Pazartesi, 20 Eylül 2021
Fransa Hayır Federasyonu ve Katar Derneği’nden Vakfımıza Ziyaret

Fransa Hayır Federasyonu ve Katar Derneği’nden Vakfımıza Ziyaret Öne Çıkarılmış

Fransa Hayır Federasyonu ve Katar Derneği Temsilcileri Muhammed Sıddık ile Rafe Mühendis, 04 Eylül Cumartesi günü vakfımızı ziyaret ederek Suriye çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Görüşmede Suriye içerisinde faaliyet gösteren Anadolu Kültür Merkezlerindeki eğitim ve kültür faaliyetleri anlatılırken, sahadaki çalışmaların genel durumu değerlendirilerek sahada daha çok eğitim ve kültür merkezine ihtiyaç duyulduğu dile getirildi.

Görüşmede ayrıca Avrupa’daki Suriye diasporası gündem edilerek buna yönelik ne tür çalışmalar yapılabilir, iş birlikleri nasıl geliştirilebilinir gibi konularda fikir teatileri yapıldı. Karşılıklı görüş alıverişinin ardından Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi gezilerek çalışmalarla ilgili yerinde bilgi alındı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Kuveyt Büyükelçisi Ghassan Al-Zawawi Vakfımızı Ziyaret Etti

  Kuveyt'in Ankara Büyükelçisi Ghassan Al-Zawawi ve beraberindeki heyet vakfımızı ziyaret etti.

  17 Ağustos Salı günü gerçekleştirilen ziyarette Yönetim Kurulu Üyelerimiz Hüseyin Rahmi Açıkkol ve Mehmet Ali Eminoğlu tarafından karşılanan Büyükelçi Ghassan Al-Zawawi’nin ziyaretine Gaziantep Vali Yardımcısı Rızvan Eroğlu da katıldı.

  Ziyarette Bülbülzade Vakfı’nın çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Mehmet Ali Eminoğlu, vakfımızın; eğitim, yardım, kültür, medya, süreli yayınlar, kaynak ve fikir kitapları, Suriye çalışmaları, kütüphane ve kültür merkezleri ile ilgili bilgi verdi. Çalışmalardan çok etkilendiğini belirten Kuveyt'in Ankara Büyükelçisi Ghassan Al-Zawawi, vakfımızı tekrar ziyaret edeceğini belirterek geniş bir zamanda çalışmalar hakkında daha geniş bilgi alacağını söyledi.

  Gaziantep Vali Yardımcısı Rızvan Eroğlu ziyarette yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Ülkemizde 5 milyon civarında Suriyeli vatandaşımız yaşıyor. Bunun 600 bin den fazlası şehrimizde yaşıyor. Biz de Gaziantep Valiliği olarak Bülbülzade Vakfı ile ortaklaşa güzel çalışmalara imza atıyoruz. Bir taraftan Gaziantep’te yaşayan Suriyeli vatandaşlarımızın topluma entegre olması için yapılan çalışmalar, diğer taraftan kendi geleceklerini kazanmak için açılan kursları, kültürel ve eğitim alındaki çalışmaları bizim işimizi kolaylaştırıyor. Bülbülzade Vakfının yaptığı çalışmalar Suriyeli kardeşlerimizin kamu hizmetlerine ulaşmalarını kolaylaştırıyor. Çünkü vakıf olarak bu çalışmamalara rehberlik ediyorlar. Diğer taraftan güvenli bölgelerdeki çalışmaları da çok önemli. Oradaki insanların kendi geleceklerini kurabilmeleri için yeni neslin yetiştirilmesi gerekiyor. Bülbülzade Vakfı’nın ortada açtığı kültür merkezleri çok önemli. Orada açılan meslek edindirme kursları, sanat, spor alanındaki kurslar o toplumun yeniden inşa edilmesi için çok önemli. Bundan dolayı kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.

  Ziyaret, Mehmet Ali Eminoğlu’nun ziyaret anısına Kuveyt'in Ankara Büyükelçisi Ghassan Al-Zawawi’ye hediye takdiminin ardından sona erdi.

 • Ezogelin Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vakfımızı Ziyaret Etti

  Ezogelin Halk Eğitim Merkezi müdürü Recep Öztürk ve beraberindeki heyet vakfımızı ziyaret ederek eğitim, sanat, spor vb. alanlarda iş birliği yapılması üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

  Gaziantep Şahinbey Ezogelin Halk Eğitim Merkezi müdürü Recep Öztürk ve beraberindeki heyet 8 Haziran Salı günü vakfımızı ziyaret ederek eğitim, kültür, sanat, spor vb. alanlarda iş birliği yapılması üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

 • Suriyeli Kanaat Önderleri Vakfımızı Ziyaret Etti

  Suriyeli Kanaat Önderleri Abbas Kadriye, Mustafa Al Veyyid, Özgür Avukatlar Birliği Başkanı Muhammed Hayr Eyyub, Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa Al Hüseyin, Minberşam Derneği Başkan Yardımcısı Ali Bekir’den oluşan heyet vakfımızı ziyaret etti.

  4 Haziran Cuma günü gerçekleştirilen ziyarette vakfımızın başkanı Turgay Aldemir ile görüşen heyetle ülkemizde ve Suriye’de yapılan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow