Perşembe, 24 Haziran 2021
Suriye Kanaat Önderleri Toplantısı Yapıldı

Suriye Kanaat Önderleri Toplantısı Yapıldı Öne Çıkarılmış

Gaziantep Valiliği ve Bülbülzade Vakfı’nın koordinasyonunda düzenlenen Suriye kanaat önderleri toplantısı 4 Haziran Cuma günü video konferans yöntemiyle yapıldı.

Toplantıya; Gaziantep Valisi Davut Gül, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve birçok sendika ve birlik temsilcisi katıldı.

Toplantıda; sahada tespit edilen sorunlar ve çözüm önerileri, Fırat Kalkanı Bölgesindeki eğitim, ekonomi, sağlık, medya, hukuk ve yerel yönetimlerin durumu, medyada yer alan nefret söylemi ile ilgili önlem almaya yönelik çalışmalar, sağlık alanında yaşanan sorunlar ve alınan önlemler, ziraat ve tarım alanında yapılan çalışmalar, ekonomi alanında yapılan çalışmalar ele alındı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, sorulan sorulara tek tek cevap vererek toplantıda gündem edilen meseleleri takip ederek ilgili kurumlara ileteceklerini vurguladı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Aldemir, Ülke TV’de Soruları Yanıtladı

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Ülke TV’de; Ülke’de Bugün programının canlı yayın konuğu olarak soruları yanıtladı.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, 22 Haziran Salı günü Ülke TV’de canlı olarak yayınlanan Ülke’de Bugün programına konuk olarak gazeteci Mustafa Yıldız’ın sorularını yanıtladı. Programda dünyada mültecilerin durumu, geçtiğimiz hafta sonu BEKAM tarafından medya mensuplarına yönelik düzenlenen Suriye güvenli bölge gezisi, Suriye’de kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının yaptığı faaliyetler ele alındı. Programın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

 • Peygamberlerin İnsanlığa Örnekliği

  Anadolu Platformu tarafından organize edilen “Söz’den Öz’e” söyleşi programlarının yedincisi “Peygamberlerin İnsanlığa Örnekliği” üst başlığı altında Doç. Dr. Furat Akdemir’in katılımıyla gerçekleştirildi.

  28 Mayıs Cuma günü Zoom ve YouTube platformları üzerinden canlı olarak yayımlanan programın moderatörlüğünü İbrahim Özmantar yaptı.

  Söyleşinin tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

 • Kurtuluş Ormanımızdan Yaz Manzaraları

  Vakfımızın 2008 yılında çalışmalarına başladığı Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Orman'ında bugüne kadar 35 bin adet fidan dikildi, fidanlar yetişip ağaç oldu ve meyveye durdu.

  Kurtuluş savaşı yıllarında Fransızlarla ilk çatışmaların yaşandığı yerde kurulan Kurtuluş Ormanında dikilen fidanlar o çatışmalarda şehit olan yiğit vatan evlatlarına atfedildi.

  Gaziantep-Kahramanmaraş yolunun 35. kilometresinde bulunan ve 250 dönüm arazi üzerinde ülkemize kazandırılan Kurtuluş Ormanında; çam, badem, ceviz, zeytin, üzüm gibi birçok ağaç çeşidi yer alıyor.

  ‘Neslin Islahı, Arzın İmarı’ ilkesince bakımları yapılan Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında gelinen son noktayı görmeniz açısından çektiğimiz fotoğrafları sizlerle paylaşıyoruz.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow