Cuma, 03 Temmuz 2020
EKE Yılın İlk Hizmetiçi Eğitim Programını Gerçekleştirdi

EKE Yılın İlk Hizmetiçi Eğitim Programını Gerçekleştirdi Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk hizmetiçi eğitim programını 40’a yakın eğitimci katılımıyla gerçekleştirdi.

10 Kasım Cumartesi günü Bekam Konferans Salonunda gerçekleştirilen hizmetiçi eğitim programına 40’a yakın eğitimci katıldı.

Hizmetiçi eğitim programında Akadder Başkanı Rabia Aldemir “Ekip Ruhu ve Kurumsal Kültür” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Aldemir sunumunda; “ortak hareket için ortak kavramlarımız, ortak derdimiz ve ortak çözümlerimizin olması gerektiğini” belirtti. Hizmetiçi eğitim programının ikinci sunumunu eğitimci Mesut Aydağ “Çoklu Zekâ Kuramı ve Sınıf Uygulamaları” başlığıyla yaptı. Aydağ sunumunda; “her çocuk farklıdır, önemli olan çocukların bu farklılığını keşfetmek ve hangi alanda başarılı olduğunu tespit edip o yönde gelişmesine katkıda bulunmak” olduğunun altını çizdi.

Hizmetiçi eğitim programı soru cevap ve genel değerlendirmenin ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • EKE Pandemi Sürecinde Neler Yapıyor?

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) projesinde yer alan gruplar pandemi sürecinde çalışmalarına evde devam ediyor.

  Grup öğrencileri oluşturulan whatsapp grupları üzerinden görüşmelerine devam ediyor.  Öğrenciler ramazan ayını heyecanla karşıladı.  Kimi evinin duvarlarına, kimi kapı girişine, kimi yaptıkları özel köşelerle duygu ve düşüncelerini paylaştılar. Evlerde eskiden yapılan gölge oyunlarından,  aile efradıyla birlikte kılınan teravih namazlarına kadar, ilk sahurlarını ve ilk iftar heyecanlarını oluşturulan bu ortak gruplarda sürekli paylaşarak ramazana renk katıyorlar.

  Evde yapılan okumalar, organize edilen "hikâyeye ses ver" başlıklı yarışmayla bir adım öteye taşındı. Tüm Türkiye’de düzenlenen bu yarışmada öğrencimiz İnci Reyyan Çakır dereceye girerek kitap ve akıllı saat ödülünü almaya hak kazandı.

  Çocuklar bu pandemi sürecinin evlerde sosyal mesafeye uyarak ve dışarı çıkmayarak geçmesini ve bir an önce normal akışa geçmeyi heyecanla bekliyorlar.

 • “Hikayeye Ses Ver” Yarışması

  Anadolu Platformu Evde Karakter Eğitimi Komisyonu “Hikayeye Ses Ver” adlı hikaye seslendirme yarışması başlattı.

  Evde Karakter Eğitimi Türkiye Geneli 3. ve 4. Sınıf öğrencileri için “Hikayeye Ses Ver” adlı yarışma başlattı.  Çocukları evde kaldıkları süre içinde aileleriyle birlikte heyecan duyacakları bir atmosfere dahil etme amacında olan yarışma 13-26 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Yarışmada Hüseyin Özhazar’ın Hikayeler ve Kavramlar serisinden belirlenen hikâyeler seslendirilecek.

  Belirlenen gün ve saate kadar 533 456 19 09 numaralı telefona Whatsapp uygulaması üzerinden gönderilecek olan ses kayıtları jüri üyleri tarafından değerlendirilerek dereceye giren çocuklara aşağıdaki ödüller verilecek:

  - Bilgisayar + Hikâye Kitabı
  - Bisiklet + Hikâye Kitabı
  - Tablet + Hikâye Kitabı
  - ve 5. ye Dijital saat + Hikâye Kitabı
  - Sonraki 10 kişiye Hikâyeler ve Kavramlar kitaplarından hediyeler verilecek.

  Yarışmaya başvurmak ve detaylı bilgi almak için: tıklayınız!

 • EKE Komisyonu Merveşehir Derneği’ni Ziyaret Etti

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu, Merveşehir Derneği’ndeki EKE gruplarını ziyaret ederek çocuklarla hasbihal etti.

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu Başkanı Canan Yılmaz ve komisyon üyelerinden oluşan heyet 06 Ocak Cumartesi günü Merveşehir Derneği’ndeki EKE gruplarını ziyaret ederek öğrencilerle ve eğitimcilerle hasbihal etti. Ziyarette çocuklarla tanışarak geleneksel oyunlar oynayan komisyon üyeleri, burada renkli kartonlardan minik baloncuk kartpostalları yaptılar. Ziyaret dolayısıyla öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edilirken birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdiler.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız