Cuma, 23 Nisan 2021
Platform Heyeti Kilis Valisi ve Rektörünü Ziyaret Etti

Platform Heyeti Kilis Valisi ve Rektörünü Ziyaret Etti Öne Çıkarılmış

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet 30 Mart Salı günü Kilis Valisi Recep Soytürk ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’u ziyaret etti.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Mehmet Ali Eminoğlu, Hüseyin Polat, Cemal Akıncı, Mehmet Fatih Eminoğlu ve Melih Ay’dan oluşan heyet, Kilis Valisi Recep Soytürk’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Anadolu Platformu’nun Suriye çalışmaları anlatılarak çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunuldu. Kilis Valisi Recep Soytürk, Kilis himayesinde bulunan Azez, Çobanbey ve civarındaki valiliğin yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Özellikle eğitim, kültür, istihdam ve ticarete dair çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Önümüzdeki süreçte sivil toplum ve bölgedeki yetkililerin iş birliği içerisinde çalışmasının önemi üzerinde duruldu.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Kilis valisine Suriyeli muhacirlere gösterdiği duyarlılık ve çabalardan dolayı hediye takdiminde bulundu.

Platform heyetinin bir sonraki durağı ise Kilis 7 Aralık Üniversitesi idi.  Heyet, Kilis 7 Aralık Üniversitesi’ne ikinci kez rektör olarak atanan Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette rektör yardımcıları Prof. Dr. Muhammet Ruhat Yaşar ve Prof. Dr. Halil Aldemir’de hazır bulundu. Görüşmelerde platformun yürüttüğü kitabevi, araştırma merkezi çalışmaları müzakere edildi. Yeni fikriyat oluşturulması konusunda ortak çalışma yapılması konusunda fikir birliğine varıldı. Önümüzdeki süreçte sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerin iş birliği arttırması benimsendi. Ayrıca Suriye’nin Azez, Cerablus, El Bab ve Afrin şehirlerinde bulunan Anadolu Kültür Merkezleri ve 805 okulda tamamlanmaya çalışılan İyilik Kütüphaneleri ile ilgili bilgi paylaşıldı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Suriye Topluluğu Üyeleri Vakfımızı Ziyaret Etti

  Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa El Hüseyin ve beraberindeki heyet vakfımızı ziyaret etti.

  19 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyarete Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa El Hüseyin, Başkan Yardımcısı Adnan Zerbani, Genel Sekreter Muhammed Şimali ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet; 10. yılına giren Suriye devriminin yıl dönümü ve bu süre zarfında Bülbülzade Vakfı’nın bütün Suriyelilere ayrım yapmaksızın yaptığı yardımlardan dolayı Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir’e teşekkür etti. Heyet ramazan ayı münasebetiyle Turgay Aldemir’e Kuran-ı Kerim hediye etti.

  Heyet daha sonra Fecr Radyo’yu ziyaret ederek Fecr Radyo Müdürü Aladdin Hüsso’ya da Kuran-ı Kerim hediye etti.

 • El Bab’dan Misafirlerimiz Var

  El Bab Eğitim Müdürü Kasım Yıldız ve Eski Yerel Meclis Başkanı Cemal Osman ve beraberindeki heyet vakfımızı ziyaret etti.

  Suriye’nin El Bab kenti Eğitim Müdürü Kasım Yıldız, Eski Yerel Meclis Başkanı Cemal Osman ve beraberindekilerden oluşan heyet 16 Nisan Cuma günü vakfımızı ziyaret etti. Ziyarette El Bab kentinde yürütülen eğitim faaliyetleri, kültürel faaliyetler, Anadolu Kültür Merkez’inde yapılması planlanan kurslar üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, ziyaret dolayısıyla misafirlere kitap hediye etti.

 • İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar’a İade-i Ziyaret

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet, Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar’a iade-i ziyarette bulundu.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özmantar, Suriye Çalışmaları Koordinatörü Tekin Başer, Akdeniz Bölge Sorumlusu Mustafa Şanverdi’den oluşan heyet 6 Nisan Salı günü Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar’a iade-i ziyarette bulundu.

  İl Müftü Yardımcısı Mehmet Güneş’in de hazır bulunduğu nezaket ziyarette müftülüğünün son etkinliklerinin ele alındığı bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşmede 4-6 yaş çocuk merkezleri, şehir merkezine yapılacak cami ile camilerin sosyal, kültürel, sanatsal etkinliklerin merkezi olması yönünde görüş alışverişinde bulunuldu. Turgay Aldemir, Bülbülzade Vakfı’nın müftülüğün yapacağı çalışmalara her alanda destek olacaklarını belirterek, sanat alanında tecrübe paylaşımında bulunuldu. Ziyaret hediye takdiminin ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow