Pazartesi, 20 Eylül 2021
Gönüllülerimizle Bayramlaştık

Gönüllülerimizle Bayramlaştık Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Yönetimi tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma programı; bayramın üçüncü günü olan 22 Temmuz Perşembe günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapıldı.

Pandemi dolayısıyla geçtiğimiz yıl çevrimiçi olarak sanal ortamda yapılan bayramlaşma programı bu yıl ilk defa yüz yüze gerçekleştirildi. Bayramlaşma programına Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar, yönetim kurulu üyeleri, komisyon üyeleri ile gönüllüler ve aileleri katıldı.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir bayramlaşma dolayısıyla yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Şuanda vakfımızın sanat merkezinde 9’u aşkın kursumuz var, spor merkezimizde birçok kursumuz devam ediyor, medya kurslarımız var. Pandemi dolayısıyla bunlara bir süre ara vermek zorunda kalmıştık. Hamdolsun şimdi yüz yüze devam ediyoruz. Yine biçki dikiş, nakış kurslarımız var. Eylül’ün ilk haftası inşallah kermesimiz olacak. Bayramdan sonra da birçok etkinliğimiz yaz okullarımızla birlikte devam edecek. İnşallah bu coşkuyu vakfımız vesilesiyle tüm şehrimize ve ülkemize taşımayı Rabbim bizlere kolay kılar. Bu sene 15. Anadolu Buluşması 17 Ağustosta yapılacak ve 4 gün sürecek. Bu vesileyle tüm kardeşlerimizin bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Konuşmanın ardından bayramlaşma programına katılanlar duygu ve düşüncelerini ifade ederek katılımcıların bayramını kutladılar. Bayramlaşma programı, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir'in çocukların bayramaını kutlaması ve harçlık dağıtımının ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Yeni Dönemin İlk İstişare Toplantısı Yapıldı

  Bülbülzade Vakfı yönetimi tarafından teşkilat çalışmaları, bölgemiz, ülke ve dünya gündeminden öne çıkan başlıkların müzakere edildiği İstişare Toplantısı 18 Eylül Cumartesi günü Davut Özgül Konferans Salonunda yapıldı.

  Yeni dönem ve yeni dönemde yapılacak çalışmaların değerlendirildiği İstişare Toplantısının moderatörlüğünü İbrahim Özmantar yaparken, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve yönetim kurulu üyeleri de birer sunum gerçekleştirdi. Toplantıya Bülbülzade Vakfı bünyesinde faaliyetlerde bulunan komisyonlardan temsilciler katıldı.

  Oturumun açılışında toplantının moderatörü İbrahim Özmantar şunları söyledi; “Yorucu bir pandemi süreci geçirmiş olmamıza rağmen hayır kapıları, gönüllülük hareketi menziline ulaşmak için çabalıyor. Biliyorsunuz bizim hareketimiz istişareye, danışmaya, şeffaflığa ve hesap vermeye dayalı bir hareket. Bundan dolayı yaptıklarımız, yapacaklarımızın hepsini istişare ediyoruz ve gerçekleştiriyoruz. Artık Anadolu Federasyonu olarak neticeye varmış olan yeni bir dönemden bahsediyoruz. Anadolu Federasyonu, Anadolu Platformu’nun hukuki alt yapısının gözden geçirilmiş, çalışma alanlarının yeniden düzenlenmiş ve yeni bir hedefle, yeni bir bakış açısıyla revize edilmiş haliyle sizlere arz etmiştik. Biliyorsunuz Anadolu Platformu pek çok gönüllü kuruluşun bir araya geldiği bir birliktelik modeli idi. Ancak bu birlikteliğin Türkiye’deki mevzuat gereği hukuki bir altyapısı yok idi. Biz de bunu yasal bir gerekçeye ihtiyaç duymadan yürüttük. Ancak ilerleyen yıllar içerisinde bu çalışmanın hukuki bir alt yapısının olabilmesi, gönüllülerin hukukunun gözetildiği bir birliktelik oluşabilmesi için bir birliktelik formülü inşa ettik. Bu Ağustos ayı içinde yaptığımız genel kurul ile şekillendi ve tescil edildi. Biz yeni dönem derken bu yeni dönemi kastediyoruz. Yine Eylül ayı dolayısıyla başladığımız yeni çalışma dönemini kastediyoruz. İşte bugün burada yönetim kurulu üyelerimizle yeni dönem nedir, yeni dönem derken neyi kastediyoruz ve nasıl çalışacağız bunları konuşacağız sizlerle” dedi.

  Ardından sözü Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir alarak bir sunum gerçekleştirdi. Aldemir, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “İçinden geçtiğimiz süreç hepimizin tanıklık ettiği ve aktif olarak sorumluluk aldığı bir süreç. Büyük düşünür Garaudy der ki; “İnsanın değeri istikbalin inşasına katkısı nispetindedir.” Eğer istikbalin inşasına katkınız yoksa değerden söz edemezsiniz. Bu çerçevede özellikle bizi aşan hayallerin umuda dönüşmesi için bu vakıf çatısı altında uzun zamandır büyük çabalar veriyoruz. Bizler hayalleri ömründen uzun olan insanlarız. Biz hayal ederiz, fikir üretiriz, birileri çıkar bunu icra eder. Biz de bir ucundan tutarız. Onun için fikre her zamankinden daha fazla ihtiyaç hissediyoruz. Hayatın dinamizmi, yaşamın ritmi, zamanın ruhu, yeni evreleri, yeni umutlarla beraber her gün güneş gibi doğuyor. Ama bir kısmımız dünde, bir kısmımız ondan önceki günde kalmayı seçiyoruz. Kalanlarla takılırsan biz de orada kalırız. Anadolu Platformu bu kapsamda üç noktada bir yenilenmeyle yüz yüze geldi. Özellikle kültürel olarak bir yaklaşımı tecrübe ettik. Neyi öne çıkartırsanız sesinizin karşı vadiye çarparak size yankılandığı gibi size geri döner. Kültürel olarak ayrıştırıcı, konvansiyonel kavramları bir tarafa bıraktık. Kütüphanelerimizle yüzleştik, fikirlerimizle yüzleştik. Yeniden okuduk Allah’ın kitabını, peygamberin sünnetini, uygarlıkların yaşadığı dönemleri ve bizim tanık olduğumuz modern dünyanın ihtiyaçlarını. Sempozyumlar yaptık, çalıştaylar yaptık ve bu süreçlere şahitlik ettik. Bu süreçte geldiğimiz bir kültürel sıçramanın, bir devrimin yaşanması gerektiğinde hemfikir olduk. Ve artık ülkemiz, milletimiz, memleketimiz, eksikleriyle devletimiz demenin hasretini de içselleştirmiş olduk. Biz ulus devletin sınırlarına hapsedilmiş insanlar değiliz. Devletlerin sınırları olur, düşüncenin ve fikirlerin sınırları olmaz.” dedi.

  Toplantıda Bülbülzade Vakfı yönetim kurulu üyeleri Yunus Atilla Hamallar, Rabia Aldemir, Hıdır Akaslan ve Adem Er birer konuşma yaparak gündemi değerlendirdiler.

  Sunumun ardından müzakere kısmına geçildi. Bu kısımda katılımcılar tarafından gündemdeki konularla alakalı sorular soruldu, fikirler beyan edildi, öneriler dile getirildi.

  İstişare Toplantısının sonunda Anadolu Öğrenci Birliği Yükseköğretim ve Ortaöğretim birimlerinde görev değişikliğinden dolayı eski birim başkanlarına yeni birim başkanları tarafından hediye takdiminde bulunuldu.

 • 4. Uluslararası STK Fuarındayız

  İslam Dünyası STK’lar Birliği (İDSB) tarafından bu sene çevrimiçi düzenlenen 4. Uluslararası STK Fuarı’na vakfımızda katılarak sanal stant açtı.

  Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü nedeni bu sene ilk kez sanal ortamda yapılan 4. Uluslararası STK Fuarı’na ülkemizden ve dünyanın çeşitli bölgelerinden birçok sivil toplum kuruluşu katılıyor. Online STK Fuarı faaliyet alanına göre ayırılan hollerden oluşuyor. Burada bulunan STK stantlarından istediğinize tıklayarak ziyaret edebilir, bilgilerine ulaşabilir, canlı ve görüntülü sohbet edebilirsiniz.

  Fuarı ziyaret etmek için tıklayın

  Vakfımızın stantını ziyaret etmek için tıklayın

 • Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenliklerimize Bekliyoruz

  Vakfımızın geleneksel olarak düzenlediği Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenlikleri bu sene 23-26 Eylül tarihlerinde Festival Park’ta yapılacak.

  Bülbülzade Vakfı’nın pandemi öncesinde her yıl ihtiyaç sahipleri yararına geleneksel olarak düzenlediği Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenlikleri bu sene 23-24-25-26 Eylül tarihlerinde Festival Park’ta yapılacak. Hayır Çarşımızda; yöresel ev yemekleri, kitap, halı, ayakkabı, pasta, tatlı, döner, zücaciye, kıyafet, meşrubat ve tanıtım stantları yer er alacak. Ayrıca canlı müzik, söyleşi, çocuk ve spor etkinlikleri de yer alacak.

  İyilik Derneği, Anadolu Öğrenci Birliği, Evde Karakter Eğitimi, Yetim Komisyonu, Bülbülzade Öğrenci Yurtları ve İstikrar Spor Kulübü ve Ortadoğu Medya İletişim Merkezi de Hayır Çarşımızda stant açarak faaliyetlerini tanıtacak.

  23-24-25-26 Eylül tarihlerinde Festival Park’ta yapacağımız Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenliklerimize ailenizle birlikte davetlisiniz…

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow