Salı, 11 Mayıs 2021
“Ramazan Günlükleri” Yutube’den Canlı Yayımlandı

“Ramazan Günlükleri” Yutube’den Canlı Yayımlandı Öne Çıkarılmış

Ortadoğu Medya İletişim Merkezi tarafından düzenlenen “Ramazan Günlükleri” programı Yutube’den Canlı olarak yayımlandı.

28 Nisan Çarşamba günü Ortadoğu Medya İletişim Merkezi TV Stüdyolarında çekilen programa Hüseyin Rahmi Açıkkol, Hayri Tunç Güvenç ve Bekir Taha Güvenç konuk olarak katıldı. Adil Yeter tarafından sunulan programı aşağıdan izleyebilirsiniz.


Ortam

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İşrak Gazetesi’nin 125. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 125. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında Suriye’deki sivil katliamlara dikkat çekilerek; “Suriye’de Sivillerin korunması için önlemler alınmalı” manşeti atılmış.

  15 günde bir yayımlanan gazetenin sürmanşetinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Nevruz Bayramı, kardeşliğin ve barışın sembolüdür” demeci yer alıyor.

  Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi DUSUKİ “Suriye devrimi galiptir”, Ali Muhammed ŞERİF “Kaçınan”, Muhammed Ali SABUNİ “Suriye’de Amerika’nın doğrudan müdahalesi ve “kriz yönetimi” arasında” Taha KILINÇ “Krizin odağı”, Yasin AKTAY “Türkiye için Güven ve İstikrar” Kongresi”, Burhanettin DURAN “Kahire ile ‘diplomatik temas’ ve yeni stratejik değerlendirme” makaleleri öne çıkıyor.

  Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den öne çıkan birçok aktivite ve habere de yer veriliyor.

  İşrak Gazetesi’nin 125. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın.

 • Sözlü Tarih'e Suriye’nin Önde Gelen Aktivistleri Konuk Oluyor

  Ortadoğu Medya İletim Merkezi tarafından biyografik belgesel olarak çekimlerine devam edilen Sözlü Tarih’in yeni dönem çekimlerine Suriye muhalefetinin önde gelen kanaat önderleri konuk oluyor.

  Suriye’nin önde gelen akademisyen, yazar, şair, fikir adamı, siyasetçi, kanaat önderinin hayatlarının konu alındığı Sözlü Tarih biyografik belgeseli 300 sorudan oluşuyor ve 25 bölüm olacak şekilde çekiliyor. Geçtiğimiz haftalarda yeni sezon çekimlerine yeniden başlanan Sözlü Tarih’e; SMDK Cenevre Temsilcisi Tarık El Kürdi, Suriye muhalefetinden eski Milletvekili Mahmud El Wehab, yazar İbdisam Sekuş, İş adamı Adnan Hacali, ve yazar Ahmed Mashar Sadu konuk oldu.

  Sözlü Tarih Projesi kapsamında 25 önde gelen Suriyeli aktivistin hayatının bütününe yönelik 300 soruluk biyografik bir belgesel hazırlıyor. Sorular kişinin ilk çocuk anısından ilk oturduğu eve, mahalle oyunlarından yaz ve kış mutfak hazırlıklarına, evlilik ve sosyal yaşama kadar birçok dönemi kapsıyor. Hazırlanan bu biyografik belgeseller kütüphaneler, arşivler, akademik çalışmalar, anket veya istatistik çalışmaları gibi birçok alanda görsel araştırma kaynakları olarak kullanılmak üzere Arapça, İngilizce, Türkçe olarak hazırlanıyor.

 • İşrak Gazetesi’nin 124. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 124. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde yayın hayatına e-gazete olarak devam eden gazetenin bu sayısında Suriye devriminin 10. yılı manşete taşınarak; “10 yıl ve devrim devam ediyor” manşeti atılmış.

  15 günde bir yayımlanan gazetede Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyen yazılarıyla katkıda bulunuyor. Gazetenin bu sayısında; Subhi DUSUKİ “10 yıl ve devrim devam ediyor”, Ahmed Mazhar SAADU “Suriye devrimi devam etmek için doğdu”, Muhammed Ali SABUNİ “Türk Devletine Yönelik Sürekli ve Kötü Niyetli Saldırılar” Mehmet ACET “Mısır’la ilişkiler normalleşiyor mu? Son gelişmeler neyin habercisi?”, Taha KILINÇ “Cemal Kaşıkçı”,  Yasin AKTAY “Türkiye’ye dair, Avrupa ve Arap pazarında müşteri bulan çürük sorular”, Burhanettin DURAN “Yeni demokrasi promosyonu politikası nedir, ne değildir?” makaleleri öne çıkıyor.

  Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den öne çıkan birçok aktivite ve haberlere de yer veriliyor.

  İşrak Gazetesi’nin 124. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow