Arabic English Turkish
Cuma, 26 Şubat 2021
İl Müftü Yardımcısı Mehmet Güneş Fecr Radyo’da Soruları Yanıtlıyor

İl Müftü Yardımcısı Mehmet Güneş Fecr Radyo’da Soruları Yanıtlıyor Öne Çıkarılmış

Gaziantep İl Müftü Yardımcısı Mehmet Güneş, Fecr Radyo’da  “Güne Bakış” programına konuk olarak dinleyicilerden gelen soruları yanıtlıyor.

Her hafta Salı günü canlı olarak yayınlanan programda Diyanet İşleri Başkanlığının Suriye çalışmaları, günlük hayatta karşılaşılan dini meseleler ve dinleyicilerden gelen sorular cevaplandırılıyor. Program Fecr Radyo’nun sosyal medya hesapları üzerinden de canlı olarak veriliyor.

Fecr Radyo’nun yayınlarını Gaziantep’te FM 103.2, Suriye ve Kilis’ten FM 97.4 frekanslarından, www.fecrradyo.com web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz. Ayrıca Facebook hesabından geçmiş yayınların tekrarını izleyebilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İşrak Gazetesi ve Fecr Radyo Yayın Kurulu Toplandı

  Ülkemizde Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi ve Fecr Radyo’nun genel yayın kurulu toplantısı yapıldı.

  23 Şubat Salı günü Bülbülzade Vakfı’nda yapılan toplantıya Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu, Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Muhammed Fatih Eren, Minberşam Derneği Başkanı Ali Bekir, İşrak Gazetesi Yazarları Ali Muhammed Şerif, Ahmed Mazhar Saadu, Alâeddin Hüsso ve ilgili birim sorumluları katıldı.

  Toplantıda; gazete ve radyonun 2021 hedefleri, önümüzdeki sürecin değerlendirilmesi, Kuzey Suriye’deki Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Bölgesinde radyo ve gazetenin etkinliğinin arttırılması, Anadolu Kültür Merkezlerinde gençlere ve öğrencilere yönelik eğitim çalışmalarının yoğunlaştırılması, bu kapsamda kültür merkezlerinde İşrak Gazetesi yazarlarının katılımıyla haftalık seminerlerin düzenlenmesi ve genel değerlendirmeler yapıldı.

 • İşrak Gazetesi’nin 122. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 122. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında Suriye’de yapılması planlanan seçimler manşete taşınarak; “Esad ve seçimleri için meşruiyet yoktur” manşeti atılmış.

  15 günde bir yayımlanan gazetenin sürmanşetinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023’te Ay’a gideceğiz” demeci yer alıyor.

  Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Zekeriya KURŞUN “İdlib meselesi Avrupa’yı İslâmlaştıracak mı?”, Ahmed Mazhar SAADU “Hangi seçim ve Esad’ın hangi meşruiyeti ?!”, Ahmed TAHA  “Kan ve barut tadı ile seçim” Burhanettin DURAN “Yeni anayasayı tartışmak, partilerin Türkiye vizyonlarını netleştirir”, Taha KILINÇ “Yemen dramı”,  İbrahim KARAGÜL ““Türkiye; Osmanlı İmparatorluğu’nu yeniden kuruyor” Mehmet ACET “Ekonomide yüz güldüren, umut vadeden gelişmeler” Yasin AKTAY “Beklenen devrim, yaşanan gerçek” makaleleri öne çıkıyor.

  Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den öne çıkan birçok aktivite ve habere de yer veriliyor.

  İşrak Gazetesi’nin 122. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın.

 • İşrak Gazetesi’nin 121. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 120. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında Arap Baharı’nın 10. yılı manşete taşınarak; “Arap Baharı ... devam edecek” manşeti atılmış.

  15 günde bir yayımlanan gazetenin sürmanşetinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye’yi hak ettiği yere taşıyacağız” demeci yer alıyor.

  Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki “2021  Esad’ın yılıdır”, Ali Muhammed Şerif “Yedinci bina... Ve kayıp tableti aramak”, D.E Mervan Elhatib “Arap Baharı’na yeni bir dönüş var mı?”, İbrahim Karagül “O gemiye kimin korsanı saldırdı? Neden herkes ‘Fransa’ dedi? İşte modern korsanlık örnekleri.”, Halime Kökce “‘Tarihin sonu’ demişti biri!”,  Yasin Aktay “Joe Biden’ın asıl zorluğu” makaleleri öne çıkıyor.

  Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere yer veriliyor.

  İşrak Gazetesi’nin 121. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Arabic English Turkish

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow