Cuma, 23 Nisan 2021
Suriye Alimler Konseyi Vakfımızı Ziyaret Etti

Suriye Alimler Konseyi Vakfımızı Ziyaret Etti Öne Çıkarılmış

Gaziantep Suriye Alimler Konseyi Başkanı Samir Saleh ve konsey üyelerinden oluşan heyet vakfımızı ziyaret ederek eğitim çalışmalarıyla ilgili istişarelerde bulundu.

Gaziantep Suriye Alimler Konseyi Başkanı Samir Saleh, Başkan Yardımcısı Hassan Naqrash, konsey üyelerinden Abdul Majeed Bayanouni, Şeyh Muhammed Hamada ve Abu Al-Nasr Attar’dan oluşan heyet 2 Nisan Cuma günü vakfımızı ziyaret etti. Ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ile görüşen heyetle Türkiye ve Suriye içinde yapılan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Görüşmelerde özellikle Suriyeli öğretmenlere ve gençlere yönelik çalışmalar ile Suriye içinde ve dışında yapılan eğitim çalışmaları ele alındı.

Alimler Konseyi Başkanı Samir Saleh, konseyin davet ve eğitim kurumlarından üyelerin katılımı ile kurulduğunu belirterek; “Konsey olarak özellikle radikal düşünce yapıları ile mücadele ediyoruz. Bu doğrultuda Diyanet Vakfı ve Suriye İslam Konseyi ile birlikte çalışıyoruz. Suriye’de radikal düşünce yapısına karşı sizinle beraber çalışmak istiyoruz. Gaziantep’te binin üzerinde hoca ve öğrenci ile faaliyet gösteriyoruz. 32 camide eğitim veriyoruz. Suriye içinde de radikal düşünceye karşı halkı bilinçlendiren faaliyetler yürütüyoruz. Bunun için hep beraber çalışmamız gerekiyor” dedi.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir de “Bizler İslam Coğrafyası olarak 100 yıldır devletimizi kaybettik. Bin yıllık süreçte hiç bu kadar devletsiz kalmamıştık. Cezayir, Sudan, Afganistan, Fas, İran da içini dolduramadığımız yönetimler kurduk. Bunu batılı istihbarat örgütleri çok iyi çalıştılar. Kurdukları radikal örgütlerle Ortadoğu’da ve Afrika’da gençlerimizi devşirdiler. Suriye’de de binlerce genç emperyalist istihbaratlar tarafından kullanıldı. Savaştan önce Suriye’de radikal düşünce pek yoktu. Savaştan sonra tekfircilik arttı. Tekfirciliğin arkasında İslam düşmanı emperyalist ülkeler vardır. Bu istihbarat örgütleri radikal örgütleri desteklerken diğer taraftan FETÖ gibi ılımlı örgütlere de yönelerek gençlerimizi avladılar. Emperyalistler bu yöntemlerle 100 yıldır bizlere ettikleri zulümlerin hesabının sorulmasını engellemek istiyorlar. Bu yapılarla silahla mücadele edemezsiniz. Bunlarla fikri mücadele vermemiz gerekiyor. Bunun için çağımızın ihtiyaçlarına cevap verecek fikirler üretmeliyiz. Burada alimlerimize büyük görevler düşüyor. Bu konuda vakıf olarak her türlü çalışmaya teklifsiz açığız” dedi.

Turgay Aldemir, Suriye’de yürütülen Anadolu Kültür Merkezleri, İyilik Kütüphaneleri ve kitap tercümeleriyle ilgili heyete bilgiler verdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Suriye Topluluğu Üyeleri Vakfımızı Ziyaret Etti

  Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa El Hüseyin ve beraberindeki heyet vakfımızı ziyaret etti.

  19 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyarete Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa El Hüseyin, Başkan Yardımcısı Adnan Zerbani, Genel Sekreter Muhammed Şimali ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet; 10. yılına giren Suriye devriminin yıl dönümü ve bu süre zarfında Bülbülzade Vakfı’nın bütün Suriyelilere ayrım yapmaksızın yaptığı yardımlardan dolayı Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir’e teşekkür etti. Heyet ramazan ayı münasebetiyle Turgay Aldemir’e Kuran-ı Kerim hediye etti.

  Heyet daha sonra Fecr Radyo’yu ziyaret ederek Fecr Radyo Müdürü Aladdin Hüsso’ya da Kuran-ı Kerim hediye etti.

 • El Bab’dan Misafirlerimiz Var

  El Bab Eğitim Müdürü Kasım Yıldız ve Eski Yerel Meclis Başkanı Cemal Osman ve beraberindeki heyet vakfımızı ziyaret etti.

  Suriye’nin El Bab kenti Eğitim Müdürü Kasım Yıldız, Eski Yerel Meclis Başkanı Cemal Osman ve beraberindekilerden oluşan heyet 16 Nisan Cuma günü vakfımızı ziyaret etti. Ziyarette El Bab kentinde yürütülen eğitim faaliyetleri, kültürel faaliyetler, Anadolu Kültür Merkez’inde yapılması planlanan kurslar üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, ziyaret dolayısıyla misafirlere kitap hediye etti.

 • İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar’a İade-i Ziyaret

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet, Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar’a iade-i ziyarette bulundu.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özmantar, Suriye Çalışmaları Koordinatörü Tekin Başer, Akdeniz Bölge Sorumlusu Mustafa Şanverdi’den oluşan heyet 6 Nisan Salı günü Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar’a iade-i ziyarette bulundu.

  İl Müftü Yardımcısı Mehmet Güneş’in de hazır bulunduğu nezaket ziyarette müftülüğünün son etkinliklerinin ele alındığı bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşmede 4-6 yaş çocuk merkezleri, şehir merkezine yapılacak cami ile camilerin sosyal, kültürel, sanatsal etkinliklerin merkezi olması yönünde görüş alışverişinde bulunuldu. Turgay Aldemir, Bülbülzade Vakfı’nın müftülüğün yapacağı çalışmalara her alanda destek olacaklarını belirterek, sanat alanında tecrübe paylaşımında bulunuldu. Ziyaret hediye takdiminin ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow