Medya Sanat ve Spor Kurslarımız Başlıyor

Medya Sanat ve Spor Kurslarımız Başlıyor Öne Çıkarılmış

Vakfımızın Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında yürüteceği “Birlikte Başaralım” isimli medya, sanat ve spor kurslarına kayıtlar başladı.

Proje kapsamında Gaziantep’te 13-29 yaş aralığındaki 120 gence medya, sanat ve spor alanlarında kurslar verilecek. Proje de kaligrafi, bağlama, keman, yüzme, tekvando, dijital fotoğrafçılık kursları ile değerler eğitimi, kitap tahlilleri, imza günleri, tarihi ve kültürel mekânların gezileceği şehir içi ve şehirlerarası geziler ve doğa kampları gerçekleştirilecek. Proje ile bir fotoğrafçılık bir de karikatür yarışması düzenlenecek ve dereceye girenlere ödül verilecek. Toplam 120 saat sürecek kursların sonunda katılımcılara katılım sertifikası da verilecek.

Kurslara katılmak isteyenlerin en geç 23 Mart Cumartesi gününe kadar kayıt yaptırması gerekiyor. Kayıt ve detaylı bilgi için 0507 597 19 82 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Türk ve Suriyeli STK’lardan Ortak Çocuk Şenliği

  Türkiyeli ve Suriyeli 10 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelmesiyle oluşturulan kardeşlik ormanı projesi kapsamında çocuk şenliği düzenlendi.

  Aralarında Türkiye’den 5, Suriye’den de 5 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelmesiyle oluşturulan kardeşlik ormanı projesi kapsamında çocuk şenliği düzenlendi. İlki geçtiğimiz Aralık ayında yapılan kültür ve kardeşlik gecesinin ardından düzenlenen çocuk şenliği 2 Şubat Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapıldı. Şenliğe; Belkıs Kadın ve Aile Derneği, Önder Dayanışma ve Kalkınma Derneği, Merveşehir Derneği, Fidander, Mozaik Kadın ve Aile Derneği, İyilikder, Silat Derneği, Ufuk Eğitim Derneği, Şam Yetimler Derneği ve Minberşam Derneği’nin yöneticileri ve çocuklar katıldı.

  Şenlikte Türk ve Suriyeli çocuklar tarafından Türkçe ve Arapça ezgiler, marşlar, yöresel müzikler, skeçler ve karate ve spor gösterileri yapıldı. Programda işitme engelliler için işaret diliyle şarkılar da söylendi. Salondaki misafirler tarafından büyük bir beğeni ile takip edilen program sonunda tüm çocuklar sahneye çıkarak birlikte şarkı söylediler.

 • Suriyeli ve Türkiyeli STK'lardan Kültür ve Kardeşlik Gecesi

  Türkiyeli ve Suriyeli 12 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelmesiyle oluşturulan kardeşlik ormanı projesi kapsamında kültür ve kardeşlik buluşması gecesi düzenlendi.

  Türkiye’den 6, Suriye’den de 6 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelmesiyle oluşturulan kardeşlik ormanı projesi kapsamında kültür ve kardeşlik buluşması gecesi düzenlendi.

  22 Aralık Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda düzenlenen geceye; Belkıs Kadın ve Aile Derneği, Önder Dayanışma ve Kalkınma Derneği, Şehreküstü Derneği, Mozaik Kadın ve Aile Derneği, İyilikder, Şam Hayat Derneği, Silat Derneği, Ufuk Eğitim Derneği, Şam Yetimler Derneği ve Minberşam Derneği’nin yöneticileri ve temsilcileri katıldı.

  Göçle gelen sadece acı ve gözyaşı değildir

  Gecede konuşan Belkıs Kadın ve Aile Derneği Başkan Yardımcısı Perihan Kaya; “Göçle gelen sadece acı ve gözyaşı değildir. Sanat ve kültür acıdan beslenir ve sanatçılar en güzel eserlerini büyük acılardan sonra ortaya koymuşlardır. Siz bize güzel değerlerinizi ve kültürünüzü de getirdiniz. Konuşarak aşamadığımız şeyleri müzikle, sanatla aşabileceğimizi sanıyorum. Birçok konuda anlaşamayan insanlar sanat ve müzikte birleşirler. Bu tür programlarla hem kendi kültürünüzü yaşatacaksınız hem de bizim kültürümüze zenginlik katacağınıza inanıyorum. Aynı dili konuşamadığımız için kelimelerimizi anlamıyoruz ama ruha hitap eden melodilerle acınızı, sevincinizi, vatan hasretinizi iliklerimize kadar hissediyoruz.

  Yeni bestelere, şiirlere, hikâyelere, masallara, tiyatro eserlerine ev sahipliği yaparak tarihe güzel bir not düşmek istiyoruz. Biz Bülbülzade Vakfı olarak sanatınıza ev sahipliği yaparak hüzünlerinizin ayrılıklara, kırgınlıklara değil güzel eserlere dönüşmesine vesile olmak isteriz” dedi.

  Önder Dayanışma ve Kalkınma Derneği Başkanı Abdurrahman Dadam ise projenin hayırlara vesile olmasını diledi.

  Gecede Türkçe ve Arapça ezgiler, şiirler ve halk müzikleri seslendirildi. Salondakiler tarafından büyük beğeni ile dinlenen program sonunda misafirlere çeşitli ikramlarda bululdu.

 • Proje Yazma ve Uygulama Eğitimi Sona Erdi

  İpekyolu Kalkınma Ajansı ve BEKAM işbirliği ile yapılan proje yazma ve uygulama eğitimi sona erdi.

  İpekyolu Kalkınma Ajansı ve Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) işbirliği ile yapılan proje yazma ve uygulama eğitimi 2 haftalık eğitimin ardından sona erdi. 17 Şubat Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda başlayan eğitime Bülbülzade Vakfına bağlı çalışan komisyonlar ile Kilis ve Osmaniye’den STK temsilcileri katıldı.

  İlk haftada teori ağırlıklı yapılan eğitimlerde; Proje Fikrinin Anlatılması, Yürütücü ve Ekibin Anlatılması, Proje Döngüsü Nedir? Projede Özgün Değer Kavramı, Faydalanıcılar, Hedef Kitle ve Değer Önerisi ilişkisi, Proje Teklifi ve Özellikleri, Proje-Amaç ve Hedef Belirleme, Proje Performans Göstergeleri, Proje Bütçe Çalışması, Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı, Amaç-Spesifik Hedefler Çıktılar-Aktiviteler, Mevcut ve Hedef Göstergeler-Varsayımlar ve Doğrulama konuları ele alındı.

  Eğitimin ikinci haftasında ise daha çok uygulama ağırlıklı konular işlendi. İkinci haftada; İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Kültür Turizm ve Kent-Kentlilik Bilinci Çağrıları, İKA Portal Kaydı, İKA Proje Başvuru Formatını Tanıma, Mantıksal Çerçeve Hazırlama, İKA Proje Başvuru Formunu Doldurma eğitimleri verildi.

  Eğitimin son günü Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir programa katılarak katılımcılarla sohbet etti. Proje yazma ve uygulama eğitimi toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız