Cumartesi, 31 Temmuz 2021
Medeniyet Yolcuları Balkanlar’da

Medeniyet Yolcuları Balkanlar’da Öne Çıkarılmış

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Bülbülzade Derneği tarafından yürütülen “Medeniyet Yolcuları” projesi kapsamında Balkan ülkelerine 10 günlük gezi düzenlendi. Gezi kapsamında Arnavutluk, Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek ve Karadağ’da çeşitli sivil toplum kuruluşları ve ülkemizin ilgili ülkelerde bulunan temsilcilikleri ziyaret edilerek, vakfımızın ve bağlı kuruluşlarımızın çalışmaları hakkında bilgi verildi. Bunun yanı sıra iş birliği projeleri ve çeşitli gündemler hakkında da istişarelerde bulunuldu.

Katılımcıların, Anadolu ve Balkan coğrafyalarında yaşayan ve ortak tarihe, kültüre ve değerlere sahip halkların söz konusu ortak yaşayış biçimlerine şahit olması amacıyla yürütülen proje kapsamında, elde edilen görüntüler ve bilgiler etrafında, Balkan ülkelerindeki Osmanlı mirasını anlatan bir belgesel oluşturulacak. Ayrıca, Balkan ülkelerindeki Osmanlı mirasını ve Balkan coğrafyasının doğal güzelliklerini yerinde gözlemleme imkânı bulan katılımcılar, çeşitli STK ve eğitim merkezlerinde tecrübelerini ve gözlemlerini aktaracakları birçok konferansa konuşmacı olarak katılacak.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Belgrad Büyükelçisi’ne Ziyaret

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Medeniyet Yolcuları Projesi kapsamında Sırbistan’da bulunan Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Âdem Er, Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) Başkanı Mehmet Ali Eminoğlu ve BEKAM YK Üyesi Ömer Faruk Kavuncu, Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy’u makamında ziyaret etti.

  Ülkemizin Belgrad’da sürdürdüğü faaliyetler hakkında bilgi alan heyet, Bülbülzade Vakfı’nın ve BEKAM’ın yürüttüğü çalışmalardan bahsederek, sivil toplum çalışmalarının her iki ülke açısından önemi hakkında istişarelerde bulundu.

  Gaziantep’in önemli simalarından ve âlimlerinden Ömer Asım Aksoy’un da torunu olan Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ülkemizin yurtdışında yaptığı sosyal ve kültürel faaliyetlerin görünürlüğü ve kalıcılığı açısından sivil toplum çalışmalarını desteklemenin önemine vurgu yaptı.

 • Katre Sanat Merkezi Kursları Devam Ediyor

  Katre Sanat Merkezi tarafından düzenlenen; Robotik Kodlama, Piyano, Bağlama, Gitar, Resim ve Akıl Oyunları kursları devam ediyor.

  İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak hafta içi ve hafta sonları düzenlenen kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Yapılan eğitimlerin ardından öğrencilere çeşitli ikramlarda da bulunuluyor. Kurslar, Güneykent Mahallesinde bulunan Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi içinde bulunan Katre Sanat Merkezi ve BEKAM binasında yapılıyor.

 • Katre Sanat Merkezi Kursları Başladı

  Katre Sanat Merkezi’nin; Robotik Kodlama, Piyano, Bağlama, Gitar ve Akıl Oyunları kursları başladı.

  İlkokul, ortaokul ve lise branşlarında hafta içi ve hafta sonunda olmak üzere gün boyu yapılan kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Eğitimlerin ardından öğrencilere çeşitli ikramlarda da bulunuluyor. Kurslar, Güneykent Mahallesinde bulunan Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezinde yapılıyor.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow