Salı, 11 Mayıs 2021
İşrak Gazetesi’nin 126. Sayısı Çıktı

İşrak Gazetesi’nin 126. Sayısı Çıktı Öne Çıkarılmış

Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 126. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında Suriye’deki Fransız mandasından kurtuluşuna dikkat çekilerek; “17 Nisan Suriye’nin Kurtuluş Günü” manşeti atılmış.

15 günde bir yayımlanan gazetenin sürmanşetinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yerli aşımızı tüm insanlığın istifadesine sunacağız” demeci yer alıyor.

Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi DUSUKİ “Esadist Seçimlerinin Saçmalığı”, Ahmed Mazhar SAADU “Suriyeliler Gerçekleşen geri çekilme ile askıya alınan bağımsızlık arasında?!”, Abdul Basit HAMMUDE “Kurtuluş günü ve gerçekleşen bağımsızlığımız” Mehmet ACET “Türk-Amerikan ilişkilerine dair son durum raporu”, Yasin AKTAY “Osmanlı’nın İslâmcı Prensi: Said Halim Paşa”,  Burhanettin DURAN “Emekli amiral bildirisi ve Erdoğan’ın tepkisi” makaleleri öne çıkıyor.

Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den öne çıkan birçok aktivite ve habere de yer veriliyor.

İşrak Gazetesi’nin 126. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow