Hz. İnsan Kitabı Tahlil Edildi

Hz. İnsan Kitabı Tahlil Edildi Öne Çıkarılmış

Anadolu Teknik ve Büro Elemanları Derneği (ANTEB) tarafından düzenlenen kitap tahlili programında Dücane Cündioğlu’nun “Hz. İnsan” kitabı tahlil edildi.

Anadolu Teknik ve Büro Elemanları Derneği (ANTEB) tarafından düzenlenen 2019 yılının ilk kitap tahlili programında Dücane Cündioğlu’nun “Hz. İnsan” kitabı tahlil edildi. Kapı Yayınları tarafından çıkarılan kitabın tahlili 22 Ocak Salı günü Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) Toplantı Salonunda yapıldı. Programa; ANTEB Başkanı Nevzat Arslan, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda kitapsever katıldı.  Programda kitabın tahlilini eğitimci Celal Er yaptı. Celal Er sunumunda Dücane Cündioğlu’nun hayatı ve diğer eserleriyle ilgi bilgi verirken kitabın serencamını da hazirun ile paylaştı. Er, sunumun ardından salondan gelen soruları yanıtladı. Soru cevap kısmının ardından program sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Yavaşla Kitabı Tahlil Edildi

  Anadolu Teknik ve Büro Elemanları Derneği (ANTEB)’in düzenlenen kitap tahlili programında Kemal Sayar’ın “Yavaşla” kitabı tahlil edildi.

  Anadolu Teknik ve Büro Elemanları Derneği (ANTEB) tarafından 27 Kasım Salı günü Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) Konferans Salonunda düzenlenen kitap tahlili programında Kemal Sayar’ın “Yavaşla” isimli kitabı tahlil edildi.

  ANTEB Başkanı Nevzat Arslan’ın moderatörlüğünde yapılan tahlil programında sunumu Dr. Erhan Tunç yaptı. Erhan Tunç, sunumunda yazar ve kitap hakkında değerlendirmelerde bulunarak salondan gelen soruları yanıtladı.

  Kitap Hakkında

  Büyüğün küçüğü yendiği bir dünyadan, hızlının yavaşı yuttuğu bir dünyaya doğru gidiyoruz.

  Afrika sözünde söylendiği gibi, “O kadar hızlı gidiyoruz ki ruhlarımız arkada kalıyor.” 

  Kemal Sayar, daha akıllı telefonların, daha hızlı internetin ve daha hızlı otomobillerin çağında yaşayan bizlere, üzerinde “Yavaşla!” yazan bir tabela gösteriyor âdeta. Hatırlamanın, o geniş şimdide yani anda olmanın, yavaşlığın keşfi ve keyfini sürmenin erdemleri üzerinde düşünmeye çağırıyor bizi. Herkesin zamansızlıktan yakındığı bu çağda; hız yapmanın zaman kazandırmadığını, o hızla benliğimizden, sevdiklerimizden ve biricik hayatımızı duyumsayarak yaşamaktan uzaklaştığımızı anlatıyor. Modern hayatın baş döndürücü hızından uzaklaşmak ve sevdiklerinin gözlerinin içine bakmak isteyenler için, bir kılavuz kitap.

 • İslam Dünyasının Değişim Dinamikleri

  Anadolu Teknik ve Büro Elemanları Derneği (ANTEB) tarafından düzenlenen hasbihal programında “İslam Dünyasının Değişim Dinamikleri” ve “Geleceğin Dünyası Nasıl Olacak?” başlıkları müzakere edildi.

  Anadolu Teknik ve Büro Elemanları Derneği tarafından 2 Kasım Cuma günü düzenlenen hasbihal programında “İslam Dünyasının Değişim Dinamikleri” ve “Geleceğin Dünyası Nasıl Olacak?” başlıkları müzakere edildi. Hasbilah programına ANTEB Başkanı Nevzat Aslan, yönetim kurulu üyeleri davetliler katıldı.

  Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurlu Üyesi İbrahim Özmantar tarafından yapılan sunumda;  İslam Dünyasının Jeopolitiği: Temel Parametreler, Sosyo-Ekonomik Görünüm: Küreselleşen İslam ve değişim dinamikleri, Kimlik Sorunları: Anti-kolonyalizmden medeniyet inşasına, İslam Dünyasında İnsan Kaynakları alanında son yarım asırdaki 5 büyük değişim, İçinde bulunduğumuz çevreyi nasıl ele almalıyız, Mega trendler, Trendlerin hayatımıza etkisi ve değerlendirme yer aldı.


 • Kan Bağışı Kampanyasına Yoğun İlgi

  Anadolu Teknik ve Büro Elemanları Derneği (ANTEB) ve İyilikder Gaziantep Şubesi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyası yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

  ANTEB ve İyilikder Gaziantep Şubesinin 24 Şubat Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi önünde 11 ila 17 saatleri arasında yapılan kan bağışına Kızılay kan bağışı aracı göndererek destek verdi.

   “Kan hayattır, hayat kurtarmaya var mısınız” sloganıyla yapılan kampanyaya Bülbülzade Vakfı, Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi, İstikrar Spor Kulübü, Mozaik Kadın ve Aile Derneği ve Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’nin personel ve gönüllüleriyle destek verdiği kan bağışı kampanyasına çok sayıda duyarlı vatandaş da katılarak kan verdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız