Medya Akademi Kursları Başladı

Medya Akademi Kursları Başladı Öne Çıkarılmış

Ortadoğu Medya İletişim Akademisi tarafından Fotoğrafçılık ve Kısa Film Yapımı alanlarında düzenlenen Medya Akademi kursları başladı.

Ortadoğu Medya İletişim Akademisi tarafından tüm yaş grupları için ücretsiz düzenlenen kurslar hafta sonları Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) eğitim binasında düzenleniyor. Üç ay sürecek kurslarda alanında uzman eğitimciler tarafından teorik ve pratik eğitimler verilecek. Kursu tamamlayan öğrencilere kurum tarafından hazırlanan katılım belgesi verilecek.

Medya alanında yaptığı kurslarla adından söz ettiren Ortadoğu Medya İletişim Akademisi geçen yılda haber yazma, fotoğrafçılık, kameramanlık ve muhabirlik alanlarında kurslar düzenlemişti.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Nasır Hariri Önemli Açıklamalarda Bulundu

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Müzakere Heyeti Başkanı Nasır Hariri Fecr Radyo’da yayınlanan Suriye Diyalogları programında konuk olarak gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Müzakere Heyeti Başkanı Nasır Hariri, Fecr Radyo’da her hafta Çarşamba günü canlı olarak yayınlanan Suriye Diyalogları programına konuk olarak gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve dinleyicilerden gelen soruları yanıtladılar.

  Astana’da ve Cenevre’de Suriye Heyetinin Başkanlığını yapan Nasır Hariri; Suriye’deki yeni anayasa çalışmaları, rejimin elinde bulunan tutukluların durumu, Suriye dışındaki mültecilerin durumu, Suriye’nin yeniden inşası konularında önemli açıklamalarda bulundu. Hariri, Türkiye’nin Suriye’de oluşturmak istediği güvenli bölge fikrine geçici hükümet olarak destek verdiklerini belirterek, bölgede muhalifleri temsil eden tek ülkenin Türkiye olduğunu vurguladı. Nasır Hariri, Suriye’nin Arap Birliğine alınmamasını muhaliflerin bir başarısı olarak gördüklerini ifade ederek, İdlib konusunda Türkiye’nin tezlerine inandıklarını belirtti ve sorunun savaş olmadan çözüleceğine inandığını dile getirdi.

  SMDK Müzakere Heyeti Başkanı Nasır Hariri programda önce Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’ni gezerek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

 • Katre Sanat Merkezi Kursları Devam Ediyor

  Katre Sanat Merkezi’nin 4 branşta ve tüm yaş gurupları için düzenlediği yeni dönem kursları devam ediyor.

  Hafıza Teknikleriyle İngilizce Kelime Oyun Kursu, Bilsem Hazırlık Kursu, Robotik Kodlama - Yazılım ve Donanım Kursu, Tiyatro-Drama Kursu şeklinde düzenlenen kurslar Ekim ayının ilk haftasından beri devam ediyor. Kurslar Cumartesi ve Pazar günleri Katre Sanat Merkezi’nin Güneykent Mah. 230 nolu Sokak Bülbülzade Vakfı Sitesi A Blok No: 10 adresinde yapılıyor. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen kurslara veliler ve öğrenciler büyük ilgi gösteriyor.

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 12 Ocak Cumartesi günü Katre Sanat Merkezi’ni gezerek çalışmalarla ilgili bilgi almış ve öğrencilerle sohbet etmişti.

 • Dima Musa Gündemi Değerlendirdi

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkan Yardımcısı Dima Musa, Fecr Radyo’da yayınlanan Suriye Diyalogları programında konuk olarak gündemi değerlendirdi.

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkan Yardımcısı Dima Musa, Fecr Radyo’da her hafta Çarşamba günü yayınlanan Suriye Diyalogları programına konuk olarak gündemi değerlendirdi ve dinleyicilerden gelen soruları yanıtladılar.

  Aynı zamanda SMDK Hukuk ve Dış İlişkiler Üyesi olan Dima Musa, Fecr Radyo’da canlı olarak yayınlanan programında; Suriyeli kadınların devrimdeki rolü, SMDK’nın kadın çalışmaları, Suriye Siyasi Kadın Hareketi, kadınların eğitim üzerindeki rolleri konusunda bilgiler verdi.

  SMDK Başkan Yardımcısı Dima Musa programda dinleyicilerden gelen soruları da yanıtlandı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.