Perşembe, 28 Ocak 2021
“Bilgi ve Bilinç” Azez AKM Öğrencilerince Mütalaa Edildi

“Bilgi ve Bilinç” Azez AKM Öğrencilerince Mütalaa Edildi Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Azez Anadolu Kültür Merkezi tarafından düzenlenen "Bilgi ve Bilinç" kitabının mütalaasında öğrencilerle bir araya geldi.

11 Ocak Pazartesi günü zoom uygulaması üzerinden video konferans yöntemiyle düzenlenen ve interaktif bir şekilde yapılan programa öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Sunumunda; yenilenme bilinci, zaman ve mekan bilinci, sorumluluk bilinci gibi konulardan alıntılar yaparak kitabın serencamını anlatan Turgay Aldemir, öğrencilerden gelen sorulara da yanıt verdi. Öğrencilerin ilgi ile takip ettiği ve sorulan sorularla zenginleştirdiği kitap mütalaası soru cevap kısmının  ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Platform Heyeti Azez AKM’yi Ziyaret Etti

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet İyilik Kütüphaneleri’nin dağıtım töreni için gittikleri Azez’de Gaziantep Üniversitesi Azez İslami İlimler Fakültesi ve Azez Anadolu Kültür Merkezi’ni ziyaret etti.

  Törenin ardından; Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Gaziantep Üniversitesi Azez İslami İlimler Fakültesi Dekanı Mahmut Çınar,  Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı Gazi Kılıçparlar, MEB Yetkilileri, Anadolu Platformu Üye Kuruluş Temsilcileri, İyilik Derneği yetkilerinden oluşan heyet ilk önce Gaziantep Üniversitesi Azez İslami İlimler Fakültesini ve ardından Azez Anadolu Kültür Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette Azez Anadolu Öğrenci Birliği öğrencileri ile bir araya gelen heyet, öğrencilerle hasbihal etti. Ardından bir durum değerlendirmesi yapılarak Anadolu Kültür Merkezi’nin çalışmaları ele alındı.

  Heyet ziyaretin sonunda Azez Anadolu Kültür Merkezi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

 • Gaziantep'te Tutuklu Suriyeliler için Protesto

  Gaziantep'te, Esed rejimi tarafından tutuklanan ve haber alınamayan Suriyelilerin durumu protesto edildi.

  Türkiye'de yaşayan Suriyelilerin kurduğu dernek ve kuruluşlarca, Bülbülzade Vakfının ev sahipliğinde düzenlenen programda, Suriye'de rejim tarafından tutuklananların maruz kaldığı işkencelerin yer aldığı video, fotoğraf ve ses kayıtları paylaşıldı.

  Programda çocuklar tarafından, mahkumların yaşadığı zorlukları anlatan tiyatro oyunu sahnelendi.

  Programın organizatörlerinden Minberşam Derneği Başkanı Ali Bekir yaptığı açıklamada, 2011 yılından bu yana 118 bin kişinin rejim tarafından tutuklandığını ve tutuklulukları sırasında 14 bini aşkın insanın yaşamını yitirdiğini söyledi.

  Suriye'de yüz binlerce insanın kayıp, binlerce insanın tutuklu olduğunu ve akıbetlerinin bilinmediğini ifade eden Bekir, "Herhangi bir dernek, herhangi bir uluslararası kuruluş bu kişilere ulaşamıyor. Bu insanlar sağlar mı, ölüler mi? Bilemiyoruz. Biz sesimizi tüm dünyaya duyurmak istiyoruz. Adalet istiyoruz. Biz tutuklu bulunan insanların bir an önce ailelerine kavuşmalarını istiyoruz." diye konuştu.

  Bekir, kayıp insanların bir an önce ailelerine kavuşmaları için uluslararası toplumu harekete geçmeye davet ederek, "Esed rejiminin bir an önce uluslararası mahkemelerde yargılanmasını istiyoruz. Bu kayıp insanların bir an önce ailelerine, çocuklarına kavuşmalarını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

 • Suriyeli Gazeteciler TRT'nin Özel Davetine Katıldı

  Aralarında İşrak Gazetesi ve Fecr Radyo çalışanlarının da olduğu 60 Suriyeli gazeteci TRT’nin davetlisi olarak Ankara ve İstanbul’da geziye katıldılar.

  Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Fatih Eminoğlu, İşrak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Subhi Dusuki, Fecr Radyo Yayın Yönetmeni Alaeddin Husso ve İşrak Gazetesinin yazarlarında oluşan 60 Suriyeli gazeteci TRT’nin davetlisi olarak Ankara ve İstanbul’da düzenlenen geziye katıldılar.  9 Mayıs’ta Gaziantep’ten hareket eden heyet ilk olarak Ankara’daki TRT Genel Müdürlüğü ziyaret etti. Burada TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu ile görüştü.

  Durdu, yaşanan tüm acılara rağmen ayakta durmalarının herkese umut verdiğini söyledi.

  "Yeryüzünün görüp görebileceği en büyük acılara tanıklık ettiniz. Bütün bu acılara rağmen sizin ayakta durmanız, insanlığın da dünyanın da gidişatına dair hepimize umut veren bir şey."

  "Yanınızda olmaya devam edeceğiz"

  Genel Müdür Yardımcısı Durdu, Suriyeli gazetecilere TRT hakkında bilgi verdi. Türkiye'nin her zaman Suriye halkının yanında olduğunu vurguladı.

  "Ben bir Türk vatandaşı olarak kendi çocuklarım, komşularım, annem, babam, kurum olarak da Suriye halkının yanındayız. Yanınızda olmaya da devam edeceğiz."

  Suriyeli gazeteciler ise Türk medyasının kendilerine verdiği destekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

  Gazeteci heyeti daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi ve SETA’yı ziyaret etti. SETA’da düzenlenen panele katılan gazeteciler sunumlarında Türkiye ve Suriye’nin ortak yapabileceği çalışmalara değindiler.

  Ziyaretin ikinci bölümünde gazeteciler İstanbul’a geçti. İstanbul’da Ayasofya Camii ve Topkapı Sarayını ziyaret eden heyet daha sonra boğaz turuna katıldılar.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow