Pazartesi, 20 Eylül 2021
AKM’de Türkçe Dil Kursu Sertifika Heyecanı

AKM’de Türkçe Dil Kursu Sertifika Heyecanı Öne Çıkarılmış

Azez Anadolu Kültür Merkezi’nde Türkçe dil kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldılar.

Azez Anadolu Kültür Merkezi bünyesinde düzenlenen Türkçe dil kursuna katılan kursiyerlere yönelik sertifika programı düzenlendi. Türkçe dil kursunu başarıyla tamamlayan öğrenciler ve ailelerinin katıldığı sertifika programı yoğun ilgi gösterildi. 11 Eylül Cumartesi günü Azez Meclis Binası Konferans Salonunda yapılan programa; Azez Yerel Meclis Başkanı, Azez İlçe Milli Eğitim Müdürü, Azez Yunus Emre Enstitüsü Müdürü ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda Anadolu Kültür Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatro gösterisi, resim sergisi ve müzik dinletisi gibi etkinlikler düzenlendi. Katılımcılar tarafından ilgiyle takip edilen etkinliklerin ardından kursiyerlere sertifikaları teslim edildi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Cerablus Eman Filistin Okulu Açıldı

  Sivil toplum kuruluşlarının iş birliği ile Cerablus’ta yaptırılan Eman Filistin Okulu’nun açılışı kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleştirildi.

  Açılışa; Gaziantep Valisi Davut Gül, Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, Karkamış Kaymakamı Göksu Bayram, İl Müftüleri, Cerablus Yerel Meclis Başkanı Muahammed Muhammed, Ata Derneği Genel Koordinatörü Khaled Alissa, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kurum amirleri, basın mensupları, öğretmenler, öğrenciler ve bölge halkı katıldı.

  Açılış töreninde bir konuşma yapan Vali Davut Gül, çok güzel bir etkinlik için bir arada olduklarını belirterek: “Aslında bu tabloyu gördüğümüzde hepimiz bildiğimiz bir şeyi bir kez daha hatırladık. Biz Müslümanların kardeş olduğuna inanıyoruz, öyle biliyoruz. Dünyanın neresinde bir Müslüman, bir mazlumun derdi varsa onunla dertleniyoruz.  Bu bölgede de sivil toplum kuruluşlarının konutlarını görüyoruz ve kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu güzel eserin açılış törenini bayram yerine çeviren Cerabluslulara teşekkür ediyoruz. Cerablus’ta hayatın normalleşmesi için güvenlik, sağlık, adalet başta olmak üzere her alanda çalışmalar var. Bu çalışmalar artarak devam edecek. İnşallah bu okulda yetişen kardeşlerimiz daha iyi bir Cerablus, daha iyi bir Suriye’nin temellerini atacaklardır. Bu vesile ile hayatın normalleşmesine katkı sunan sivil toplum kuruluşlarımız başta olmak üzere Cerabluslulara destek veren herkese teşekkür ediyor okulumuzun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

  Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek sınıflar gezildi.

 • Azez AKM’den Satranç Turnuvası

  Azez Anadolu Kültür Merkezi 20-24 Ağustos tarihleri arasında farklı yaş gruplarına yönelik satranç turnuvası düzenledi.

  Suriye’nin Kuzeyindeki Azez kentinde faaliyet gösteren Azez Anadolu Kültür Merkezi, 20-24 Ağustos tarihleri arasında farklı yaş gruplarından öğrencilere ve yetişkinlere yönelik satranç turnuvası düzenledi. Yoğun bir ilgi ile gerçekleşen turnuva çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu. Turnuva sonunda dereceye giren katılımcılara çeşitli hediyeler takdim edildi.

  Azez Anadolu Kültür Merkezi’nde eğitim, sanat ve kültür çalışmaları bir arada yürütülüyor. Merkezde; A1, A2, A3 düzeyinde dil kursları, hat, müzik ve tiyatro kursları, meslek edindirme kursları ile aydın, akademisyen ve yazarların katıldığı haftalık seminerler düzenleniyor.

 • ANESİAD Heyeti Azez Anadolu Kültür Merkezi’ni Ziyaret Etti

  Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANESİAD) Gaziantep Şubesi üyeleri, Suriye’nin Azez kenti ziyareti kapsamında Azez Anadolu Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi aldılar.

  1 Temmuz Perşembe günü gerçekleştirilen ziyarete ANESİAD Gaziantep Şube Başkanı İdris Tekin ve üyelerden oluşan heyet katıldı. Günübirlik düzenlenen ziyaret kapsamında Azez Anadolu Kültür Merkezi ziyaret eden heyet, koordinatör Melih Ay’dan çalışmalar hakkında bilgi alındı. Heyet Azez’de; Kilis Vali Yardımcısı Ömer Yılmaz, Ticaret Odası Başkanı İbrahim Dırbale, Mahalli Meclis Başkanı Muhammed Hac Hamdan ve Yunus Emre Enstitüsü’nü ziyaret ederek bölge ile ilgili istişarelerde bulundu.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow