Cuma, 23 Nisan 2021
AKM Seminerlerinde Suriye’deki Siyasi Süreç Ele Alındı

AKM Seminerlerinde Suriye’deki Siyasi Süreç Ele Alındı Öne Çıkarılmış

Suriye’nin Azez, Cerablus, Afrin ve El-Bab kentlerinde faaliyet gösteren Anadolu Kültür Merkezleri’nde birçok yazar, aydın ve kanaat önderinin katılımıyla düzenlene haftalık seminer kuşağına bu hafta Cerablus’ta yapılan oturumu ile devam edildi.

29 Mart Pazartesi günü Cerablus Anadolu Kültür Merkezi’nde yapılan seminere SMDK Cenevre Temsilcisi ve Suriye Anayasa Komitesi Üyesi Tarık El Kürdi konuk oldu. Siyasi süreçteki ve Anayasa Komitesindeki son gelişmeler hakkında katılımcılara bilgi verilen seminere çok sayıda dinleyici katılarak ilgi ile takip etti.

Daha önce İşrak Gazetesi yazarlarının katılımıyla Azez ve Afrin’de yapılan seminerlere önümüzdeki haftalarda devam edilecek.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Azez AKM’den Minik Öğrencilere Tiyatro Gösterisi

  Azez Anadolu Kültür Merkezi’ndeki tiyatro grubu öğrencileri Azez’deki ilkokul ve anaokulu öğrencilerine yönelik pantomim ve tiyatro gösterisi sergiledi.

  Azez Anadolu Kültür Merkezi bünyesinde tiyatro kursu gören öğrencilerden oluşan bir ekip, Azez’deki ilkokul ve anaokullarını gezilerek tiyatro ve pantomim gösterisi gerçekleştirdi. Öğretmen ve öğrencilerin büyük rağbet gösterdiği ekinlikte yapılan gösterilerde öğrenciler doyasıya eğlendi. Azez Anadolu Kültür Merkezi’nde şimdiye kadar yaklaşık 100 öğrenciye tiyatro kursu verildi. Kültür merkezinde eğitim, sanat ve kültür çalışmaları bir arada yürütülüyor. Merkezde; A1, A2, A3 düzeyinde dil kursları, hat, müzik ve tiyatro kursları, meslek edindirme kursları ile aydın, akademisyen ve yazarların katıldığı haftalık seminerler düzenleniyor.

 • Afrin AKM’de Eğitimler Devam ediyor

  Bülbülzade Vakfı, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) iş birliği ile geçtiğimiz ocak ayında Suriye’nin Afrin kentinde açılan Anadolu Kültür Merkezleri’nde eğitimler devam ediyor.

  Eğitim, sanat ve kültür çalışmalarının bir arada yürütüldüğü Afrin Anadolu Kültür Merkezi’nde; A1, A2, A3 düzeyinde dil kursları, hat, müzik ve tiyatro kursları, meslek edindirme kursları ile aydın, akademisyen ve yazarların katıldığı haftalık seminerler veriliyor. Çeşitli sosyal etkinliklerle desteklenen Afrin Anadolu Kültür Merkezi’ndeki eğitimlere yerel halk büyük rağbet gösteriyor.

 • Azez AKM’de Resim Sergisi Açıldı

  Suriye’nin Azez kentinde faaliyet gösteren Azez Anadolu Kültür Merkezi’nde resim sergisi açıldı.

  Azez Anadolu Kültür Merkezi’ndeki öğrenciler tarafından çizilen resimler Azez Milli Eğitim Müdürü ve Yerel Meclis Başkanın katılımlarıyla düzenlenen törenle ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

  17-18-19 Mart tarihleri arasında açık olacak resim sergisine öğrenciler, öğrenci yakınları, mülki ve yerel idare amirleri tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow