Cumartesi, 31 Temmuz 2021
İşrak Gazetesi’nin 132. Sayısı Çıktı

İşrak Gazetesi’nin 132. Sayısı Çıktı Öne Çıkarılmış

Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 132. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında Cilvegözü Sınır Kapısı manşete taşınarak; “Suriye’nin kuzeyinde yerinden edilenler için can damarı” manşeti atılmış.

Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi DUSUKİ “Roma 2021 Konferansı”, Ahmed Mazhar SAADU “Ufuklar Tıkanmasına Rağmen Umut Bırakmadı Bizi” Muhammed Ali SABUNİ “Gerçekle umut arasındaki Suriyeliler”, Yasin AKTAY Bilimin cehaletle, insanlığın ırkçılıkla imtihanı”, Özlem DOĞAN “El Bab ve Azez’de aydınlık yarınlar”, Yakup KÖSE “Un değil fikir dağıtılmalı” makaleleri öne çıkıyor.

Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok etkinlik ve habere de yer veriliyor.

İşrak Gazetesi’nin 132. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İşrak Gazetesi’nin 131. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 131. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında BEKAM’ın medya mensuplarına yönelik düzenlediği Suriye ziyareti manşete taşınarak; “Güvenli Bölge Ziyareti” manşeti atılmış.

  Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi DUSUKİ “Katillerle buluşma”, Ali Muhammed ŞERİF “Vahşi doğadan öğrenelim” Muhammed Ali SABUNİ “Gerçekle umut arasındaki Suriyeliler” Ersin ÇELİK “Sınırın öteki tarafındaki ‘Türkiye’den notlar”, Yasin AKTAY “Türkiye’den imkansızı beklemenin ardındaki siyaset” makaleleri öne çıkıyor.

  Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den öne çıkan etkinlik ve habere yer veriliyor.

  İşrak Gazetesi’nin 131. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın.

 • İşrak Gazetesi’nin 130. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 130. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO zirvesindeki açıklaması manşete taşınarak; “Türkiye NATO’nun sınırlarını koruyor” manşeti atılmış.

  Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi DUSUKİ “Kudüs”, Ahmed Mazhar SAADU “Esad’in geri dönüşünden sonra İdlib nereye gidiyor?” Ammar JELLO “Yakın zamanda aramızdan ayrılanların anısına: Zihniyetimizi ve davranışlarımızı değiştirmek için bir davet.”  Taha KILINÇ “67 çocuk”, Yasin AKTAY “Suriye’de seçimler fıkra değil gerçek”, Burhanettin DURAN “Dış politikada yoğun haziran” makaleleri öne çıkıyor.

  Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den öne çıkan etkinlik ve habere yer veriliyor.

  İşrak Gazetesi’nin 130. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın.

 • İşrak Gazetesi’nin 129. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 129. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında Suriye’deki sözde seçimler manşete taşınarak; “Esad ve seçimleri için meşruiyet yoktur” manşeti atılmış.

  Gazetenin sürmanşetinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın: “Türkiye 158 ülkeye yerli ve milli gaz maskesi temin etti” haberi yer alıyor. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi DUSUKİ “Dünya Esad Seçimlerini Destekliyor”, Ali Muhammed ŞERİF “Bilginin onuru”, Dr. Zakaria MALAHFCİ “Arap seçkinlerinin krizi” Taha KILINÇ “Mukâveme”, Yasin AKTAY “İsrail neden ateşkesi kabul etmek zorunda kaldı?”, Burhanettin DURAN “Biden yönetimini asıl zora düşüren Netanyahu” makaleleri öne çıkıyor.

  Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den öne çıkan etkinlik ve habere yer veriliyor.

  İşrak Gazetesi’nin 129. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow