Pazartesi, 20 Eylül 2021
Bülbülzade Vakfı’ndan Sanata Büyük Destek

Bülbülzade Vakfı’ndan Sanata Büyük Destek Öne Çıkarılmış

Vakfımızın çekimlerine katkıda bulunduğu Yönetmen Derviş Zaim’in “Flaşbellek” isimli filmi, uluslararası film festivallerinde ödüle doymuyor. Film, son olarak New York Bağımsız Sinema Festivali'nde 'En İyi Uluslararası Film' ödülü aldı.

Anadolu Federasyonu üyesi Bülbülzade Vakfı’nın prodüksiyonuna katkıda bulunduğu, Yönetmen Derviş Zaim’in Suriye’den Türkiye’ye uzanan bir yolculuğun meydana getirdiği dönüşüm hikayesini konu alan “Flaşbellek” isimli sinema filmi, uluslararası film festivallerinde ödüle doymuyor. Film, son olarak New York Bağımsız Sinema Festivali'nde 'En İyi Uluslararası Film' ödülünü aldı. Daha önce de ABD’nin Arizona eyaletinde düzenlenen ve ülkenin en prestijli sinema ödülleri arasında gösterilen 27. Sedona Uluslararası Film Festivali’nde “En İyi Uluslararası Film” ödülünü kazanmıştı.

Görüntü yönetmenliğini Andreas Sinanos'un ve kurgusunu Aylin Zoi Tinel'in yaptığı film, 2019'da Gaziantep ve Konya'da çekildi. Senaryosu Derviş Zaim'e ait olan filmin oyuncu kadrosunda, Saleh Bakri, Ali Süleyman, Sara El Debuch ve Husam Chadat gibi isimler de yer alıyor.

“Flaşbellek”, 2020 yılında Fransa’da düzenlenen 42. Cinemed Festivali’nde uzun metraj filmler için verilen Genç Jüri Ödülü’nü de elde etmişti. Montpellier Corum sanat kompleksi içindeki ödül törenine bir video mesajıyla katılan Derviş Zaim, konuşmasında filmin sadece Suriyeliler için değil, tüm insanlık için karşılıklı anlayışın ilerlemesine katkı sağlayacağını umduğunu belirtmişti.  

​​​​​​​Film, festival süreçlerini tamamladıktan sonra 2022'de sinema salonlarında izleyicilerle buluşacak.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Nizip Kitap Kahve Törenle Açıldı

  Nizip Eğitim ve Dayanışma Derneği (NEDDER) bünyesinde açılan Nizip Kitap Kahve, kalabalık bir davetli grubunun katıldığı törenle hizmete açıldı.

  15 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilen açılış törenine Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Nizip Genlik Merkezi Müdürü Faruk Çiçek, Nizip İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ömer Faruk Yakar, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, STK temsilcileri ve gönüllüler katıldı.

  Törende Hanifi Yaycı proje ile ilgili katılımcılara bilgi verdi. Ardından; Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Nidader Temsilcisi Veysel Dağtekin ve emekli öğretmen Mehmet Aydoğdu birer selamlama konuşması yaparak Nizip Kitap Kahve’nin hayırlara vesile olmasını dilediler.

  Konuşmaların ardından dualarla Nizip Kitap Kahve’nin açılışı gerçekleştirildi.

 • Anadolu Buluşmaları IV. Gün Oturumu

  Anadolu Platformu tarafından Ankara Kızılcahamam’da "Sivil Toplumu Yeniden Düşünmek" üst başlığı ile 15.’si düzenlenen Anadolu Buluşması’nın dördüncü gün oturumları Ortadoğu Medya İletişim Merkezi tarafından yüksek kaliteli video olarak tekrar düzenlendi.

  Oturumları kronolojik olarak aşağıdan izleyebilirsiniz.

  DEĞERLENDİRME ve SONUÇ BİLDİRİSİ

 • Anadolu Buluşmaları III. Gün Oturumları

  Anadolu Platformu tarafından Ankara Kızılcahamam’da "Sivil Toplumu Yeniden Düşünmek" üst başlığı ile 15.’si düzenlenen Anadolu Buluşması’nın üçüncü gün oturumları Ortadoğu Medya İletişim Merkezi tarafından yüksek kaliteli video olarak tekrar düzenlendi.

  Oturumları kronolojik olarak aşağıdan izleyebilirsiniz.

  TEKNOLOJİLER VE DİJİTALLEŞME BAĞLAMINDA SİVİL AKTÖRLER

  SİVİL TOPLUMUN DEĞİŞEN AKTÖRLERİ

  SİVİL ALANDA STRATEJİK YAKLAŞIMLAR

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow