Suriye TV Genel Müdüründen Ortadoğu Medya’ya Ziyaret

Suriye TV Genel Müdüründen Ortadoğu Medya’ya Ziyaret Öne Çıkarılmış

Suriye Televizyonu Genel Müdürü Enes Ezrak ve beraberindeki heyet 1 Şubat Cuma günü Ortadoğu Medya İletişim Merkezine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu ile beraber Türkçe Arapça ve Kürtçe yayın yapan Radyo Stüdyoları, TV Stüdyosu, İşrak Gazetesi ve Grafik-Montaj Stüdyosunu gezen Enes Ezrak’a çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Enes Ezrak Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’nin TRT’ye çektiği programlara büyük ilgi göstererek çalışmaları takdir ile karşıladı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Nasır Hariri Önemli Açıklamalarda Bulundu

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Müzakere Heyeti Başkanı Nasır Hariri Fecr Radyo’da yayınlanan Suriye Diyalogları programında konuk olarak gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Müzakere Heyeti Başkanı Nasır Hariri, Fecr Radyo’da her hafta Çarşamba günü canlı olarak yayınlanan Suriye Diyalogları programına konuk olarak gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve dinleyicilerden gelen soruları yanıtladılar.

  Astana’da ve Cenevre’de Suriye Heyetinin Başkanlığını yapan Nasır Hariri; Suriye’deki yeni anayasa çalışmaları, rejimin elinde bulunan tutukluların durumu, Suriye dışındaki mültecilerin durumu, Suriye’nin yeniden inşası konularında önemli açıklamalarda bulundu. Hariri, Türkiye’nin Suriye’de oluşturmak istediği güvenli bölge fikrine geçici hükümet olarak destek verdiklerini belirterek, bölgede muhalifleri temsil eden tek ülkenin Türkiye olduğunu vurguladı. Nasır Hariri, Suriye’nin Arap Birliğine alınmamasını muhaliflerin bir başarısı olarak gördüklerini ifade ederek, İdlib konusunda Türkiye’nin tezlerine inandıklarını belirtti ve sorunun savaş olmadan çözüleceğine inandığını dile getirdi.

  SMDK Müzakere Heyeti Başkanı Nasır Hariri programda önce Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’ni gezerek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

 • Dima Musa Gündemi Değerlendirdi

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkan Yardımcısı Dima Musa, Fecr Radyo’da yayınlanan Suriye Diyalogları programında konuk olarak gündemi değerlendirdi.

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkan Yardımcısı Dima Musa, Fecr Radyo’da her hafta Çarşamba günü yayınlanan Suriye Diyalogları programına konuk olarak gündemi değerlendirdi ve dinleyicilerden gelen soruları yanıtladılar.

  Aynı zamanda SMDK Hukuk ve Dış İlişkiler Üyesi olan Dima Musa, Fecr Radyo’da canlı olarak yayınlanan programında; Suriyeli kadınların devrimdeki rolü, SMDK’nın kadın çalışmaları, Suriye Siyasi Kadın Hareketi, kadınların eğitim üzerindeki rolleri konusunda bilgiler verdi.

  SMDK Başkan Yardımcısı Dima Musa programda dinleyicilerden gelen soruları da yanıtlandı.

 • Suriye Tarım Bakanı Gündemi Değerlendirdi

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Geçici Hükümeti Tarım Bakanı Cemal Keleş, Fecr Radyo’da yayınlanan Suriye Diyalogları programında konuk olarak gündemi değerlendirdi.

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Geçici Hükümeti Tarım Bakanı Cemal Keleş, Fecr Radyo’da her hafta Çarşamba günü yayınlanan Suriye Diyalogları programına konuk olarak gündemi değerlendirdi ve dinleyicilerden gelen soruları yanıtladılar.

  Bakan Keleş, Fecr Radyo’da canlı olarak yayınlanan programında; Kuzey Suriye’deki muhaliflerin kontrolünde bulunan ve yaklaşık 5 milyon insanın yaşadığı bölgelerdeki ziraat alanında yapılan çalışmalar, hayvansal üretim, gıda denetimleri, tohum ıslah çalışmaları ve Suriye dışsındaki kuruluşlarla yapılan orak çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

  Tarım Bakanı Cemal Keleş programda dinleyicilerden gelen sorular da yanıtlandı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.