Cuma, 04 Aralık 2020
ASSİAD’dan Vakfımıza Ziyaret

ASSİAD’dan Vakfımıza Ziyaret Öne Çıkarılmış

Arap Sanayici ve İşadamları Derneği (ASSİAD) Başkanı Abdulgafur Asfur ve beraberindeki heyet 13 Kasım Cuma günü vakfımızı ziyaret etti.

ASSİAD Başkanı Abdulgafur Asfur, Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa El Hüseyin ve beraberindeki heyet, ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ile görüştü. Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği (ANESİAD) Gaziantep Şube Başkanı Yunus Atilla Hamallar’ın da katıldığı ziyarette vakfımızın çalışmaları anlatıldı. Anadolu Platformu, Gaziantep Suriye Topluluğu ve ASSİAD’ın iş birliğinin konuşulduğu görüşmede tecrübe paylaşımları üzeninde durularak; fikir adamları ile iş adamlarının buluşturularak Suriye’de köklü kalıcı çalışmalar yapılması gerektiğinden bahsedildi. Ziyarette; gençliği kuşatacak, geleceği inşa edecek projeler, Suriyeli ve Türkiyeli iş adamlarının deneyim paylaşımı, Suriye’nin El Bab kentinde yakın zamanda açılacak olan Anadolu Kültür Merkezi üzerinde müzakereler gerçekleştirildi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • ASSİAD Heyeti Vakfımızı Ziyaret Etti

  Arap Sanayici ve İşadamları Derneği (ASSİAD) Başkanı Abdulgafur Asfur ve beraberindeki heyet 3 Aralık Perşembe günü vakfımızı ziyaret etti.

  ASSİAD Başkanı Abdulgafur Asfur, Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa El Hüseyin, yardımcısı Muhammed Adnan Zerbani ve beraberindekilerden oluşan heyet Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ile görüştü. Görüşmede Suriye’nin El Bab kentinde yakın zamanda açılması planlanan Anadolu Kültür Merkezi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

 • KalMEC Ekibinden Vakfımıza Ziyaret

  Kalyoncu Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (KalMEC)'den Muhammed Aksüt ve Uludağ Üniversitesi araştırma görevlileri Tunç Demirtaş ve Durdu Mehmet Özdemir’den oluşan heyet vakfımızı ziyaret etti.

  16 Kasım Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyarette vakıf başkanımız Turgay Aldemir ile görüşen heyetle; vakfımızın Suriye çalışmaları, Anadolu Kültür Merkezleri, ülkemizde ve ilimizde yaşayan Suriyelilerin durumları, ilimizde Suriyelilere dönük eğitim, sağlık, kültür ve spor alanında yapılan çalışmalar, Suriye içinde eğitime dair yapılan çalışmalar ile STK’ların rolü konularında müzakereler gerçekleştirildi.

 • Dr. Vecihi Cuma Vakfımızı Ziyaret Etti

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu eski sağlık bakanı Dr. Vecihi Cuma 16 Kasım Pazartesi günü vakfımızı ziyaret etti.

  Ziyarette Fecr Radyo’da yayınlanan Antep Hadisi Programına konuk olan Dr. Vecihi Cuma daha sonra Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede geçtiğimiz ay Suriye’de hizmete giren Anadolu Kültür Merkezleri, vakfımızın eğitim, gençlik ve yardım çalışmaları üzerinde fikir teatilerinde bulunuldu.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız