EKE Yılsonu Bitirme Programı Yapıldı

EKE Yılsonu Bitirme Programı Yapıldı

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu tarafından düzenlenen yılsonu bitirme programı yapıldı.

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu tarafından düzenlenen yılsonu bitirme programı 6 Mayıs Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapıldı. Bitirme programına EKE Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ, komisyon üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Bitirme programının açılış konuşmasını yapan EKE Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ, yaklaşık 14 yıldır yürüttükleri EKE çalışmalarında bir sezon finaline daha geldiklerini belirterek; “Uzun bir süreci birlikte yaşadık. Gönüllü eğitimcilerimiz çevrelerindeki çocukları bu çalışma için davet ettiler. Zorlu bir süreç sonunda bu bitirme programına ulaşmış olduk. Özellikle çocuklarımızdaki bu davranış gelişimini komşularımıza, akrabalarımıza anlatalım. Okullarımızda alamadığımız bir eğitimi biz evlerde veriyoruz. Bu anlamda EKE’de verilen Kur’an eğitimi, ahlak eğitimi, ibadet eğitimi çocuklarımızın ömür boyu unutmayacakları bir eğitimin ilk adımını oluşturuyor. Bu programda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Açılış konuşmasının ardından EKE Komisyonu Üyesi Mustafa Şakı tarafından dua okundu.

Duanın ardından gösterilere geçildi. Gaziantep’in 12 mahallesinden gelen öğrenciler sırayla sahneye gelerek; şiirler okudular, ezgi ve ilahi söylediler ve tiyatro gösterileri sundular.  Öğrencilerin gösterileri salondakilerden büyük alkış aldı.

Program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • EKE Öğrencilerinden Kermese Katkı

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu (EKE) öğrencileri kermeste satılmak üzere bileklik yaptı.

  EKE öğrencileri 18 Mayıs Cumartesi günü yapılan etkinlik kapsamında el emeği göz nuru ile yaptıkları bileklikler kermeste satılarak hayır işlerinde kullanılacak. Etkinliğin ardından öğrenci ve öğretmenleri Bülbülzade Vakfı avlusunda oyunlar oynayarak doyasıya eğlendi.

  Bu sene kermes ve bahar şenliklerimiz 13-16 Haziran tarihleri arasında Festival Park'ta yapılacak. Kermesimize ailenizle birlikte davetlisiniz...

 • EKE Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu eğitimcilerle değerlendirme toplantısı düzenledi.

  30 Mart Cumartesi günü BEKAM toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya EKE Komisyonu Başkanı Canan Yılmaz, komisyon üyeleri ve eğitimciler katıldı. Toplantıya katılan eğitimcilerden tek tek grup değerlendirmeleri alındı.

  Toplantıda ayrıca yıl içinde EKE grupları ile yapılan etkinlikler hakkında bilgi paylaşımı da yapıldı.

 • EKE Komisyonu İlk Dönemi Değerlendirdi

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu eğitimcileri ile değerlendirme toplantısını 19 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirdi.

  BEKAM toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya EKE Komisyonu Başkanı Canan Yılmaz, komisyon üyeleri ve 30’a yakın eğitimci katıldı. Toplantı birinci dönem değerlendirmeleri ile başlandı. Toplantıya katılan eğitimcilerden tek tek grup değerlendirmeleri alındı.

  Toplantıda ayrıca yıl içinde EKE grupları ile yapılan etkinlikler hakkında da konuşuldu. İyilikder’in Yemen’e yardım kampanyası konusunda da bilgilendirmeler yapıldı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız