Perşembe, 24 Haziran 2021
Sözlü Tarih Projesi’nin Kapanış Lansmanı Yapıldı

Sözlü Tarih Projesi’nin Kapanış Lansmanı Yapıldı Öne Çıkarılmış

Ortadoğu Medya İletim Merkezi tarafından yaklaşık 1,5 yıldır biyografik belgesel olarak çekimleri yapılan Sözlü Tarih Projesi’nin kapanış Lansmanı yapıldı.

Mozaik Kadın ve Aile Derneği’nin İçişleri Bakanlığı’nın desteği ile hayata geçirilen ve Ortadoğu Medya İletim Merkezi tarafından çekimleri yapılan Sözlü Tarih Projesi kapsamında Suriye’nin önde gelen kanaat önderleri konuk alınarak biyografik belgeselleri çekildi.

Suriye’nin önde gelen akademisyen, yazar, şair, fikir adamı, siyasetçi, kanaat önderinin hayatlarının konu alındığı çekimlerde konuklara 300 soru soruldu. 25 bölüm olacak şekilde çekimleri yapılan Sözlü Tarih’e; SMDK Cenevre Temsilcisi Tarık El Kürdi, Suriye muhalefetinden eski Milletvekili Mahmud El Wehab, yazar İbdisam Sekuş, İş adamı Adnan Hacali ve yazar Ahmed Mashar Sadu gibi birçok konuk misafir edildi.

Hazırlanan biyografik belgeseller kütüphaneler, arşivler, akademik çalışmalar, anket veya istatistik çalışmaları gibi birçok alanda görsel araştırma kaynakları olarak kullanılmak üzere Arapça, İngilizce, Türkçe olarak paylaşımı yapılacak.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Katre Sanat Merkezi Kursları Başladı

  Katre Sanat Merkezi’nin; Robotik Kodlama, Piyano, Bağlama, Gitar ve Akıl Oyunları kursları başladı.

  İlkokul, ortaokul ve lise branşlarında hafta içi ve hafta sonunda olmak üzere gün boyu yapılan kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Eğitimlerin ardından öğrencilere çeşitli ikramlarda da bulunuluyor. Kurslar, Güneykent Mahallesinde bulunan Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezinde yapılıyor.

 • Proje ve Kurslarımıza Kayıtlar Başladı

  İstikrar Spor Kulübü’nün "Spor Akademisi", BEKAM’ın "Yeteneklerin Peşindeyiz” ve Yeşil Umut Derneği’nin "Yeşil Bir Dünya için Umut Ol" projelerine online kayıtlar başladı.

  İstikrar Spor Kulübü’nün; yüzme, basketbol, teakwondo, judo ve futsal kurslarından oluşan "Spor Akademisi" projesine 10 ila 18 yaş aralığında gençler başvurabiliyor.

  Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi BEKAM’ın; resim atölyesi, müzik atölyesi, akul oyunları, yüzme ve teknoloji atölyelerinden oluşan “Yeteneklerin Peşindeyiz” projesine sınırlı sayıda kursiyer kabul ediliyor.

  Yeşil Umut Derneği’nin; ağaç dikme, piknik, kitap tahlili, geziler ve sosyal etkinliklerden oluşan "Yeşil Bir Dünya için Umut Ol" projesi ile de gençleri çevre, sağlık, enerji ve biyolojik çeşitlilik hakkında bilinçlendirmesi hedefleniyor.

  Sınırlı sayıda kursiyerin kabul edileceği proje/kurslarımıza kayıt olmak için tıklayın.

 • Katre Sanat Merkezi Kurslarına Ön Kayıtlar Başladı

  Katre Sanat Merkezi’nin Resim, Gitar, Bağlama, Keman ve Robotik Kodlama dallarında başlatacağı kurslara ön kayıtlar başladı.

  Haziran ayında pandemi koşullarının hafifletilmesiyle başlaması planlanan kurslar tamamen ücretsiz olacak. Çocuk, genç ve yetişkin dallarında yapılacak kurslarla ilgili daha geniş bilgiyi 0555 198 24 18 numaralı telefondan alabilirsiniz.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow