Cumartesi, 31 Temmuz 2021
Aldemir, Ülke TV’de Soruları Yanıtladı

Aldemir, Ülke TV’de Soruları Yanıtladı Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Ülke TV’de; Ülke’de Bugün programının canlı yayın konuğu olarak soruları yanıtladı.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, 22 Haziran Salı günü Ülke TV’de canlı olarak yayınlanan Ülke’de Bugün programına konuk olarak gazeteci Mustafa Yıldız’ın sorularını yanıtladı. Programda dünyada mültecilerin durumu, geçtiğimiz hafta sonu BEKAM tarafından medya mensuplarına yönelik düzenlenen Suriye güvenli bölge gezisi, Suriye’de kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının yaptığı faaliyetler ele alındı. Programın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.


Ortam

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Tunus’taki 25 Temmuz Darbe Girişimine Dair

  Tunus’un, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığı bir günün gecesinde Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said’in öncülüğünde uluslararası bir darbe girişimi yaşandı. Askeri yetkilileri yanına alan Kays, meclisin tüm yetkilerini dondurduğunu, milletvekillerinin dokunulmazlığını askıya aldığını belirterek, mevcut Başbakan Meşişi'yi görevden aldığını ve kendi atayacağı bir başbakanla yürütmeyi devralacağını açıkladı. Ardından Meclis kapısına zincirler vurularak siyasi tutuklamalar başlatıldı.
  Kuzey Afrika’da maalesef sular durulmuyor. Emperyalist güçler oluşturdukları vesayet güçleriyle İslam topraklarına müdahale etmeye devam ediyor ve asla vazgeçmiyorlar. Son dönemde ilk olarak 1992’de Cezayir’de uygulamaya konulan darbe, BAE ve Batılı devletlerin desteğiyle Mısır'dan sonra Tunus'a da model olarak ihraç edilmeye çalışılıyor.
  Hatırlanacağı üzere aynı senaryolu darbe girişiminden Libya son anda kurtulabilmişti. Türkiye’de ise darbeciler hezimete uğratılmıştı.
  Yapılan darbe girişimleriyle Müslüman ülkeler BAE vb. ülkelerin aracılığı ve finansal fonlamalarıyla diktatör yönetimlere teslim edilerek bağımsızlıkları engellenmeye ve sömürüye açık hale getirilmeye çalışılıyor.
  Batılı devletlerin ve küresel şirketlerin coğrafyamızdaki kukla işbirlikçilerinin girişimlerinin başarılı olmaması için tüm uluslararası kuruluşları ve kamuoyunu duyarlı davranmaya, darbeye ve darbecilere karşı tutum almaya davet ediyoruz.
  Bizler inanıyoruz ki;
  25 Temmuz darbe girişimine karşı özgürlük, onur, adalet davasına inanan Tunus’un evlatları, teyakkuzda olacak, sorumluluklarına sahip çıkacak ve darbecilere fırsat vermeyecektir.
  Vatanını, haklarını ve inanç değerlerini korkusuzca savunan Tunus’un yürekli evlatlarına
  15 Temmuz’da darbecilere hak ettikleri dersi veren Türkiye’den selam olsun!

   

 • ANESİAD Heyeti Anadolu Kültür Merkezi’ni Ziyaret Etti

  Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (Anesiad) Gaziantep Şubesi üyelerinden oluşan heyet, 23 Haziran Çarşamba günü Suriye’nin El-Bab kentine gezi düzenledi.

  Ziyarette, El-Bab Koordinatör Valisi Anıl Alkan, Meclis Başkanı Muhammed Heysem Şihabi, El-Bab Anadolu Kültür Merkezi ve Ticaret ve Sanayi Odası ziyaret edildi. Anadolu Kültür Merkezinde, koordinatör Melih Ay’dan çalışmalarla ilgili bilgi alan heyet daha sonra kültür merkezini gezdi.

 • Suriye Kanaat Önderleri Toplantısı Yapıldı

  Gaziantep Valiliği ve Bülbülzade Vakfı’nın koordinasyonunda düzenlenen Suriye kanaat önderleri toplantısı 4 Haziran Cuma günü video konferans yöntemiyle yapıldı.

  Toplantıya; Gaziantep Valisi Davut Gül, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve birçok sendika ve birlik temsilcisi katıldı.

  Toplantıda; sahada tespit edilen sorunlar ve çözüm önerileri, Fırat Kalkanı Bölgesindeki eğitim, ekonomi, sağlık, medya, hukuk ve yerel yönetimlerin durumu, medyada yer alan nefret söylemi ile ilgili önlem almaya yönelik çalışmalar, sağlık alanında yaşanan sorunlar ve alınan önlemler, ziraat ve tarım alanında yapılan çalışmalar, ekonomi alanında yapılan çalışmalar ele alındı.

  Gaziantep Valisi Davut Gül, sorulan sorulara tek tek cevap vererek toplantıda gündem edilen meseleleri takip ederek ilgili kurumlara ileteceklerini vurguladı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow