Pazartesi, 20 Eylül 2021
Fecr Radyo’da Kültür Programları Başlıyor

Fecr Radyo’da Kültür Programları Başlıyor Öne Çıkarılmış

İşrak Gazetesi Yazarı ve Fecr Radyo Müdürü Aladdin Hüsso, Kuzey Suriye’deki Azez ve Afrin kentlerini ziyaret ederek radyo yayınları konusunda kanaat önderleri ve yazarlarla istişarelerde bulundu.

Ülkemizde ve Suriye’nin kuzeyinde FM 97.4’den Arapça, Kürtçe ve Türkçe yayın yapan Fecr Radyo’nun müdürü Aladdin Hüsso, Azez ve Afrin kentlerinde mahalli yöneticiler, gazeteci, yazar ve şairlerle bir araya gelerek önümüzdeki dönemde yayınlanacak kültür programlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Görüşmelerde Fecr Radyo’nun Azez, Afrin, Cerablus ve El-Bab ofislerinde haftalık ve 15 günlük periyotlarla yayınlanacak olan kültür ve haber programlarının planlaması yapıldı. Aladdin Hüsso, Azez Anadolu Kültür Merkezi tarafından yetimlere yönelik olarak düzenlenen yetim şenliğine de katıldı. Şenlikte yetim çocuklara tavsiyelerde bulunan Hüsso, çeşitli hediyeler dağıttı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İşrak Gazetesi’nin 136. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 136. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayınlanan gazetenin bu sayısında Suriye’nin Dera şehrindeki insani bunalım manşete taşınarak; “Dera İkinci Kez Ölüyor” manşeti atılmış.

  Gazetenin ikinci sayfasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın: “Bugün bölgemizdeki her meselede diplomatik, askerî, ekonomik gücüyle Türkiye artık söz sahibidir” demeci yer alıyor.

  Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi DUSUKİ “Dera’nın özgür halkının yerinden edilmesi”, Ahmed Mazhar SAADU “Aranızda kim başka bir ülkeden doğan büyük bir vatan gördü?”, Mahmud ELWAHAB “Türkiye ve Suriyeli mültecilerin durumu”, Taha KILINÇ “Tehcir”, Yasin AKTAY “Düzensiz göçe karşı alınan tedbirler ve göçmen emeğinin sömürüsü” makaleleri ile İnci OKUMUŞ’un “Öpelim Yarını Yanaklarından” şiiri öne çıkıyor.

  Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleleri ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok etkinlik ve habere de yer veriliyor.

  İşrak Gazetesi’nin 136. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın.

 • İşrak Gazetesi’nin 135. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 135. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayınlanan gazetenin bu sayısında 15. Anadolu Buluşması manşete taşınarak; “Sivil Toplumu Yeniden Düşünmek” manşeti atılmış.

  Gazetenin ikinci sayfasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın: “Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, Suriye veya Afganistan kaynaklı ilave bir göç yükünü kaldıramaz” demeci yer alıyor.

  Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi DUSUKİ “Suriyelilerden nefret etmek”, Ali Muhammed ŞERİF “Göklerin Merdivenlerini Tırmananlar” Melek TÜME “Haklar ve İdeolojiler”, Taha KILINÇ “Hicret…”, Yasin AKTAY “Düzensiz göçle mücadele ve göç idaresi”, Burhanettin DURAN “Yeni Afganistan krizi büyürken Türkiye’nin derdi ne?” makaleleri öne çıkıyor.

  Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleleri ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok etkinlik ve habere de yer veriliyor.

  İşrak Gazetesi’nin 135. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın.

 • İşrak Gazetesi’nin 133. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 133. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında ülkemizdeki orman yangınları manşete taşınarak; “Orman yangınlarının kontrol altına alınması için devlet tüm imkanlarıyla seferber oldu” manşeti atılmış.

  Gazetenin sürmanşetinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın: ” Suriyelileri katillerin kucağına atmayız” demeci yer alıyor.

  Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi DUSUKİ “Ayrıldıktan iki yıl sonra”, Ali Muhammed ŞERİF “Sadece bir göz kırpması” Dr. Muhammed Mervan El-HATİB “Suriye sahnesinde bir vizyon”, Taha KILINÇ “Şu Suriyeliler”, Yasin AKTAY “Kılıçdaroğlu ile Esed arasında nasıl bir bağ var?”, Burhanettin DURAN “Beka” tartışmasını kim çağırıyor?” makaleleri öne çıkıyor.

  Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok etkinlik ve habere de yer veriliyor.

  İşrak Gazetesi’nin 133. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow