Cuma, 23 Nisan 2021
Yeni Dönem Çalışmaları Komisyonlarımızla İstişare Edildi

Yeni Dönem Çalışmaları Komisyonlarımızla İstişare Edildi Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Yönetimi; pandemi dönemi faaliyetleri, yeni dönem çalışmaları ve yaklaşan ramazan ayı dolayısıyla komisyonların katılımıyla bir dizi toplantı düzenledi.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen toplantılara Vakıf Başkanı Turgay Aldemir, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Özmantar, Yunus Atilla Hamallar, Rabia Aldemir, Mehmet Hıdır Akaslan, Mahmut Kaçmazer ve Âdem Er katıldı.

Toplantılarda; önümüzdeki süreçte gençlik, kadın, aile, yardım çalışmaları, semtlerde yürütülen çalışmalar, BEKAM ve Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’nin bu süreçte yapacakları çalışmalar, ders halkalarının işlevselliği, kitap okumaları, sosyal sorumluluk projelerinin üzerinde duruldu. Her komisyonun ayrı ayrı katıldığı toplantılarda vakfımızın öncelikleri ve katılımcı meşveret ilkemiz gereği çalışmalar istişare edildi. 10 yılı aşkındır Ramazan ayında iftardan sahura yapılan ramazan istişarelerine bir hazırlık olan toplantılar; pandemi süreci dolayısıyla kontrollü bir şekilde, maske, mesafe, hijyen kurallarına ve kişi sayısına dikkat edilerek icra edildi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn

 • Ramazan-ı Şerifiniz Mübarek Olsun

  İnsanlığa rehber olarak gönderilen Kuran’ı Kerim’in indirildiği; rahmet, bereket ve bağışlanma ayı olan “Ramazan-ı Şerif’in" İslam alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini Cenâb-ı Mevlâ'dan niyaz ederiz.

 • Basına ve Kamuoyuna

  HADSİZ TEŞEBBÜS KARŞISINDA SESSİZ KALMAYACAĞIZ!

  Emekli 104 amiralin Montrö Sözleşmesi, Kanal İstanbul, kılık kıyafet ve Anayasa değişikliği hakkında üzerlerine vazife olmadığı halde halkın oylarıyla iktidara gelmiş yönetime muhtıra verir gibi yayınladığı haddini aşan bildiri, eski darbe dönemlerini hatırlatmış, belli çevrelerde darbe hevesinin devam ettiğini göstermiştir.

  Bu menfur bildirinin parmak sallayarak ortaya koymuş olduğu tutum, ifade hürriyeti bağlamında değerlendirilemez! Çünkü bildiriye imza koyan isimlerin tamamı, bu zamana kadar Türkiye’de pek çok darbeyi gerçekleştirmiş bir gelenekten gelmektedir. Diğer darbe ve muhtıralarda olduğu gibi aynı dili, imayı ve tutumu tekrar eden bu bildiri de “Yüce Türk Milleti” hitabıyla başlamış, Atatürkçülük gibi bir maskenin arkasına saklanmış, irtica paranoyasıyla devam etmiş ve her zamanki gibi bir gece yarısı ilan edilmiştir.

  Önceki darbelerin başlıca gerekçesi olan irtica söyleminin, bu bildiride de kendini göstermiş olması, atılan adımlara ve gerçekleştirilen reformlara rağmen darbe tehdidinin henüz geçmediğini ortaya koymaktadır. Demokratik seçimlerle ve halkın oylarıyla iktidara gelmiş hükûmeti hiçe sayıp
  tehdit ederek bildiri yayınlamak, askerî vesayet özleminden başka bir şekilde değerlendirilemez.

  Türkiye’de millet iradesini, hak ve hukuku önemseyen bütün kesimler, bu aba altından sopa gösterme girişimine elbette hak ettiği tepkiyi vermelidir.

  Türkiye tekrar muhtıralarla, darbelerle yönetilen bir ülke olmayacaktır. Milletin iradesine karşı yapılmış bu aymaz teşebbüs, sessizce geçiştirilemez.

  Bildiriye imza atanların bu teşebbüsü neden yaptıkları ve bu teşebbüsün ilişkileri ortaya çıkarılmalı. Söz konusu bildiri ile ilgili adli işlemler yapılmalı, hukuk işletilmeli ve hak ettikleri cezaya çarptırılmalı. Vesayet hevesi ve girişimlerinin bir daha yaşanmaması ve kimsenin bir daha böyle bir çirkinliğe cesaret edememesi için acil ve kalıcı tedbirler alınmalıdır.

  Hatırlatmak gerekir ki, Türkiye’deki hiçbir darbe veya muhtıra, NATO’dan bağımsız gerçekleşmemiştir. NATO ve işbirlikçileri aynı konumlarını sürdürseler de artık darbelere göğüs geren, tankların karşısına çıkan ve askerî vesayetle yönetilmek istemeyen bir millet bulunmaktadır.

  Anadolu Platformu olarak millet iradesini hiçe sayan hiçbir güç karşısında sesiz kalmayacağız!

  Anadolu Platformu

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow