Yetim Anneleri Yemen’e Duyarsız Kalmadı

Yetim Anneleri Yemen’e Duyarsız Kalmadı Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu üyesi yetim anneleri Yemen’deki insani drama sessiz kalmayarak Yemen için topladıkları yardımları komisyon yetkililerine teslim etti.

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu üyesi yetim anneleri Yemen’deki insani drama sessiz kalmayarak Yemen için topladıkları yardımları komisyon yetkililerine teslim etti. 18 Ocak Cuma günü Yetim Koordinasyon Merkezinde gerçekleştirilen törende toplanan yardımlar Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet ve komisyon üyesi Emine Aksu’ya teslim edildi. Yardımlar Yemen’deki ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere İyilikder yetkililerine teslim edilecek.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Yetim Anneleri Küçük Ağacın Eğitimi’ni Tahlil Etti

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu “Okudukça Kitap, Okudukça İnsan” isimli proje kapsamında 50 yetim annesinin katılımıyla Forrest Carter’in “Küçük Ağacın Eğitimi” kitabını tahlil etti.

  13 Nisan Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapılan kitap tahlili öncesinde kitapları okuyan anneler daha sonra kitaptan sınava tabi tutuldular. Dereceye giren annelere Yetim Komisyonu üyeleri tarafından hediye takdimi yapıldı. Hediye takdimlerinden sonra Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu üyesi Mukaddes Canyurt’un moderatörlüğünde kitabın tahlili yapıldı. Kitap tahliline katılan yetim annelerinin heyecanı ve mutlulukları görülmeye değerdi. Yetim anneleri; “Okuyarak çocuklarımıza örnek olduk ve birçok kazanımlar elde ettik. En güzeli buydu bizim için” şeklinde duygularını ifade ettiler.

  Program, toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

 • Yetim Aile Ziyaretlerinde 3 Aile Ziyaret Edildi

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu’nun haftalık düzenlediği yetim aile ziyaretlerinde bu hafta 3 yetim aile evlerinde ziyaret edildi.

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu gönüllüleri tarafından 23 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilen ziyaretlerde ilimiz Özgürlük Mahallesi, Hürriyet Mahallesi ve Gazikent Mahallelerinde ikamet eden 3 yetim aile evlerinde ziyaret ederek maddi-manevi destekte bulunuldu.

  Ziyaretlerde yetimler ve aileleriyle hasbihal eden Yetim Komisyonu gönüllüleri, yetimlere kıyafet ve oyuncak hediye etti. Ziyarette ailelere de gıda, kahvaltılık ve temizlik ürünleri hediye edildi.

 • Sosyal Medya Fenomenlerinin Çocuklarımız Üzerindeki Etkisi

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu yetim annelerine yönelik “Sosyal Medya Fenomenlerinin Çocuklarımız Üzerindeki Etkisi” konulu seminer düzenledi.

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu yetim annelerine yönelik 22 Mart Cuma günü Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümünden Dr. Murat Dağıtmaç’ın konuşmacı olarak katıldığı “Sosyal Medya Fenomenlerinin Çocuklarımız Üzerindeki Etkisi” konulu seminer düzenledi. BEKAM Konferans Salonunda düzenlenen seminere Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, komisyon üyeleri, gönüllüler ve 130 yetim annesi katıldı.

  Seminerde sosyal medya fenomenlerinin çocuklar üzerindeki etkisi ve bu etkiyi dağıtmak için yapılması gerekenler konuşuldu.  Sunumun ardından soru cevap bölümüne geçildi. Soru cevap bölümünün ardından program sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız