Dima Musa Gündemi Değerlendirdi

Dima Musa Gündemi Değerlendirdi Öne Çıkarılmış

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkan Yardımcısı Dima Musa, Fecr Radyo’da yayınlanan Suriye Diyalogları programında konuk olarak gündemi değerlendirdi.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkan Yardımcısı Dima Musa, Fecr Radyo’da her hafta Çarşamba günü yayınlanan Suriye Diyalogları programına konuk olarak gündemi değerlendirdi ve dinleyicilerden gelen soruları yanıtladılar.

Aynı zamanda SMDK Hukuk ve Dış İlişkiler Üyesi olan Dima Musa, Fecr Radyo’da canlı olarak yayınlanan programında; Suriyeli kadınların devrimdeki rolü, SMDK’nın kadın çalışmaları, Suriye Siyasi Kadın Hareketi, kadınların eğitim üzerindeki rolleri konusunda bilgiler verdi.

SMDK Başkan Yardımcısı Dima Musa programda dinleyicilerden gelen soruları da yanıtlandı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Gür, Kuzey Suriye’deki Akademik Çalışmaları Anlattı

  Prof. Dr. Ali Gür ve Prof. Dr. Şehmus Demir, Fecr Radyo’da yayınlanan Antep Sohbeti programında konuk olarak Kuzey Suriye’deki akademik çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

  Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şehmus Demir, Fecr Radyo’da canlı olarak yayınlanan Antep Sohbeti programında konuk olarak Kuzey Suriye’deki akademik çalışmalar hakkında dinleyicilere bilgi verdiler. 16 Nisan Salı günü yapılan programda güvenli bölgedeki akademik çalışmalardan bahseden Prof. Dr. Gür, Gaziantep Üniversitesi’nin bölgeye dönük yaptığı akademik çalışmalar ve gelecekte yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gaziantep Üniversitesi’nin bölge insanına dönük Arapça eğitim veren önde gelen kurumlardan biri olduğunun altını çizen Prof. Dr. Ali Gür, Kuzey Suriye’deki güvenli bölgede eğitim faaliyetleri yürüttüklerini ve bölgede yeni fakülteler, enstitüler açmayı planladıklarını söyledi. Cerablus’ta 5 programda eğitim veren yüksek öğretim kurumunun eğitime devam ettiğini belirten Prof. Dr. Gür, yakın zamanda Bab şehrinde bir iktisadi ve idari birimler fakültesi, Azez’de bir Mühendislik Fakültesi ve Afrin’de bir fakültenin açılarak bölge insanına hizmet vereceğini belirtti.

  Bölgedeki akademik çalışmaların diploma denkliği olmayan Suriye vatandaşları için bir iş fırsatı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ali Gür, bu çalışmalarla bölgenden batıya giden beyin göçünün önüne geçeceklerini sözlerine ekledi.

  Programda dinleyicilerden gelen sorular da yanıtlandı.

 • ABD’nin Golan Tepeleri Kararı Hukuksuzdur

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu(SMDK) Astana Müzakere Heyeti Başkanı Ahmet Toma, SMDK Resmi Sözcüsü Enes Abdi ve SMDK Medya ve İletişim Sorumlusu Ahmet Ramadan Fecr Radyo’da yayınlanan Suriye Diyalogları programında konuk olarak gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

  Fecr Radyo’da her hafta Çarşamba günü canlı olarak yayınlanan Suriye Diyalogları programına konuk olan Ahmet Toma, Enes Abdi ve Ahmet Ramadan ile yapılan programda; ABD Başkanı Donald Trump’un uluslararası hukuku hiçe sayan Golan Tepeleri kararı ile ilgili Suriye rejiminden ciddi bir tepkinin gelmediği, karara en büyük tepkiyi Türkiye’nin ortaya koyduğu vurgulandı. Programda ayrıca; YPG’nin bölgedeki faaliyetleri, ABD’nin Suriye’de DEAŞ’ı bitirdiklerine dair açıklaması ve Suriye’de DEAŞ’ın bitmesinin zor olduğu, bölgedeki çözülemeyen sorunların DEAŞ’ı ürettiği, Türkiye’nin bölgedeki aşiretlerle yaptığı görüşmeler de ele alındı.

  Programda; Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu’nun merkezinin yakın zamanda Suriye’ye taşınacağı da vurgulanarak dinleyicilerden gelen sorular da yanıtlandı.

 • SMDK Stratejik Planlama Heyeti Başkanı Soruları Yanıtladı

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Geçici Hükümetinden Stratejik Planlama Heyeti Başkanı Aladdin El Cabiri Fecr Radyo’da yayınlanan Suriye Diyalogları programında konuk olarak gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Geçici Hükümetinden Stratejik Planlama Heyeti Başkanı Aladdin El Cabiri ve Stratejik Planlama Uzmanı Zekeriya Mehavci, Fecr Radyo’da her hafta Çarşamba günü canlı olarak yayınlanan Suriye Diyalogları programına konuk olarak birimin çalışmaları ve gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

  Programda; stratejik planlamanın ne anlama geldiği, SMDK Geçici Hükümeti stratejik planlama biriminin çalışmaları, birimin geleceğe dönük projeleri, yaşanılan zorluklar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Programda dinleyicilerden gelen sorular da yanıtlandı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız