Bu sayfayı yazdır
İşrak Gazetesi’nin 132. Sayısı Çıktı

İşrak Gazetesi’nin 132. Sayısı Çıktı Öne Çıkarılmış

Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 132. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında Cilvegözü Sınır Kapısı manşete taşınarak; “Suriye’nin kuzeyinde yerinden edilenler için can damarı” manşeti atılmış.

Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi DUSUKİ “Roma 2021 Konferansı”, Ahmed Mazhar SAADU “Ufuklar Tıkanmasına Rağmen Umut Bırakmadı Bizi” Muhammed Ali SABUNİ “Gerçekle umut arasındaki Suriyeliler”, Yasin AKTAY Bilimin cehaletle, insanlığın ırkçılıkla imtihanı”, Özlem DOĞAN “El Bab ve Azez’de aydınlık yarınlar”, Yakup KÖSE “Un değil fikir dağıtılmalı” makaleleri öne çıkıyor.

Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok etkinlik ve habere de yer veriliyor.

İşrak Gazetesi’nin 132. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler