Modernleşme, Globalleşme ve Medya Kıskacında Kadın

Modernleşme, Globalleşme ve Medya Kıskacında Kadın Öne Çıkarılmış

Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM)’ın Şubat ayı atölye çalışması olan “Dünyayı Değiştiren Kadınlar, Kadının Değiştirdiği Dünyalar” seminerlerinin üçüncü oturumu “Modernleşme, Globalleşme ve Medya Kıskacında Kadın” üst başlığı ile yapıldı.

Atölye Danışmanı Tayyibe Gerçek’in moderatörlüğünde yapılan oturum 2 Mart Cumartesi günü BEKAM Toplantı salonunda gerçekleştirildi.  Seminerde “Modernleşme, Globalleşme ve Medya Kıskacında Kadın” konusu Gaziantep Üniversitesi öğretim görevlisi Esra Verim ile Gaziantep Üniversitesi öğretim üyesi ve GÜNKAMER üyesi Günbala Güven’in sunumu ve dinleyicilerin katkılarıyla irdelendi. Dört hafta devam edecek seminerlerin sonunda bir değerlendirme oturumu yapılacak.

“Dünyayı Değiştiren Kadınlar, Kadının Değiştirdiği Dünyalar” atölye çalışmasının dördüncü ve son oturumu 9 Mart Cumartesi günü “Toplumsal Cinsiyet” başlığı altında Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Hidayet Şfekatli Tuksal’ın sunumuyla gerçekleştirilecek.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Türkmen Çalıştayı Gaziantep’te Yapıldı

  Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) tarafından düzenlenen Güvenli Bölge Stratejileri Çalıştaylarının ikincisi “Türkmen Nüfuzunun Dünü Bugünü ve Yarını” başlığı ile Gaziantep’te yapıldı.

  23 Mart Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapılan çalıştayda “Kuzey Suriye’de Türkiye’nin Güvenli Böle Stratejileri Bağlamında Türkmen Nüfuzunun Dünü Bugünü ve Yarını” konusu masaya yatırıldı. Çalıştaya BEKAM Başkanı Mehmet Ali Eminoğlu, Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Muhammed Vecih Cuma, Minberşam Derneği Başkanı Cemal Mustafa ile sivil toplum temsilcileri, akademisyen ve kanaat önderleri katıldı.

  Çalıştayda Suriye’de yaşayan Türkmenlerin sorunları ele alınarak çözüm önerileri müzakere edildi.

 • Enerji Arz Güvenliği ve Türkiye Ekonomisi

  Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) tarafından düzenlenen “Güvenli Bölge Bağlamında Türkiye’nin Enerji Politikaları” başlıklı atölye çalışmasının ikinci oturumu, GAÜN Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rüstem Yanar’ın sunumuyla yapıldı.

  Atölye Danışmanı İbrahim Özhazar’ın moderatörlüğünde yapılan oturum 23 Mart Cumartesi günü BEKAM Toplantı salonunda gerçekleştirildi.  Seminerde “Enerji Arz Güvenliği ve Türkiye Ekonomisi” konusu Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rüstem Yanar’ın sunumu ve dinleyicilerin katkılarıyla irdelendi. Üç hafta devam edecek seminerlerin sonunda bir de değerlendirme oturumu yapılacak.

  “Güvenli Bölge Bağlamında Türkiye’nin Enerji Politikaları” atölye çalışmasının üçüncü ve son oturumu 30 Mart Cumartesi günü “Suriye’de Enerji Kaynakları ve Hatları Üzerinde Mücadele ve Türkiye’nin Güvenli Bölge Stratejileri” başlığı altında gerçekleştirilecek.

 • Türkiye’nin Potansiyel Enerji Kaynakları ve Enerji Politikaları

  Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) tarafından düzenlenen “Güvenli Bölge Bağlamında Türkiye’nin Enerji Politikaları” başlıklı atölye çalışmasının ilk oturumu, Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bedir’in katılımıyla gerçekleştirildi.

  Atölye Danışmanı İbrahim Özhazar’ın moderatörlüğünde yapılan oturum 16 Mart Cumartesi günü BEKAM Toplantı salonunda gerçekleştirildi.  Seminerde “Türkiye’nin Potansiyel Enerji Kaynakları ve Enerji Politikaları” konusu Prof. Dr. Metin Bedir’in sunumu ve dinleyicilerin katkılarıyla irdelendi. Üç hafta devam edecek seminerlerin sonunda bir de değerlendirme oturumu yapılacak.

  “Güvenli Bölge Bağlamında Türkiye’nin Enerji Politikaları” atölye çalışmasının ikinci oturumu 23 Mart Cumartesi günü “Enerji Arz Güvenliği ve Türkiye Ekonomisi” başlığı altında Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rüstem Yanar’ın sunumuyla gerçekleştirilecek.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız