Salı, 11 Mayıs 2021
EKE’den Ramazan Ayına Özel Atölyeler

EKE’den Ramazan Ayına Özel Atölyeler Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu Ramazan ayına özel atölyeler düzenliyor. Ramazan ayı boyunca 4 hafta sürecek atölyeler şöyle; 04-06 yaş ve 07-09 yaş arası çocuklar için Hadis sohbetleri Atölyesi, 04-06 yaş arası çocuklar için Masal Atölyesi, 07-10 yaş arası çocuklar için Adab-ı Muaşeret Atölyesi.

Atölyeler cumartesi günleri Zoom platformu üzerinden çevrimiçi olarak yapılacak. Kayıt ve iletişim bilgililerini ilgili afişin üzerinden edinebilirsiniz.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Farklı Beldelerde Ramazanlar: Tayvan

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu tarafından organize edilen “Farklı Beldelerde Ramazan” programının ikincisi 2 Mayıs Pazar günü gerçekleştirildi.

  Video Konferans yöntemiyle gerçekleştirilen oturumda Tayvan, İbrahim Jao’nun anlatımıyla katılımcılara aktarıldı. Ahsen Esra Yıldırım’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen oturuma yaklaşık çok sayıda öğrenci katıldı. Programda; Tayvan'da Ramazan ve Bayram kültürü, Türkiye’den farklı olarak yapılan katılımcıların da sorularıyla uzun uzadıya konuşuldu.

 • Farklı Beldelerde Ramazanlar: Mısır

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu tarafından organize edilen “Farklı Beldelerde Ramazan Mısır” başlıklı oturum 25 Nisan Pazar günü gerçekleştirildi.

  Video Konferans yöntemiyle gerçekleştirilen oturuma Mısır'dan Omar Ellabban ve Doaa Mousa konuk olarak katıldı. Ahsen Esra Yıldırım’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen oturuma yaklaşık 60 öğrenci katıldı. Programda; Mısır'da Ramazan ve Bayram kültürü, Türkiye’den farklı olarak yapılan etkinlikler ile sunumcuların hazırladığı görseller ve akabinde soru ve cevaplarla uzun uzadıya konuşuldu.

   

 • EKE Komisyonumuzdan Dört Yeni Atölye

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonumuz düzenlediği Düşünce Atölyesi, Kur’an-ı Kerim - Elifba Atölyesi, Bizim Mucitler ve Peygamberler Atölyesi ile çocuklarımızın bilinçli şekilde yetişmesine katkıda bulunuyor.

  6 Şubat Cumartesi günü başlayan atölyeler Zoom uygulaması üzerinden çevirim içi olarak yapılıyor. Düşünce Atölyesi “P4C Eğitimi”nde eğitimler iki grup şeklinde veriliyor. Birinci grup; 5-6-7 yaş çocuklara yönelik olarak eğitimci Ahsen Esra Yıldırım’ın idaresinde yapılırken, ikinci grupta ise 8-9-10 yaş çocuklar yer alıyor ve eğitimci Asude Kar yönetiminde dersler işleniyor.

  Kur’an-ı Kerim ve Elifba Atölyesi 1-2-3-4 ve 5. Sınıflara yönelik olarak yapılıyor. Eğitimciler Gülizar Yılmaz ve Esma Güneş idaresinde yapılıyor. Atölyede bir de minikler grubu yer alıyor.

  Peygamberler Atölyesi, 4-6 yaş çocuklara yönelik olarak eğitimci Şehadet Söğüt tarafından yapılırken, Bizim Mucitler “Altın Çağa Yolculuk” Atölyesi, eğitimci Fatma Nur Ak tarafından 2-3-4. sınıflara yönelik olarak yapılıyor.

  Atölyelerle ilgili detaylı bilgiyi ilgili afişin altındaki telefon numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz.

   

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow