Pazar, 24 Ekim 2021
Cerablus Eman Filistin Okulu Açıldı

Cerablus Eman Filistin Okulu Açıldı Öne Çıkarılmış

Sivil toplum kuruluşlarının iş birliği ile Cerablus’ta yaptırılan Eman Filistin Okulu’nun açılışı kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışa; Gaziantep Valisi Davut Gül, Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, Karkamış Kaymakamı Göksu Bayram, İl Müftüleri, Cerablus Yerel Meclis Başkanı Muahammed Muhammed, Ata Derneği Genel Koordinatörü Khaled Alissa, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kurum amirleri, basın mensupları, öğretmenler, öğrenciler ve bölge halkı katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Vali Davut Gül, çok güzel bir etkinlik için bir arada olduklarını belirterek: “Aslında bu tabloyu gördüğümüzde hepimiz bildiğimiz bir şeyi bir kez daha hatırladık. Biz Müslümanların kardeş olduğuna inanıyoruz, öyle biliyoruz. Dünyanın neresinde bir Müslüman, bir mazlumun derdi varsa onunla dertleniyoruz.  Bu bölgede de sivil toplum kuruluşlarının konutlarını görüyoruz ve kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu güzel eserin açılış törenini bayram yerine çeviren Cerabluslulara teşekkür ediyoruz. Cerablus’ta hayatın normalleşmesi için güvenlik, sağlık, adalet başta olmak üzere her alanda çalışmalar var. Bu çalışmalar artarak devam edecek. İnşallah bu okulda yetişen kardeşlerimiz daha iyi bir Cerablus, daha iyi bir Suriye’nin temellerini atacaklardır. Bu vesile ile hayatın normalleşmesine katkı sunan sivil toplum kuruluşlarımız başta olmak üzere Cerabluslulara destek veren herkese teşekkür ediyor okulumuzun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek sınıflar gezildi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Suriyeli Toplumundan Karikatür Sergisi ve Mevlid-i Nebi Etkinliği

  Gaziantep Suriye Topluluğu, Suriye Türk Formu ve Bülbülzade Vakfı’nın katkılarıyla karikatürist Halid Kataa’nın hazırladığı “Maskelerin Ardında” karikatür sergisi ve Mevlid-i Nebi etkinliği gerçekleştirildi.

  23 Ekim Cumartesi günü düzenlenen etkinliğe Gaziantep Suriye Topluluğu üyeleri, Suriye Türk Formu üyeleri, Anadolu Kültür Merkezlerinden gelen öğrenciler ve öğretmenler ile çok sayıda davetli katıldı.

  İlk olarak karikatürist Halid Kataa’nın hazırladığı “Maskelerin Ardında” karikatür sergisinin açılışı yapıldı. Açılışın ardından sergiyi gezen misafirler sanatçı ile hasbihal ederek eserleri üzerinde görüş alışverişinde bulundular.

  Ardından kutlu doğum haftası nedeniyle düzenlenen Mevlid-i Nebi etkinliği gerçekleştirildi. Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe çok sayıda misafir iştirak ederek peygamber efendimizin örnek hayatını ve mücadelesini anarak dualarda bulundu.

 • Azez AKM’de Mevlid-i Nebi Etkinliği

  Azez Anadolu Kültür Merkezi’nde Mevlid-i Nebi haftası dolayısıyla mevlit programı düzenlendi.

  Programa yerel halkın yanı sıra Azez milli eğitim müdürleri, müftülük, Yunus Emre Enstitüsü ve diğer davetliler katıldı. Yoğun ilgi gören programda sunumlar ilgiyle takip edildi, davetlilere çeşitli hediye verildi. Programda Azez il milli eğitim müdürü bir selamlama konuşması gerçekleştirdi.

 • Suriyeli STK’lar Göçmen Hizmetleri Merkezi için Toplandı

  Bülbülzade Vakfı ve Gaziantep Suriye Topluluğu öncülüğünde “Göçmen Hizmetleri Merkezi”nin aktif ve verimli kullanılması için Suriyeli STK ve kanaat önderlerinin katılımıyla bir toplantı düzenlendi.

  19 Ekim Salı günü Bülbülzade Vakfı’nda düzenlenen toplantıya; Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa Al Hüseyin, Göçmen Hizmetleri Merkezi Müdürü Remzi Yılmaz ve Suriyeli sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Toplantıda eğitim, sağlık ve sosyal ve toplumsal açıdan Suriyelilerin problemlerinin çözümü için istişareler yapıldı, ortak projeler ele alındı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow