Cuma, 23 Nisan 2021
Halil Uğuz ile Proje Yazımı ve Uygulamaları Üzerine

Halil Uğuz ile Proje Yazımı ve Uygulamaları Üzerine Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Uluslararası Proje Birimi, Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) Yönetim Kurlu Başkanı Halil Uğuz ile proje yazımı ve uygulamaları üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.

Video konferans yöntemiyle yapılan söyleşiye Bülbülzade Vakfı Uluslararası Proje Birimi Başkanı Adem Er ve birim üyeleri katıldı. Söyleşide; Avrupa Birliğine proje yazarken nelere dikkat edilmeli, öğrenci değişim programlarının işleyişi, Ulusal Ajansa proje yazarken uyulması gereken kurallar üzerinde duruldu.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Uluslararası Proje Birimi Suat Güzel’i Ağırladı

  Yeşil Umut Derneği Uluslararası Proje Birimi, eğitimci M. Suat Güzel ile Erasmus projeleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

  Bülbülzade Vakfı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Yeşil Umut Derneği Uluslararası Proje Birimi Başkanı Âdem Er ve birim üyeleri katıldı. Toplantıda Erasmus Program Rehberi ve Başvuru Formu incelendi, projelendirme hususunda dikkat edilmesi gereken konular üzerinde duruldu.

 • Ortadoğu Medya Akademi Projesi Kursları Başladı

  Yeşil Umut Derneği’nin İçişleri Bakanlığının desteği ile hazırladığı “Ortadoğu Medya Akademi Projesi” kapsamında; Gazetecilik, Metin Yazarlığı, Muhabirlik, Yeni Medya, Fotoğrafçılık ve Kamera Kullanımı kursları başladı. 6 dalda yapılan kurslarda toplam 30 kursiyere bir yıl boyunca ücretsiz eğitim verilecek.

  Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’nin koordinasyonunda yapılan kurslarda Gaziantep Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi İletişim Fakültelerindeki hocalar da derse girecek. Teorik eğitimle başlayan kurslarda daha sonra pratik eğitimlere geçilecek. Bir yılın sonunda sektöre yetişmiş eleman kazandırılarak istihdama katkı sağlanacak.

 • Ortadoğu Medya Akademi Projesi Tanıtıldı

  Yeşil Umut Derneği’nin İçişleri Bakanlığının desteği ile hazırladığı “Ortadoğu Medya Akademi Projesi” düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Proje kapsamında; Gazetecilik, Metin Yazarlığı, Muhabirlik, Yeni Medya, Fotoğrafçılık ve Kamera Kullanımı dallarında 30 kursiyere bir yıl boyunca eğitim verilecek.

  Projenin başlaması dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında proje ile bilgi veren Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu şunları söyledi; “Projemizi altı başlıkta hazırladık. Bunlar; Gazetecilik, Metin Yazarlığı, Muhabirlik, Yeni Medya, Fotoğrafçılık ve Kamera Kullanımı. Bunlardan Fotoğrafçılık ve Kamera Kullanımını biz kendi bünyemizde vereceğiz. Bunun dışındaki kalan eğitimleri de Gaziantep Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi İletişim Fakültesindeki hocalardan destek alarak vereceğiz. Bu projeyi Ortadoğu Medya İletişim Akademisi koordine edecek. Bir yıl sürecek bir proje ve yarın itibariyle eğitimlerimize başlıyoruz. İlk aşamada Fotoğrafçılık ve Kamera Kullanımı eğitimleri vereceğiz. Başlangıçta bütün branşlarda teorik eğitimler verilecek. Sonraki aşamada da pratik eğitimler vereceğiz. Örneğin kameramanlık eğitimi verdikten sonra pratikte kısa film çalışması yapacağız. Verdiğimiz eğitimlerin tamamında sadece teorik kısmıyla kalmayacak bunun pratiklerini yaptırarak kursiyerlerimizin deneyim kazanmalarını sağlayacağız. Yine gazetecilik ile ilgili 5N 1K, haber metninin nasıl hazırlanacağı gibi temel konulara değineceğiz. Yeni medya konusu bizi heyecanlandırıyor. Burada yeni medyanın ne olduğunu, etik bakış açılarını, içeriklerin nasıl üretileceğine değineceğiz. Yeni medya çok geniş bir alan. Bunun içerisine youtube de giriyor sosyal medya da giriyor, web haber siteleri de giriyor. Önümüzdeki bir yıl boyunca kursiyerlerimize eğitimler verip uzmanlaşmasını sağlayacağız” dedi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow