Güreşçilerimiz Takım Halinde Şampiyon Oldu

Güreşçilerimiz Takım Halinde Şampiyon Oldu Öne Çıkarılmış

İstikrar Spor Kulübü Güreş Takımı 22-23 Mart tarihlerinde Elazığ’da yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final Şampiyonasında 8 madalya alarak takım halinde birinci oldu.

Şampiyonda 4 altın 1 gümüş 3 bronz madalya alan İstikrar Spor Kulübü Güreş Takımı Bartın’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası Finallerine katılmaya hak kazandı.

İşte şampiyonada dereye giren sporcular;

41 kiloda Mahmut Can Çalışkan, 48 kiloda Mehmet Öztürk, 52 kiloda Zafer Murat Uzun ve 68 kiloda Onur Yılan birinci, 44 kiloda Cesur Geçgel ikinci, 57 kiloda Yunus Emre Yılmaz ve 62 kiloda Hakan Atılgan üçüncü, 38 kiloda Yusuf Emre Asi, 85 kiloda İbrahim Halil Yılmaz ve 75 kiloda Ahmet Karaaslan beşinci oldu.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İstikrar Spor Kulübü Futbol Takımı Şampiyon Oldu

  İstikrar Spor Kulübü Futbol Takımı Gaziantep 2. Amatör Liği B Grubunda 30 puan toplayarak şampiyon oldu.

  İstikrar Spor Kulübü Futbol Takımı Gaziantep 2. Amatör Liği B Grubunda 30 puan toplayarak şampiyon oldu ve 1. Amatör Lige çıkmaya hak kazandı. Antrenör Abdulvahap Kara ve kaptan Fatih Yılan idaresindeki İstikrar Spor Kulübü Futbol Takımı 8 takımın yer aldığı 2. Amatör Liği B Grubunda 30 puan ve +38 averajla şampiyon olarak mutlu sona ulaştı.

  Bu sonucun ardından İstikrar Spor Kulübü Futbol Takımı gelecek yıl 1. Amatör Ligde mücadele edecek.

  İstikrar Spor Kulübü Başkanı yaptığı açıklamada; "gençlerimizde fair play ruhunun sporla etkin hale gelerek kötü alışkanlıklardan uzaklaşıp topluma faydalı birer fert olarak yetişmesi için gayret sarfediyoruz. Sporla gençlerimizin hem ruhsal hem bedensel gelişimlerini en üst düzeye taşındığını görüyoruz. Erdemli sporcular yetiştirme gayretinde olan İstikrar Spor Kulübü Futbol Takımının şampiyon olarak toplumumuza iyi bir örnek olduğu kanatindeyiz" dedi.

 • Güreşçilerimiz Bölge Şampiyonasından Madalyalarla Döndü

  İstikrar Spor Kulübü Güreş Takımı 15-17 Mart tarihlerinde Erzincan'da yapılan Yıldızlar Okullar Arası Bölge Şampiyonasında dereceye giren 6 sporcu Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

  Antrenör Kemal Dağcı yönetiminde çalışan İstikrar Spor Kulübü Güreş Takımı Serbest ve Grekoromen stilde yapılan karşılaşmalarda üç ikincilik, üç de beşincilik aldı.

  Grekoromen stilde; 62 kilogramda Yunus Emre Yılmaz ve 100 kilogramda Halil Ceritlioğlu 2. oldu.

  Serbest stilde; 100 kilogramda Cuma Çakal 2. olurken, 42 kilogramda Mahmut Yayla, 62 kilogramda Erdoğan Demir ve 85 kilogramda Adem Şahin 5. oldu.

  Bu sonuçların ardından 6 sporcu Türkiye şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

 • İstikrar Voleybol Takımı İl Birincisi Oldu

  İstikrar Spor Kulübü küçük erkekler Voleybol Takımı kulüplerarası voleybol turnuvasında il birincisi oldu.

  İstikrar Spor Kulübü Voleybol Takımı Gaziantep’te düzenlenen voleybol turnuvasında il birincisi oldu. Küçük erkekler kategorisinde yapılan kulüplerarası voleybol turnuvasında mücadele eden İstikrar Spor Kulübü Voleybol Takımı zorlu mücadelelerin ardından il birinciliğini kazandı. Antrenörler Asım Güneş ve Mustafa Baykal idaresinde çalışan İstikrar Voleybol Takımı başarılarını önümüzdeki turnuvalarda da arttırarak devam ettirmeyi hedefliyor.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız