Salı, 19 Ocak 2021
KalMEC Ekibinden Vakfımıza Ziyaret

KalMEC Ekibinden Vakfımıza Ziyaret Öne Çıkarılmış

Kalyoncu Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (KalMEC)'den Muhammed Aksüt ve Uludağ Üniversitesi araştırma görevlileri Tunç Demirtaş ve Durdu Mehmet Özdemir’den oluşan heyet vakfımızı ziyaret etti.

16 Kasım Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyarette vakıf başkanımız Turgay Aldemir ile görüşen heyetle; vakfımızın Suriye çalışmaları, Anadolu Kültür Merkezleri, ülkemizde ve ilimizde yaşayan Suriyelilerin durumları, ilimizde Suriyelilere dönük eğitim, sağlık, kültür ve spor alanında yapılan çalışmalar, Suriye içinde eğitime dair yapılan çalışmalar ile STK’ların rolü konularında müzakereler gerçekleştirildi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Prof. Dr. Ömer Hammud Vakfımızı Ziyaret Etti

  Ekonomi ve iktisadi alanlarda çalışmalarıyla tanınmış Suriyeli akademisyen Prof. Dr. Ömer Hammud vakfımızı ziyaret etti.

  18 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyarette vakıf başkanımız Turgay Aldemir ile görüşen Hammud ile ekonomik ve insani gelişim üzerine yapılabilecek çalışmalar üzerinde duruldu. Özellikle Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekât Bölgesinde halkın refah seviyesini arttıracak ekonomik ve iktisadi çalışmalara değinildi.

 • Prof. Dr. Mustafa Mücahit Behçet'ten Vakfımıza Ziyaret

  Malezya, Irak gibi farklı ülkelerde akademisyenlik yapan Prof. Dr. Mustafa Mücahit Behçet ve Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şehmus Demir, vakfımızı ziyaret etti.
  Ziyarette Başkanımız Turgay Aldemir ile görüşen heyetle; eğitim ve kültür çalışmalarına dair değerlendirmelerde bulunuldu. İşrak Gazetesi, süreli yayınlarla beraber Suriye'de yapılan Anadolu Platformu Kültür Merkezleri de görüşülen gündem maddeleri arasındaydı.

 • Suriye için El Ele Derneği’nden Vakfımıza Ziyaret

  Suriye için El Ele Derneği Başkanı Ahmet Akra ve Başkan Yardımcısı Hasan Cemiloğlu’ndan oluşan heyet vakfımızı ziyaret etti.

  17 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilen ziyarette Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir ile görüşen heyetle; Suriye’nin İdlib bölgesinde yapılan çalışmalar ile Suriye içerisinde sağlık alanında gerçekleştirilecek ortak projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız