Perşembe, 24 Haziran 2021
“İlk Bahar” Kitabının Tahlili Yapıldı

“İlk Bahar” Kitabının Tahlili Yapıldı Öne Çıkarılmış

Anadolu Platformu ile üye kuruluş yöneticileri tarafından Ramazan ayı süresince Türkiye genelinde okunan “İlk Bahar” adlı kitabın tahlili, çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Anadolu Platformu’nun ramazan ayı dolayısıyla düzenlediği, genel merkez ve üye kuruluş yöneticileri ile birim sorumlularınca okunan Filistin asıllı aktivist Wadah Khanfar’ın “İlk Bahar” adlı kitabının çevrim içi tahlil programı 10 Mayıs Pazartesi günü Zoom ve YouTube platformları üzerinden canlı olarak gerçekleşti.

Moderatörlüğünü Anadolu Platformu Teşkilat Birimi Başkanı Gazi Kılıçparlar ile Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu üyesi M. Hıdır Akaslan’ın yaptığı programa yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda izleyici de ilgi göstererek yorumlarıyla beğenilerini sundu. Tahlil etkinliğinde Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Nizip ve Çorum’dan da Anadolu Platformu üye kurum temsilcileri de söz alarak kitaba dair edindikleri notları izleyicilerle paylaştı.

Kitap tahlilinin tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.


Ortam

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Aldemir, Ülke TV’de Soruları Yanıtladı

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Ülke TV’de; Ülke’de Bugün programının canlı yayın konuğu olarak soruları yanıtladı.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, 22 Haziran Salı günü Ülke TV’de canlı olarak yayınlanan Ülke’de Bugün programına konuk olarak gazeteci Mustafa Yıldız’ın sorularını yanıtladı. Programda dünyada mültecilerin durumu, geçtiğimiz hafta sonu BEKAM tarafından medya mensuplarına yönelik düzenlenen Suriye güvenli bölge gezisi, Suriye’de kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının yaptığı faaliyetler ele alındı. Programın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

 • Suriye Kanaat Önderleri Toplantısı Yapıldı

  Gaziantep Valiliği ve Bülbülzade Vakfı’nın koordinasyonunda düzenlenen Suriye kanaat önderleri toplantısı 4 Haziran Cuma günü video konferans yöntemiyle yapıldı.

  Toplantıya; Gaziantep Valisi Davut Gül, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve birçok sendika ve birlik temsilcisi katıldı.

  Toplantıda; sahada tespit edilen sorunlar ve çözüm önerileri, Fırat Kalkanı Bölgesindeki eğitim, ekonomi, sağlık, medya, hukuk ve yerel yönetimlerin durumu, medyada yer alan nefret söylemi ile ilgili önlem almaya yönelik çalışmalar, sağlık alanında yaşanan sorunlar ve alınan önlemler, ziraat ve tarım alanında yapılan çalışmalar, ekonomi alanında yapılan çalışmalar ele alındı.

  Gaziantep Valisi Davut Gül, sorulan sorulara tek tek cevap vererek toplantıda gündem edilen meseleleri takip ederek ilgili kurumlara ileteceklerini vurguladı.

 • Peygamberlerin İnsanlığa Örnekliği

  Anadolu Platformu tarafından organize edilen “Söz’den Öz’e” söyleşi programlarının yedincisi “Peygamberlerin İnsanlığa Örnekliği” üst başlığı altında Doç. Dr. Furat Akdemir’in katılımıyla gerçekleştirildi.

  28 Mayıs Cuma günü Zoom ve YouTube platformları üzerinden canlı olarak yayımlanan programın moderatörlüğünü İbrahim Özmantar yaptı.

  Söyleşinin tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow