Salı, 11 Mayıs 2021
Azez’deki Kamplarda Gıda Paketi Dağıtıldı

Azez’deki Kamplarda Gıda Paketi Dağıtıldı Öne Çıkarılmış

İyilik Derneği ve Anadolu Kültür Merkezi iş birliği ile Suriye’nin Azez kentindeki kamplarda yaşayan ihtiyaç sahiplerine Ramazan kolisi dağıtımında bulunuldu. Temel gıda maddelerinden oluşan yardım paketleri gönüllüler tarafından ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Azez'de Kamu ve STK İşbirliği ile İftar Organizasyonu

  Suriye’nin Kuzeyinde Azez’de faaliyet gösteren Sivil Toplum ve Kamu kurumları iş birliğiyle iftar organizasyonu gerçekleştirildi.

  Yunus Emre Enstitüsü, Maarif Vakfı, Bülbülzade Vakfı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valilik iş birliği ile gerçekleştirilen iftar programına; Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kilis İl Tarım Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu, Kilis İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, Yunus Emre Enstitüsü Fikret Çıtlak, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Azez Yerel Meclis Başkanı ve Valilik yetkileri ve birçok davetli katıldı.

  İftar organizasyonun da Turgay Aldemir selamlama konuşmalarını gerçekleştirdi. Aldemir konuşmasında şu hususlara değindi;

  “Ramazan’ın başından beri yoğun bir program icra ettik. Pandemi döneminde ve ramazan boyunca güvenli bölgelerde 4 Kültür merkezinin açılışını yaptık şimdi buralarda bine yakın öğrenci eğitim görüyor. Yaptığımız işi bir bilgi ve bilinçle yapmamız gerekiyor. Bu merkezler içinde yaşadığımız toplumun sorunları için bir arayış. Zaman bizim için bir imtihan. Asla geri getirme imkânımız yoktur. Yol uzun zaman kısa daha çok çalışmalıyız.

  Toplumsal süreçlere, özelikle toplumsal meselelere dönük yüzümüz olmadığı zaman, söz hayatla buluşmadığında sokakla bağ kurulamıyor. Sokağın, gençlerin, kadınların, engellilerin, azınlıkların, farklı dini ve fikri grupları anlamaya dair bir çabanız yoksa kendi oluşturduğunuz o konfor dünyasında başka bir sürece evriliyor. Suriye’deki bu sorunların üstesinden hep birlikte geleceğiz.

  Rabbime hamd olsun bugün Suriye’de çekilen sıkıntıların kefareti olarak pandemi süreci çok hafif atlatılıyor. Bu ramazan gününde bu iftar saatinde Rabbim kalplerimizi birleştirsin işlerimizi kolaylaştırsın. Kadir gecesini yaşayacağımız bu günlerde dualarımızı birbirine ortak etsin. Bizim inanç dünyamızda insan insanın kardeşidir dostudur, dayanağıdır. Biz Suriye’yiz. Suriye’nin de Türkiye olduğunu biliyoruz. Aramızda sınırlar olabilir ama bunları biz çekmedik. Gönlümüzde Suriyeli kardeşlerimizle hiçbir ayrım ve hiçbir sınır yoktur. İnşallah gelecekte de olmayacaktır. Yeniden kardeşliğin, adaletin, İslam’ın onur ve izzetinin bu topraklarda yaşam bulması için çabalamaya devam edeceğiz. İftarınız hayır oruçlarınız kabul olsun.” dedi.

  Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet İftar programının ardından Azez’de bulunan Anadolu Kültür Merkezini ziyaret ederek çalışmaların seyri hakkında bilgi aldı.

 • Kuzey Suriye'de İftar Programları Devam Ediyor

  Suriye’nin kuzeyinde açılan Anadolu Kültür Merkezlerinde iftar programları devam ediyor.
  Geçtiğimiz gün Azez'de düzenlenen iftar programının ardından Afrin ve Çobanbey’deki kamplarda yaşayan çocuklara yönelik iftar programı düzenlendi. İftar programının ardından çeşitli gösterilerle çocuklara yönelik eğlence düzenlendi. İftar programları ramazan boyunca Azez, Afrin ve Cerablus bölgelerinde yapılmaya devam edecek.

 • Azez Anadolu Kültür Merkezinde Yetim İftarı Yapıldı

  Azez Anadolu Kültür Merkezinde yetim çocuklar için iftar organizasyonu düzenlendi. İftar organizasyonun ardından psiko-sosyal destek programları kapsamında tiyatro, kukla gösterisi ve pantomim gösterileri gerçekleştirildiği programda çocuklar doyasıya eğlendi.

  İftar programları Afrin, El Bab ve Cerablus’daki Anadolu Kültür Merkezlerinde Ramazan ayı boyunca devam edecek.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow