Arabic English Turkish
Cuma, 26 Şubat 2021
Platform Heyeti Azez AKM’yi Ziyaret Etti

Platform Heyeti Azez AKM’yi Ziyaret Etti Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet İyilik Kütüphaneleri’nin dağıtım töreni için gittikleri Azez’de Gaziantep Üniversitesi Azez İslami İlimler Fakültesi ve Azez Anadolu Kültür Merkezi’ni ziyaret etti.

Törenin ardından; Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Gaziantep Üniversitesi Azez İslami İlimler Fakültesi Dekanı Mahmut Çınar,  Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı Gazi Kılıçparlar, MEB Yetkilileri, Anadolu Platformu Üye Kuruluş Temsilcileri, İyilik Derneği yetkilerinden oluşan heyet ilk önce Gaziantep Üniversitesi Azez İslami İlimler Fakültesini ve ardından Azez Anadolu Kültür Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette Azez Anadolu Öğrenci Birliği öğrencileri ile bir araya gelen heyet, öğrencilerle hasbihal etti. Ardından bir durum değerlendirmesi yapılarak Anadolu Kültür Merkezi’nin çalışmaları ele alındı.

Heyet ziyaretin sonunda Azez Anadolu Kültür Merkezi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Anadolu Kültür Merkezlerinden Haftalık Seminer Kuşağı

  Anadolu Kültür Merkezleri İşrak Gazetesi yazarlarının katılımıyla Azez, Cerablus, Afrin ve El-Bab kentlerindeki merkezlerinde haftalık seminerler düzenlemeye başladı.

  Bülbülzade Vakfı, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) iş birliği ile Suriye’de inşa edilen Anadolu Kültür Merkezleri, İşrak Gazetesi yazarlarının katılımıyla Azez, Cerablus, Afrin ve El-Bab kentlerindeki merkezlerinde haftalık seminerler düzenlemeye başladı.

  Seminer kuşağının ilki 24 Şubat Çarşamba günü İşrak Gazetesi yazarı Yasir El Hüseyni’nin katılımıyla Azez Kültür Merkezinde yapıldı. Kalabalık bir dinleyici kitlesine hitap eden Yasir El Hüseyni sunumunda; Osmanlı devletinin son dönemleri, İngiltere'nin bölgedeki oyunları, Suriye ve Türkiye halkları başta olmak üzere bölge insanının geçmişten gelen kardeşliği, ortak kaderi üzerinde durdu.

  Her Hafta Perşembe günü yapılması planlanan seminer kuşakları Azez, Cerablus, El-Bab, Afrin kentlerindeki Anadolu Kültür Merkezlerinde yapılacak.

 • Cerablus İyilik Kütüphaneleri Dağıtım Töreni Video Görüntüleri

  İyilik Derneği, Millî Eğitim Bakanlığı ve AFAD tarafından başlatılan "İyilik Kütüphaneleri" projesinin Cerablus dağıtım töreninin video görüntülerini aşağıdan izleyebilirsiniz.

 • Cerablus Anadolu Kültür Merkezi Ziyaret Edildi

  İyilik Derneği, Millî Eğitim Bakanlığı ve AFAD tarafından Suriye'deki okullara yönelik olarak başlatılan "İyilik Kütüphaneleri" projesinin Cerablus Dağıtım Töreninin ardından Gaziantep Vali Yardımcısı Rızvan Eroğlu, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet Cerablus Anadolu Kültür Merkezi’ni ziyaret etti.

  22 Şubat Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyarete Gaziantep Vali Yardımcısı Rızvan Eroğlu, Karkamış Kaymakamı Mehmet Emin Bağlı, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Gaziantep Fırat Kalkanı Cumhuriyet Savcısı Mustafa Büyükçelebi, Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar, Gaziantep AFAD İl Müdür Bekir Şen, İyilik Derneği Genel Sekreteri Kamuran Serkan Gürsel ve STK temsilcileri katıldı.

  Ziyarette atölyeleri ve sınıfları gezen heyet üyeleri, öğretmenler ve öğrencilerle görüşerek eğitim faaliyetleriyle ilgili bilgi aldılar. Ziyaret anısına öğrenciler tarafından hazırlanan pasta Gaziantep Vali Yardımcısı Rızvan Eroğlu ve Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir tarafından kesilerek misafirlere ikram edildi. Yine öğrenciler tarafından hazırlanan el işlemeli Türk Bayrağı ziyaret anısına Gaziantep Vali Yardımcısı Rızvan Eroğlu’na hediye edildi.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir de ziyaret dolayısıyla öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti. Ziyaret Cerablus Anadolu Kültür Merkezi önünde çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

  Bülbülzade Vakfı, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) iş birliği ile Suriye’nin Azez ve Afrin şehirlerinde faaliyetlerine devam eden Anadolu Kültür Merkezleri’nde; 7’den 77’ye her tüm yaş gruplarına yönelik olarak; dil kursları, hat ve müzik kursları, meslek edindirme kursları, medya kursları, yazarlık ve okuma atölyeleri, aile eğitimleri, psikoloji seminerleri, gazete ve radyo çalışmaları yapılıyor. Anadolu Kültür Merkezi’nin El-Bab ve Cerablus şubelerinin resmi açılışlarının önümüzdeki ay yapılması planlanıyor.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Arabic English Turkish

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow