Katre Sanat Merkezi Kursları Devam Ediyor

Katre Sanat Merkezi Kursları Devam Ediyor Öne Çıkarılmış

Katre Sanat Merkezi’nin 4 branşta ve tüm yaş gurupları için düzenlediği yeni dönem kursları devam ediyor.

Hafıza Teknikleriyle İngilizce Kelime Oyun Kursu, Bilsem Hazırlık Kursu, Robotik Kodlama - Yazılım ve Donanım Kursu, Tiyatro-Drama Kursu şeklinde düzenlenen kurslar Ekim ayının ilk haftasından beri devam ediyor. Kurslar Cumartesi ve Pazar günleri Katre Sanat Merkezi’nin Güneykent Mah. 230 nolu Sokak Bülbülzade Vakfı Sitesi A Blok No: 10 adresinde yapılıyor. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen kurslara veliler ve öğrenciler büyük ilgi gösteriyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 12 Ocak Cumartesi günü Katre Sanat Merkezi’ni gezerek çalışmalarla ilgili bilgi almış ve öğrencilerle sohbet etmişti.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Medya Akademi Kursları Başladı

  Ortadoğu Medya İletişim Akademisi tarafından Fotoğrafçılık ve Kısa Film Yapımı alanlarında düzenlenen Medya Akademi kursları başladı.

  Ortadoğu Medya İletişim Akademisi tarafından tüm yaş grupları için ücretsiz düzenlenen kurslar hafta sonları Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) eğitim binasında düzenleniyor. Üç ay sürecek kurslarda alanında uzman eğitimciler tarafından teorik ve pratik eğitimler verilecek. Kursu tamamlayan öğrencilere kurum tarafından hazırlanan katılım belgesi verilecek.

  Medya alanında yaptığı kurslarla adından söz ettiren Ortadoğu Medya İletişim Akademisi geçen yılda haber yazma, fotoğrafçılık, kameramanlık ve muhabirlik alanlarında kurslar düzenlemişti.

 • Türkçe Okuma Yazma Kursu Başladı

  Bülbülzade Vakfı, Sınırsız Eğitim Derneği ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Suriyeli muhacirlere yönelik Türkçe okuma-yazma kursu açıldı.

  Bülbülzade Vakfı, Suriyeli muhacirler tarafından kurulan Sınırsız Eğitim Derneği ve Şahinbey Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Suriyeli muhacirlere yönelik Türkçe okuma-yazma kursu açıldı. 2 Nisan Pazartesi günü Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM)’da başlatılan kursa 26 Suriyeli muhacir katılıyor. Temel düzeyde Türkçe konuşma ve okuma yazma derslerinin verildiği kursta eğitimler 2 ay sürecek. Haftada 3 gün yapılan dersler eğitimci Murat Günay tarafından veriliyor.

 • Üstün Yetenekli Çocukların Eğitimi için İmzalar Atıldı

  Bülbülzade Vakfı ve Sınırsız Eğitim Derneği arasında üstün yetenekli çocuk ve gençlere dönük sosyal, kültürel ve bilimsel bir eğitim merkezinin kurulması için sözleşme imzalandı.

  23 Kasım Perşembe günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’nde yapılan imza törenine Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve Sınırsız Eğitim Derneği Başkanı Azzam Hancı katıldı. Sözleşme kapsamında çocuk, genç ve yetişkinler için bir eğitim ve kültür merkezinin kurulması ve işletilmesi için işbirliği ve mali destek sağlanacak.

  İki kurumda kapasitelerini geliştirmek ve Suriye’nin geleceğine katkı sağlamak için Suriyeli üstün yetenekli çocuk ve gençlere dönük sosyal, kültürel ve bilimsel bir eğitim merkezinin kurulması için anlaşmış oldu. Bu merkezde; temel elektronik-robotik eğitimler, dikkat ve konsantrasyon becerileri eğitimi, drama ve tiyatro, problem çözme ve keşfetme, sosyal, kültürel ve değerler eğitimi, kişisel ve entelektüel becerileri geliştirme, sanat ve spor etkinlikleri, medya ve yazılı görsel faaliyetleri, dil eğitimi ve kampları düzenlenecek.

  Sözleşmeyle hayata geçirilecek projenin 5 yıllık olup her iki kurumlardan iki ve Minberşam Derneğinden de bir kişi olmak üzere toplam 5 kişi tarafından denetlenmesi sağlanacak.

  Proje ile Türkiye’deki topluluklar arasında yakınlaşma ve kaynaşma sağlanarak Türk ve Suriye halkları arasında akademik işbirliğini güçlendirmek ve gençler için daha iyi bir gelecek sağlanması hedefleniyor.

  Taraflar toplantılar, çalıştaylar ve periyodik buluşma yoluyla deneyimlerini ve becerilerini paylaşarak eğitim, sosyal ve kültürel işlerle ilgili bilgi ve deneyimlerini daha da arttırması amaçlanıyor.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız