Arabic English Turkish
Cuma, 26 Şubat 2021
Prof. Dr. Ömer Hammud Vakfımızı Ziyaret Etti

Prof. Dr. Ömer Hammud Vakfımızı Ziyaret Etti Öne Çıkarılmış

Ekonomi ve iktisadi alanlarda çalışmalarıyla tanınmış Suriyeli akademisyen Prof. Dr. Ömer Hammud vakfımızı ziyaret etti.

18 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyarette vakıf başkanımız Turgay Aldemir ile görüşen Hammud ile ekonomik ve insani gelişim üzerine yapılabilecek çalışmalar üzerinde duruldu. Özellikle Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekât Bölgesinde halkın refah seviyesini arttıracak ekonomik ve iktisadi çalışmalara değinildi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Gaziantep İl Müftüsü Vakfımızı Ziyaret Etti

  Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar vakfımızı ziyaret etti. Ziyarette başkanımız Turgay Aldemir ile görüşen Dr. Hüseyin Hazırlar’a vakfımızın çalışmaları hakkında bilgi verildi.

  Ziyarette ayrıca ortak projeler ve vakfımızın Suriye çalışmalarıyla ilgili de fikir teatisinde bulunuldu. Karşılıklı hediye takdimlerinin ardından ziyaret sona erdi.

   

 • Suriyeli Öğretmenler Sendikası Başkanı Vakfımızı Ziyaret Etti

  Suriyeli Öğretmenler Sendikası Başkanı Hasan Tayfur ve beraberindeki heyet vakfımızı ziyaret etti.

  1 Şubat Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyarette vakfımızın başkanı Turgay Aldemir ile görüşen Hasan Tayfur ile Suriyeli öğretmenlerin sorunları konuşuldu. Ayrıca Suriyeli öğretmenlerin Türkiye eğitim sistemine yönelik entegrasyonu için neler yapılabileceği istişare edildi. Güvenli bölgedeki ve Türkiye’deki Suriyeli öğretmenlerin durumları mercek altına alındı.

  Görüşmede vakfımızın Suriye çalışmaları da detaylı olarak misafirlere aktarıldı.

   

 • Prof. Dr. Arif Özaydın’a Hayırlı Olsun Ziyareti

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Kaçmazer ve Hıdır Akaslan’dan oluşan heyet, 25 Ocak Pazartesi günü Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

  Ziyarette Bülbülzade Vakfı’nın yapmış olduğu eğitim ve kültür çalışmalarına üzerinde duruldu. Suriye’de yapılan Anadolu Kültür Merkezleri ve bu merkezlerde yürütülen eğitim çalışmaları ile tercüme kitaplara değinildi.  Ayrıca Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanı hakkında bilgi verildi, gerçekleştirilebilecek projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

  Ziyaret hediye takdiminin ardından son buldu.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Arabic English Turkish

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow