Pazar, 09 Ağustos 2020
Gaziantep Bölge Öğretmen Çalıştayı Başladı

Gaziantep Bölge Öğretmen Çalıştayı Başladı Öne Çıkarılmış

Anadolu Platformu Öğretmen Komisyonu Gaziantep Bölge Öğretmen Çalıştayı 27 Nisan Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda başladı.

“Sivil Toplum ve Eğitimin Sivilleşmesinde Öğretmen” başlığı altında Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde yapılan çalıştaya Gaziantep Bölgesinden; Adıyaman, Kilis, Kahramanmaraş, Kâhta ve Nizip'ten öğretmenler veliler ve öğrenciler katılıyor.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ yaptı. Aydağ konuşmasında; “üstat Nurettin Topçu diyor ki, ‘tahammülsüzlüğün ve şikâyetin başladığı yerde maarif davası biter.’ Biz tam da bu maarif davasına adayız. Bu maarif davasının bir neferi olmak için buradayız. Her şeye tahammül gösteren bir öğretmen çocuğun geleceğini şekillendirir. Öğretmene olabilme davasını eğer gerçekleştirebilirsek birçok problemi çözebileceğimize inanıyoruz. Bunu gönüllü hareketlerle olgunlaştıracağımıza da canı gönülden inanıyoruz. Biz herkesin yarış bittiği dediği o saat, saat 5’ten sonra da vakıflarımıza, derneklerimize, ders gruplarımıza, sohbet halkalarımıza giderek o inancımızı sürdüren, yorulmayan neferleriz. Vakıfta, dernekte verilen eğitimin evde anne baba tarafından takip edilmiyorsa hiçbir anlam ifade etmiyor. Anne baba tarafından üzerine titrenerek bir çocuk öğretmenin elinin altına gittiğinde eğer o çocuğun zihni ifsat ediliyorsa yine bizim yaptığımız faaliyet hiçbir anlam ifade etmiyor. Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu adına bu çalışmanın milletimize ülkemize hayırlar getirmesi ve ışık tutmasını diliyorum” dedi.

Bülbülzade Vakfı Genel Sekreteri Âdem Er’de; “Bugün böyle güzel bir günde güzel bir çalıştay icra edeceğiz. Bizler Bülbülzade Vakfı yönetimi olarak sizlere ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz. Hem bundan önceki programları hem de bu programı yazılı hale getiriyoruz. Bu yazılı metinler bizden sonraki nesiller için de motto olacak. Öğretmen olarak öğrencinin durumunu ıskalamadan çıkarımlarda bulunursak inanıyorum ki isabetli kararlara imza atacağız” dedi.

Açılış ve selamlama konuşmalarının çalıştayın açılış semineri olan “Sivil Toplum ve Eğitimin Sivilleşmesinde Öğretmen” sunumunu Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ulukütük gerçekleştirdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Öğretmen Komisyonu “Uygarlıkların Batışı”nı Tahlil Etti

  Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu tarafından düzenlenen kitap tahlili programında Amin Maalouf’un “Uygarlıkların Batışı” kitabı tahlil edildi.

  Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu tarafından 11 Şubat Salı günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda düzenlenen kitap tahlili programında Amin Maalouf’un “Uygarlıkların Batışı” kitabı tahlil edildi. Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ’ın modertörlüğünde yapılan programda kitabın sunumunu eğitimci Şavaş Ahmet Aksu yaptı.  Bu yıl ilki yapılan programa çok sayıda komisyon üyesi öğretmen katıldı.

 • Öğretmen Birimi Gaziantep’te Toplandı

  Anadolu Platformu öğretmen birimi yönetim kurulu toplantısı Gaziantep’te yapıldı.

  14 Aralık Cumartesi günü yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile birim başkanı İbrahim Özmantar başkanlığında gerçekleştirilen toplantının ev sahipliğini Bülbülzade Vakfı üstlendi. Yapılan görüşmeler ile öğretmen çalışmalarının son hali değerlendirildi. Önemli kararlar alınan toplantının önümüzdeki dönemlerde genişletilmiş olarak iki aylık periyotlarla toplanması kararlaştırıldı.

 • Öğretmen Komisyonundan Tanışma ve Hasbihal Programı

  Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu tarafından Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında tanışma ve hasbihal programı düzenlendi.

  12 Ekim Cumartesi günü düzenlenen etkinliğe Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ, 35 erkek ve 25 kadın komisyon üyesi katıldı. Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanının gezilmesiyle başlayan programda daha sonra hasbihal gerçekleştirildi. Vakfı Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ hasbihalde yaptığı konuşmada kurtuluş ormanının serencamından bahsetti, öğretmen komisyonunun çalışmaları hakkında haziruna bilgi verdi. Organizasyon yemek ve tatlı ikramının ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız