Pazar, 24 Ekim 2021
4. Uluslararası STK Fuarındayız

4. Uluslararası STK Fuarındayız Öne Çıkarılmış

İslam Dünyası STK’lar Birliği (İDSB) tarafından bu sene çevrimiçi düzenlenen 4. Uluslararası STK Fuarı’na vakfımızda katılarak sanal stant açtı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü nedeni bu sene ilk kez sanal ortamda yapılan 4. Uluslararası STK Fuarı’na ülkemizden ve dünyanın çeşitli bölgelerinden birçok sivil toplum kuruluşu katılıyor. Online STK Fuarı faaliyet alanına göre ayırılan hollerden oluşuyor. Burada bulunan STK stantlarından istediğinize tıklayarak ziyaret edebilir, bilgilerine ulaşabilir, canlı ve görüntülü sohbet edebilirsiniz.

Fuarı ziyaret etmek için tıklayın

Vakfımızın stantını ziyaret etmek için tıklayın

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Sonbahar Şenliklerimiz Sona Erdi

  Vakfımızın geleneksel olarak düzenlediği Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenlikleri dördüncü gün yapılan etkinliklerin ardından sona erdi.

  Bu sene 23-24-25-26 Eylül tarihlerinde Festival Park’ta yapılan Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenliklerimizde, İstikrar Spor Kulübü kız ve erkek öğrenciler tarafından taekwondo gösterisi yapıldı. Yine İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından kurulan aşı çadırında Covid 19 aşı uygulaması yapıldı.

  Bir diğer etkinlik ise Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu öğrencileri tarafından yapıldı. Çocuklarla beraber yapılan el işleri geliri hayır işlerinde kullanılmak üzere Hayır Çarşısına bağışlandı.

  Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenliklerimizin son gününde yapılan son etkinlik ise mangala turnuvası oldu. Turnuvaya katılan çocuklar birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Yarışmada dereceye girenlere ödül verildi.

  Hayır Çarşımızda Suriye Komisyonumuz tarafından İl Göç İdaresi Müdürünün katılımıyla bir açık hava toplantısı düzenledi. Toplantıda eğitim camiasının sorunları ele alındı.

  Hayır Çarşımızda ayrıca; yöresel ev yemekleri, halı, ayakkabı, pasta, tatlı, döner, zücaciye, kıyafet, meşrubat ve komisyonlarımızın tanıtım stantları yer aldı. 23-24-25-26 Eylül tarihlerinde Festival Park’ta düzenlediğimiz Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenliklerimiz yapılan etkinliklerin ardından sona erdi.

  Geliri hayır çalışmalarında kullanılacak olan geleneksel hayır çarşımıza katkı sunan tüm gönüllülerimize teşekkür eder, iyilik yolunda çalışmalarının devamını dileriz.

 • Sonbahar Şenliklerimizde III. Gün Etkinlikleri

  Vakfımızın geleneksel olarak düzenlediği Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenlikleri’nde üçüncü gün geride kaldı.

  23-24-25-26 Eylül tarihlerinde Festival Park’ta yapılan Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenliklerimizde, İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile Covid 19 aşı kampanyası yapılıyor. Cumartesi ve Pazar günleri faaliyet gösteren aşı merkezinde vatandaşlar gelip aşılarını olabiliyor.

  Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenliklerimizdeki bir diğer etkinlik ise Geleneksel Aba Güreşi gösterisi oldu. İstikrar Spor Kulübü Güreş Takımı tarafından yapılan gösteriye vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

  Sonbahar Şenliklerimizde Suriyeli yerel sanatçılardan Sanatçı Ahmet Şükri ve ekibi de katılarak yörelerine ait ezgiler söylediler. Bir diğer canlı müzik etkinliği ise Türkiyeli sanatçılar Bestami Sonar ve Mustafa Demir tarafından yöresel türküler ve ezgiler seslendirildi.

  Hayır Çarşımızda; yöresel ev yemekleri, halı, ayakkabı, pasta, tatlı, döner, zücaciye, kıyafet, meşrubat ve komisyonlarımızın tanıtım stantları yer alıyor. Ayrıca canlı müzik, söyleşi, çocuk ve spor etkinlikleri de yapılmaya devam edilecek.

  23-24-25-26 Eylül tarihlerinde Festival Park’ta yapacağımız Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenliklerimize ailenizle birlikte davetlisiniz…

   

 • Sonbahar Şenliklerimizde II. Gün Geride Kaldı

  Vakfımızın geleneksel olarak düzenlediği Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenlikleri’nde ikinci gün geride kaldı.

  23-24-25-26 Eylül tarihlerinde Festival Park’ta yapılan düzenlediği Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenliklerimizde Kızılay Şehitkamil Şubesi iş birliği ile Kan Bağışı kampanyası yapıldı. Kampanyaya vakıf başkanımız Turgay Aldemir ve gönüllülerimiz katılarak kan bağışında bulundu.

  Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenliklerimizdeki bir diğer etkinlik de çocuk şenliği oldu. Çocuk şenliğinde halat çekme yarışması, çuval, ip atlama ve sek sek oynayan çocuklar doyasıya eğlendi.

  Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenliklerimizde bulunan Gaziantep Suriye Topluluğu standında ise Suriye’deki Anadolu Kültür Merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin resimleri sergilendi. Ayrıca Suriyeli kanaat önderi ve yazarlarda stantta hasbihallerde bulundular.

  Hayır Çarşımızda; yöresel ev yemekleri, halı, ayakkabı, pasta, tatlı, döner, zücaciye, kıyafet, meşrubat ve komisyonlarımızın tanıtım stantları yer alıyor. Ayrıca canlı müzik, söyleşi, çocuk ve spor etkinlikleri de yapılmaya devam edilecek.

  23-24-25-26 Eylül tarihlerinde Festival Park’ta yapacağımız Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenliklerimize ailenizle birlikte davetlisiniz…

   

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow