Fadıloğlu Şafak Radyo’da Projelerini Anlattı

Fadıloğlu Şafak Radyo’da Projelerini Anlattı Öne Çıkarılmış

Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu Şafak Radyo’da yayınlanan Keyf-i Muhabbet programına konuk olarak soruları yanıtladı.

Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu Şafak Radyo’da yayınlanan Keyf-i Muhabbet programının canlı yayın konuğu olarak soruları yanıtladı. Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu’nun moderatörlüğünde soruları yanıtlayan Fadıloğlu, Şehitkâmil Belediye’sinin çalışmaları hakkında detaylı bilgi verdi. Yeni dönemde de Adalet ve Kalınma Partisi’nin Şehitkâmil Belediye başkan adayı olan Fadıloğlu, projelerinden bahsederek dinleyicilerden gelen soruları da yanıtladı. Program, Şafak Radyo’nun Facebook hesabından da canlı olarak yayınlandı.

Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Eminoğlu Kızılay’ın Yardım Eli Programına Konuk Oldu

  Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Şafak Radyo’da yayınlanan Kızılay Yardım Eli programına konuk olarak soruları yanıtladı.

  Her hafta Perşembe günü saat 14.00’da yayınlanan ve Halit Fırat tarafından sunulan programda bu hafta basın bayramı olması dolayısıyla Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu konuk oldu. Eminoğlu söyleşi programında; basın bayramının tarihçesi, Ortadoğu Medya İletişim Merkezinin yaptığı işler, Şafak Radyo, Şafak Kürdi, Fecr Radyo, İşrak Gazetesi ve televizyon programları çekimleri hakkında genel bilgiler, basın sektöründe yaşanan zorluklar, Kızılay’ın medyadaki yeri, Bülbülzade Vakfı ve Kızılay’ın ortak çalışmaları gibi konularda görüşlerini dile getirdi.

  Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz. Ayrıca Facebook sayfasından da geçmiş yayınların tekrarını da izleyebilirsiniz.

 • İşrak Gazetesi’nin 84. Sayısı Çıktı

  Yayın hayatında 4. yılını geride bırakan, Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak yayınlanan İşrak Gazetesi’nin 84. sayısı çıktı.

  Yayın hayatında 4. Yılını geride bırakan ve 15 günde bir Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak yayınlanan İşrak Gazetesi’nin 84. sayısı çıktı. 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla kapağına 15 Temmuzu kapağına taşıyan gazete bölgedeki gazeteci, yazar, şair, aydın ve entelektüellerin adeta bir buluşma noktası haline geldi.

  Suriyeli gazeteci Suphi Dusouki’nin yayın yönetmenliğinde çıkan gazetede; İbrahim Karagül, Yasin Aktay, Halime Kökçe, Hayrettin Karaman, Muhammed Ali Sabuni, Ahmet Qasim, Ali Şerif ve daha birçok yazarın makaleleri Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak yayınlanıyor. İşrak Gazetesi ülkemizdeki bütün mülteci kampları ile resmi ve sivil kurumlara ücretsiz olarak dağıtılıyor. Gazetede Türkiye’den ve Suriye’den birçok habere de geniş yer veriliyor.

 • Medya Dünyası İftarda Bir Araya Geldi

  Ortadoğu Medya İletişim Merkezi, İşrak Gazetesi ve Fecr Radyo’nun düzenlediği iftar programında Suriyeli yazarlar, kanaat önderleri ve Türkiye’den basın mensupları bir araya geldi.

  22 Mayıs Çarşamba günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapılan iftar programına; Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu, BEKAM Başkanı Mehmet Ali Eminoğlu, İşrak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Subhi Dusuki, yazarlar, kanaat önerleri ve basın mensupları katıldı.

  Program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından sırayla Minberşam Derneği Başkanı Ali Bekir, Fecr Radyo Müdürü Aladdin Hüsso, İşrak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Subhi Dusuki, Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Kaçmazer birer selamlama konuşması yaptılar.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, iftar programında yaptığı konuşmada, farklı ırktaki ve inançtaki insanların bu coğrafyada yıllardır kardeşçe yaşadığını söyledi. Suriye'de barışın ve huzurun sağlanabilmesi için daha çok çaba verilmesi gerektiğini dile getiren Aldemir, şöyle konuştu:

  "Sizin acınız bizim acımız, sizin kederiniz, bizim kederimiz, sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuzdur. Sözlerimiz kulaklarımıza hitap eder ama gönlümüzdeki o kardeşlik ve muhabbetin aslında gönülden gönüle anlaştığımızı, birbirimizi fark ettiğimizi, birbirimizi sevdiğimizi canı gönülden biliyorum. Bilin ki biz, bu coğrafyanın halkları olarak sizleri seviyoruz ve sizlerin kardeşleriniziz. İnşallah hep beraber bu topraklarda yeniden barışın huzurun hayat bulması, çocuklarımızın ve bu topraklarda yaşayan tüm canlıların özgürce yaşayabileceği gelecek için şu sofranın etrafında bir araya geldiğimiz gibi daha çok çabalamamız gerekir."

  - "Hep beraber kardeşçe var olacağız"

  Savaşların olmadığı bir dünyada yaşayabilmeyi hayal ettiklerini belirten Aldemir, "Ama unutmayın ki bu dünya bir imtihan dünyasıdır. Burada insanlığımız, burada Allah ile ilişkimiz sınanıyor, inşallah biz kazananlardan oluruz. Kederlenmeyin yıkılan Halep'i, Şam'ı ve Bağdat'ı inşa eden insandı. Tekrar insanlığımızı koruyarak biz bu şehirleri eskisinden daha güzel yapacağız ve hep beraber kardeşçe var olacağız." diye konuştu.

  Konuşmanın ardından İşrak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Subhi Dusuki İşrak Gazetesi’nin almanaklarını Turgay Aldemir, Mahmut Kaçmazer, Mehmet Ali Eminoğlu ve Fatih Eminoğlu’na hediye etti.

  İftar programı yapılan duanın ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız