Cumartesi, 31 Temmuz 2021
Yeni Dönem Strateji ve Yapılanma Çalıştayı

Yeni Dönem Strateji ve Yapılanma Çalıştayı Öne Çıkarılmış

Anadolu Platformu, ‘’Yeni Dönem Strateji ve Yapılanma Çalıştayı’’  11-12 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirildi. Pandemi döneminde çevrimiçi ve yüz yüze gerçekleştirilen atölye çalışmalarından sonra  yeni dönem strateji, yapılanma yol haritası ve yapılanma esasları yapılan çalıştayla belirlendi.

Çalıştaya İstişare Kurulu Üyeleri, İcra Kurulu Üyeleri, Strateji Birim Yöneticileri, Dernek Başkanları ve Gönüllü Gençler katıldı. Çalıştayda açılış konuşması yapan Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir konuşmasında;

‘’Özgün ve özgür yürüyüşümüz zamanın gereklerine cevap verecek, liyakatin ve bilginin öncelendiği,  ortak akıl ve ortak sorumluluk bilinciyle devam edecektir. Dünyanın ve insanlığın değiştiği dönemin ortaya çıkarttığı ihtiyaçları kadim değerlerimize bağlı kalarak daha kapsayıcı, kuşatıcı,  sorunları çözücü, geleceği öngören kavramsal yaklaşımlara ihtiyaç vardır. Yürüdüğümüz yolu değerli ve anlamlı kılan yol ahlakıdır, Ahlaki örnekliğimiz, söylemsel yetkinliğimiz, kapsayıcı söylemimiz bağ kurduğumuz sosyal ağlarda belirgin olmalıdır.

Teşkilat Üyelerimiz ve gönüllülerimizle sürdürülebilir, ölçülebilir, iyileştirilmeye ve gelişime açık bir süreç inşa etmek gayret ve azmindeyiz. Gönüllülerimizin yapacağı faaliyet ve çalışmalarla Dünyaya, İslam Âlemine ve ülkemize örneklik gayretinde olmaya namzet çalışmalar yapma gayretinde olacağız. Dayanışma ve işbirliğine açık kurumsal kimliğini kazanmış dernek ve vakıflarımızla büyük ve önemli bir sorumluluk yüklendiğimiz bilinciyle kuşatıcı ve şeffaf çalışmalarımız artarak devam edecektir. İnsanı merkeze alan, insan için önemli olan ne ise ona önem veren ve kadim medeniyet mirasından beslenen felsefemizle  sanat, çevre, kültür, spor, dijital dünya vb. yetenek alanlarında projeler yürüterek bireyin ve topluluğun nitelikli ve münevver bağ kurması için yeni alanlar açacak; bu topraklarda kalıcı işler yapmak için gayret içerisinde olacağız.’’ dedi.

Çalıştay, on bir farklı başlıkta düzenlenen atölye sonuçlarının sunum ve değerlendirmelerinden sonra Anadolu Platformu İstişare Kurulu Başkanı Hüseyin Özhazar’ın teşekkür konuşmasıyla sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İstişare Kurulu Toplantısı Vakfımızda Yapıldı

  Anadolu Platformu İstişare Kurulu 6. dönem 10. toplantısı 11 Haziran Cuma günü vakfımızın ev sahipliğinde Gaziantep'te yapıldı.

  Anadolu Platformu İstişare Kurulu Başkanı Hüseyin Özhazar’ın Başkanlığında yapılan toplantıda; Yeni Dönem Yapılanma Çalıştayı, Yeni Dönem Fikriyatı ve Çalışma Esasları, Muhasebe ve Yenilenme , Yeni Dönem Düşünce ve Eğitim Alanındaki tüm faaliyetler, Anadolu Buluşmaları, İcra Kurulu Bilgilendirme ve Değerlendirmeleri ile Türkiye ve Dünya Gündemi ele alındı.

 • Gaziantep Bölge Toplantısı Yapıldı

  Anadolu Platformu Gaziantep Bölge Toplantısı 22 Aralık Pazar günü Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te yapıldı.

  Bölge toplantısına; Gaziantep Bölge Başkanı Mustafa Kar, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Batman, Adıyaman, Kilis, Kahramanmaraş, Gaziantep, Elbistan, Kâhta ve Nizip'ten üye kuruluş temsilcileri katıldı.

  Toplantıda; Anadolu Platformu İstişare ve İcra Kurulu Bilgilendirmeleri, Suriye Çalışmaları, İnsan Kaynakları Çalıştayı, Ders Halkaları Envanterleri ve Verimliliği, Dernek Bilgilendirmeleri, Yeryüzü Gençlik Uluslararası Öğrenci Faaliyetleri, Mezun ve Kazanan Öğrencilerle Yapılacak Çalışmalar ele alındı.

  Gündem maddelerinin ardından komisyon oturumlarına geçildi. Komisyon oturumlarında; Vakıf ve dernek başkanları, İyilikder, Yetim Komisyonu, Evde Karakter Eğitimi, Anadolu Kadın ve Aile Derneği, Anadolu Öğrenci Birliği Yükseköğretim ve Ortaöğretim Birimi, Öğretmen ve Esnaf Komisyonları toplanarak çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 • Gaziantep Bölge Toplantısı Yapıldı

  Anadolu Platformu Gaziantep Bölge Toplantısı 20 Ekim Pazar günü Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te yapıldı.

  Yeni dönemin ilk bölge toplantısına; Anadolu Platformu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar, Gaziantep Bölge Başkanı Mustafa Kar, Diyarbakır, İyilikder Gaziantep Temsilcisi Cavit Karakaş, Mardin, Şanlıurfa, Batman, Adıyaman, Kilis, Kahramanmaraş, Gaziantep, Elbistan, Kâhta ve Nizip'ten üye kuruluş temsilcileri katıldı.

  Toplantıda; Anadolu Platformu İstişare ve İcra Kurulu Bilgilendirmeleri, teşkilat şurası, üye kuruluş tanıtım formları, ders halkaları envanterleri, hizmetiçi eğitim planlamaları, şura kararlarının müzakeresi, bölge çalışmaları, üye kuruluşların yıllık planları, bölge ziyaretleri, üye kuruluşların genel kurulları, Anadolu Platformu genel kurulu, 14. Anadolu Buluşması, AÖB kampüs dergileri, gençlik çalışmaları, kazanan ve mezun olan öğrenciler ile öğrenci bursları ele alındı.

  Gündem maddelerinin ardından komisyon oturumlarına geçildi. Komisyon oturumlarında; Vakıf ve dernek başkanları, İyilikder, Yetim Komisyonu, Evde Karakter Eğitimi, Anadolu Kadın ve Aile Derneği, Anadolu Öğrenci Birliği Yükseköğretim ve Ortaöğretim Birimi, Öğretmen ve Esnaf Komisyonları toplanarak çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow