Bu sayfayı yazdır
İşrak Gazetesi’nin 130. Sayısı Çıktı

İşrak Gazetesi’nin 130. Sayısı Çıktı Öne Çıkarılmış

Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 130. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO zirvesindeki açıklaması manşete taşınarak; “Türkiye NATO’nun sınırlarını koruyor” manşeti atılmış.

Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi DUSUKİ “Kudüs”, Ahmed Mazhar SAADU “Esad’in geri dönüşünden sonra İdlib nereye gidiyor?” Ammar JELLO “Yakın zamanda aramızdan ayrılanların anısına: Zihniyetimizi ve davranışlarımızı değiştirmek için bir davet.”  Taha KILINÇ “67 çocuk”, Yasin AKTAY “Suriye’de seçimler fıkra değil gerçek”, Burhanettin DURAN “Dış politikada yoğun haziran” makaleleri öne çıkıyor.

Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den öne çıkan etkinlik ve habere yer veriliyor.

İşrak Gazetesi’nin 130. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler