yasin Aktay “Tekfir Değil Tezkir”, Halime Kökçe “Avrupa’nın Yeni Kurucu Ötekisi” makaleleri öne çıkıyor.

  Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere yer veriliyor.

  Gazeteyi online okumak için tıklayın.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız