Katre Sanat Merkezi Kursları Devam Ediyor

Katre Sanat Merkezi Kursları Devam Ediyor Öne Çıkarılmış

Katre Sanat Merkezi’nin 4 branşta ve tüm yaş gurupları için düzenlediği yeni dönem kursları devam ediyor.

Hafıza Teknikleriyle İngilizce Kelime Oyun Kursu, Bilsem Hazırlık Kursu, Robotik Kodlama - Yazılım ve Donanım Kursu, Tiyatro-Drama Kursu şeklinde düzenlenen kurslar Ekim ayının ilk haftasından beri devam ediyor. Kurslar Cumartesi ve Pazar günleri Katre Sanat Merkezi’nin Güneykent Mah. 230 nolu Sokak Bülbülzade Vakfı Sitesi A Blok No: 10 adresinde yapılıyor. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen kurslara veliler ve öğrenciler büyük ilgi gösteriyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 12 Ocak Cumartesi günü Katre Sanat Merkezi’ni gezerek çalışmalarla ilgili bilgi almış ve öğrencilerle sohbet etmişti.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Katre Sanat Merkezi’nden BİLSEM’de Büyük Başarı

  Katre Sanat Merkezi’nde Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) sınavına hazırlanan 28 öğrenciden 22’si başarılı oldu.

  Katre Sanat Merkezi tarafından bu sene başında başlatılan Bilsem Hazırlık Kursu, Hafıza Teknikleriyle İngilizce Kelime Oyun Kursu, Robotik Kodlama - Yazılım ve Donanım Kursu, Tiyatro-Drama Kursları devam ediyor. Cumartesi ve Pazar günleri yapılan BİLSEM hazırlık kurslarına katılan 28 öğrenciden 22’si başarılı oldu. Katre Sanat Merkezi koordinatörü Hayriye Kara konuyla ilgili yaptığı açıklamada BİLSEM hazırlık kurslarının Kasım ayından beri devam ettiğini belirterek kursa katılan öğrencileri ve onlara desteklerini esirgemeyen ailelerini tebrik etti.

  Katre Sanat Merkezi’nde Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen kurslara veliler ve öğrenciler büyük ilgi gösteriyor.

  BİLSEM nedir?

  Bilim ve Sanat Merkezleri, okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin (resim, müzik ve genel zihinsel yetenek) örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla açılmış olan bağımsız özel eğitim kurumlarıdır.

 • Medya Akademi Kursları Başladı

  Ortadoğu Medya İletişim Akademisi tarafından Fotoğrafçılık ve Kısa Film Yapımı alanlarında düzenlenen Medya Akademi kursları başladı.

  Ortadoğu Medya İletişim Akademisi tarafından tüm yaş grupları için ücretsiz düzenlenen kurslar hafta sonları Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) eğitim binasında düzenleniyor. Üç ay sürecek kurslarda alanında uzman eğitimciler tarafından teorik ve pratik eğitimler verilecek. Kursu tamamlayan öğrencilere kurum tarafından hazırlanan katılım belgesi verilecek.

  Medya alanında yaptığı kurslarla adından söz ettiren Ortadoğu Medya İletişim Akademisi geçen yılda haber yazma, fotoğrafçılık, kameramanlık ve muhabirlik alanlarında kurslar düzenlemişti.

 • Türkçe Okuma Yazma Kursu Başladı

  Bülbülzade Vakfı, Sınırsız Eğitim Derneği ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Suriyeli muhacirlere yönelik Türkçe okuma-yazma kursu açıldı.

  Bülbülzade Vakfı, Suriyeli muhacirler tarafından kurulan Sınırsız Eğitim Derneği ve Şahinbey Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Suriyeli muhacirlere yönelik Türkçe okuma-yazma kursu açıldı. 2 Nisan Pazartesi günü Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM)’da başlatılan kursa 26 Suriyeli muhacir katılıyor. Temel düzeyde Türkçe konuşma ve okuma yazma derslerinin verildiği kursta eğitimler 2 ay sürecek. Haftada 3 gün yapılan dersler eğitimci Murat Günay tarafından veriliyor.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız