Yetimler İlk Namaz Kitabını Tahlil Etti

Yetimler İlk Namaz Kitabını Tahlil Etti Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu “Okudukça Kitap, Okudukça İnsan” projesi kapsamında 34 yetimle Ömer Seyfettin’in “İlk Namaz” kitabını tahlil etti.

4 Mayıs Cumartesi günü Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi Konferans Salonunda yapılan etkinlikte öğrenciler önce okudukları kitabın sunumunu yaptılar. Ardından salondaki yetim öğrenciler kitapla ilgili düşüncelerini paylaştılar. Son olarak kitapla ilgili sınava tabi tutulan öğrencilerden dereceye giren ilk üç kişiye hediye takdimi yapıldı. Dereceye giren öğrencilere yetim komisyonu üyeleri hediyelerini takdim etti. Yarışmada birinci gelen yetim öğrenciye bisiklet hediye edildi. İkinci ve üçüncüye ise alışveriş çeki takdim edildi. Yarışmaya katılan bütün çocuklara da çeşitli hediyeler verildi.

Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, program dolayısıyla yaptığı açıklamada; “En önemli şey kitabı okumanız ve kitabı okuduktan sonra kendinize saklamayıp buraya kadar gelmeniz ve burada paylaşmanız. O yüzden herkesi buraya geldiği için ve kitabı okuduğu için birinci ilan ediyorum” dedi.

Proje kapsamında geçtiğimiz ay da yetim annelerine yönelik bir kitap tahlili programı yapılmıştı.

Program, toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İftar Soframıza Yetimler Konuk Oldu

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu 23 Mayıs Perşembe günü yetim ailelere yönelik iftar programı düzenledi.

  Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda düzenlenen iftar programına Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, komisyon üyeleri ve 300 yetim aile katıldı.

  Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet iftar dolayısıyla yaptığı konuşmada; “Bugün burada yavrularına hem analık hem de babalık yapan siz anneleri ağırlamaktan onur duyuyoruz. Çocuklarımızın canını korumak, beslenme ve barınma ihtiyaçlarını gidermek nasıl görevimizse psikolojik gelişimlerini sağlamak, sevgi dolu bir ortam hazırlamak, dini bilgiler, güzel bir ahlaki eğitim vermek de bizim sorumluluklarımız arasındadır. Biz de vakıf olarak, yetim komisyonu olarak, sizleri desteklemek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

  Yetim komisyonu üyesi Meryem Yılmaz ve bir yetim annesi de kürsüye gelerek duygu ve düşüncelerini hazirun ile paylaştı. Konuşmaların ardından yetim çocuklar tarafından dua yapıldı.

  İftar programı balon dağıtımı sonrası yapılan eğlence ve oyunların ardından sona erdi.

 • Yetim Komisyonu İftarı Yapıldı

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu 21 Mayıs Salı günü yetim ailelere yönelik iftar programı düzenledi.

  Katar Hayır Kurumu sponsorluğunda Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapılan iftar programına Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Katar Hayır Kurumu Temsilcisi Mehmet Kozan, Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, komisyon üyeleri ve 250 yetim aile katıldı.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir iftar dolayısıyla yaptığı konuşmada; “iftar saatinde soframıza gelerek bizi onurlandırdınız. İnşallah bu vakfın bahçesinde bir araya geldiğimiz gibi Rabbim bizleri cennetin bahçesinde de bir araya getirir. Sizden talebimiz dualarınızda bize de yer vermeniz, bizleri de dualarınıza eklemeniz. Sizler duası reddolunmayan insanlarınız. Bu vesile ile Yetim Komisyonumuza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

  İftarın ardından yetim komisyonu üyeleri ve yetim aileler hasbihal etme imkânı bulundular.

 • Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu tarafından organize edilen “Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşalım” kampanyası yoğun bir ilgi ile devam ediyor.

  Bu sene 4. yılına giren kampanyaya dâhil olan vakıf gönüllüleri evinde hazırladıkları yemeklerle bir yetim ailenin evine misafir oluyor ve birlikte iftar yapıyorlar. Yetim aile ile iftar yapan aileler birlikte hasbihal edip kaynama imkânı buluyorlar. Yetim ailelerin sorunlarını dinleyen gönüllü aileler sorunlara birlikte çözüm üretiyorlar. Kampanyaya katılmak isteyen gönüllülerin yetim komisyonu tarafından hazırlanan bilgi formunu doldurmaları gerekiyor. Formun doldurulmasının ardından yetim komisyonu yetkilileri bilgileri değerlendirerek bir yetim aile tahsis ediyor.

  Kampanyaya katılan ailelerin düşünceleri

  Kampanyaya katılan yetim ailelerin duygu ve düşünceleri şöyle;

  “Dün evimde bir şenlik vardı. Bir ay kapımı çalan olmamıştı. Çok sevindik, çocuklar çok mutlu oldu. Kızım Merve; bugün ne güzel bir iftar yaptık diyerek mutluluğunu ifade etti. Çok teşekkür ederim.”

  “Sayenizde o kadar mutluyum ki bayram sevinci yaşayan çocuk gibiyim. Allah hepinizden razı olsun. Bize geleceğinizi söylediğiniz zaman içim içime sığmadı. Dünyaları bağışladınız bize. Evimize neşe ve huzur getirdiniz.”

  “Ziyaretinizden çok memnun kaldım. Türkiye’deki bayraklar âdetince size iyilikler dokunsun. Bu çalışmalara emeği geçen herkese duacıyım.”

  “Çok mutlu oldum. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Çocuklarımızla çok ilgilendiler. 8 yıldır buzdolabım yoktu, olmayan eşyalarıma yardımcı oluruz dediler. Ben de sevginiz yeter hiçbir şey istemiyorum dedim.”

  “Çok neşeliydiler. Çocuklarım çok mutlu oldular. Birlikte şakalar yaptık, çok eğlendik.” dediler.

  Kampanyaya katılan gönüllü aileler ise;

  “Ailece çok etkilendik. Tekrar gidip ihtiyaçlarını gidereceğiz inşallah. Vesile olup bizi tanıştırdığınız için çok teşekkür ederim.”

  Nezih, kibar ve misafirperver bir ailemizdi. Çok kısa zamanda çok güzel sohbetler ettik. Bir iftar yemeği sayesinde hoş bir yakınlaşma oldu. Çok teşekkür ederim.” dediler.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız